Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 14 Lut, 2008
3 dni na podjecie decyzji ! Nikon 17-55 czy.......
Autor Wiadomość
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

Zdecydowanie nikkor 17-55f2.8. Najbardziej uniwersalny. 17mm da Ci w miare szeroki kat, a 55 od biedy do portretu tez sie nada.
14-24 jest rewelacyjny, ale pazurki pokazuje chyba dopiero z D3 (jesli chodzi o szerokosc).
70-200 to juz tele.
Ale podoba mi sie jak kombinujesz, z tymi obiektywami. Kupiles bdb aparat za niemale pieniadze i nie "dolujesz" go beznadziejnym obiektywem (ja to nazywam wlewaniem oleju w biedr**** do ferra***)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hubymac
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

Dzieki Wam piekne jak zwykle za porady.
Odnoszac sie do postu kolegi o ofercie w innym sklepie internetowym to cena jest troszke nizsza, z tym ze promocja o ktorej pisze jest w jednym z najwiekszych sklepow uk jessops'ie i wole pojsc obejrzec i wziac a z paczkami i tak "delikatnym" sprzetem w srodku wole nie ryzykowac. Niemniej dzieki...
A precyzujac to powiem Wam ze jedyne co mnie ciagnie w kierunku dwoch pozostalych to fakt wspolpracy z FX. Pewnie rzeczywiscie niedlugo sie doczekamy szerokiego frontu pelnych matryc i 17-55 niestety musialby pojsc w ludzi, a szkoda...
Ot taki sobie dylemat
Pozdrawiam
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

Hubymac, pozostaje Ci jeszcze wersja luksusowa:
jak kupisz D3x lub cos takiego, to D300 z tym obiektywem potraktuj jako zestaw zapasowy :lol:
 
 
apollo13 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

hubymac napisał/a:
.. jessops'ie i wole pojsc obejrzec i wziac a z paczkami i tak "delikatnym" sprzetem w srodku wole nie ryzykowac....


racja jak sie zdecydujesz to zamow go sobie onine przez strone Jessops do odbioru w sklepie wpisz kod promocyjny XMAS35 a zyskasz 35 fu. jeszcze;)
 
 
rafid78 
Bywalec



Posty: 128
Skąd: Dublin
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

Do FX kupisz sobie 24-70/2.8 i wtedy nie bedzie i szkoda.pzdr :D
 
 
hubymac
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Sro 06 Lut, 2008   

...i rzeczywiscie postanowilem zrobic dokladnie tak jak napisal ostatni kolega w poscie z malym wyjatkiem... 24-70 zastapilem 70-200 bo to tele sprawdzi sie przy wielu zastosowaniach i nie bede mial dylematu odsprzedazy i strat finansowych po zakupie D400 i FF :)
Pozdrawiam
 
 
minimalguy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

I co kupił kolega 17-55? Jak wrażenia? Ja w sklepie testowałem tylko na wyświetlaczu body, ale dopiero w domu po cyknięciu paru fotek dzieciakom tym szkłem doznałem szoku. Na f/5.6 jest ostrzejszy od 50 1.8D takie moje zdanie :mrgreen: Zresztą ja mam ogryzka w postaci d50 a kolega na d300 to w ogóle pewnie miazgę będzie siał :>
 
 
hubymac
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Hej
Minimalguy...jak pisalem wyzej (jeszcze) nie. Zdecydowalem sie na tele 70-200 ale przyznam ze caly czas mysle co zrobic ze standardowym zoomem. Fundusze sie koncza niestety, choc ostatnio pojawila sie szansa na dorobienie wiec jesli pojdzie dobrze to sprawie sobie i to.
A powiedz prosze jak szeroki koniec przy 2.8, dlugi i wogole prosze o wiecej, hehe
Pozdrawiam
 
 
minimalguy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

U mnie w całym zakresie jest bardzo ostry od 2.8 może to kwestia egzemplarza. Na 17 mm i 2.8 na brzegu jest bardzo ostry. Jedyny spadek ostrości na brzegu kadru zauważyłem na 24mm trzeba przyknąć do f4. Tak po za tym to trochę mnie denerwuje poduszkowa dystorsja na dalszych ogniskowych. Nie jest może duża, ale jak klient odchyli głowe na zewnątrz kadru i do tego będzie stał bokiem i w kącie to potrafi go pokręcić. Trzeba dobrze ustawiać modele. Beczka na 17mm wcale nie jest duża. Jak na 17mm nie będziesz się bardzo mocno zbliżał do obiektu(mówię o prawie dotykaniu soczewką) to beczka w normalnym życiu jest niezauważalna. No chyba, że będziesz robił fotki dla papieru milimetrowego :) Wykonanie no wiadomo, kupa zimnego żelastwa. Z założoną osłoną dawał radę w deszczu. Osłona jest od zewnątrz na korpusie obiektywu mocowana i tubus jak się rusza to nie wysuwa się po za osłonę. Wyglada jakby nie zmieniał gabarytów. AF no wiadomo SWM działa jak przeciąg :mrgreen:

[ Dodano: Sro 13 Lut, 2008 ]
aha i zapomniałem o jednym, napisałem to już w ocenie obiektywu: jeśli nie masz zewnętrznej lapmy to zapomnij o tym szkle. Na szerokim kącie z wbudowaną lampą powstaje nieeeezły cień na dole zdjęcia:), ale podejrzewam, że o tym wiesz. pozdrówka
 
 
hubymac
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

...i to jest wlasnie to! Kiedy czlowiek powiesil juz plany zakupu tego obiektywu na kolku pojawia sie ktos kto przekonuje inaczej.
Mnie przyznam zniechecily glownie testy na niektorych portalach gdzie porownujac sample tego modelu z sigma 18-50 nie bylo prawie zadnej roznicy, a w niektorych ujeciach gdy zakrylem opis wskazywalem na lepsza jakosc sigmy. Stad moje dylematy, inaczej pewnie juz bym go sobie glaskal...
Moze to wina egzemplarza, moze nie i pewnie i tak dylematom nie bedzie konca dopoty, dopoki cenowa rozpietosc bedzie tak duza, choc cenowo nikkor nieco zjechal i u mnie w anglii jest juz za ok 750-800 funtow
Pozdrawiam i dziekuje
 
 
minimalguy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2008   

W Polsce też zjechał z ceną jeszcze jakiś czas temu trzeba było za niego zapłacić 6 tys. Teraz jest do dostania nawet za 4350 bodajże w fotoaparacikach.pl Ja za swojego dałem 4500 w fotojokerze. Bez problemu mogłem go potestować, tylko obsłudze nie wolwno robić zdjęć. Taki mają regulamin :) Co do wykresów na portalach to bym się aż tak nie sugerował. Obraz z tego nikkora jest niepowtarzalny, taki: żywy, realistyczny. Nawet moja Kasia zauważyła różnicę (na szczęscie, bo inaczej by mnie zabiła za taki zakup za taką forse) :D Podaj mi maila na priv to w wolnym czasie Ci parę sampli zapodam. Mam wolny weekend to coś tam może pstryknę. A i mam już z jednego wesela zdjęcia, to też mogę podesłać.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15