Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: hijax_pl
Nie 07 Lip, 2013
Olympus OM-D E-M5 czy Canon 650D? - którego wybrać
Autor Wiadomość
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Lip, 2013   

TS, http://m43blog.com/new-re...ic-view-finder/
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 08 Lip, 2013   

TS napisał/a:
Nie miałem jeszcze okazji popatrzeć, jak byś go odniósł do E-M5 czy trochę większych wizjerów z Panasów?

Wszystkie przy nim, to zabawki.
Zresztą, nie bez kozery kosztuje sporo kasy.
 
 
storn2008 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Maidstone
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

Cytat:
a tam czekac, jak sie czeka to sie zostaje ze starym aparatem i zachwyca nowinkami hehe tak to juz jest.
Nowy omd bedzie kosztowal grubo ponad 5k ni i co... Czekac az stanieje - bledne kolo:).
Tak sobie obserwuje ebaya, ale Ci angole to sa pusci(kilku miesieczna,albo roczne) za uzywke body placa 540-570 funia jak nowka z gwarancja kosztuje 630.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

fatman napisał/a:
Puszka OM-D tymczasem nie tanieje nic a nic :sad:

Jeśli to nie prędzej jak na jesieni coś drgnie. A i to pewnie niewiele - jak zdecydowanie to pewnie za rok/dwa.
 
 
storn2008 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Maidstone
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   Olympus OM-D E-M5 czy canon 650d? wiem, ze bylo ALE...

Witam, jak w temacie... wiem wiem bylo o tym i info wszedzie dostepne ALE zazwyczaj gadki koncza sie na przekrzykiwaniu o bzdetach.Mnie interesi jakosc obrazka...i ktory ma najwyzsze uzyteczne ISO?
Nie interesi mnei ,ze canon lezy lepiej w dloni, ze ma wiecej obiektywow, ze jest ciezszy, 100 kolek ,obudowe z tytanu itd bo takie rzeczy wybiera sie indywidualnie.
Obecnie posiadam E-PL3 i kilka szkielek, wiec janlepszym wyborem bylby omd, ale mimo wszystko canona biore pod uwage tak jak zachowanie e-pl3 ktory jest ok dla mnie poza faktem.ze nie radzi soebie ze slabym oswietleniem... no i wlasnie dlatego pytam o jakosc obrazka no i uzyteczne ISO.Glownie chce uzywac nowego aparatu do focenia bobasa no i chce to robic w domu wieczorem ,a nie czekac na slonce tak tak lampe juz mam ale nie chce nia oslepiac bobasa
Wczesniej zastanawialem sie nad canonen 60d ale to jak dla mnie cegla i nigdzie z nim nie wyjde bo czesem maly e-pl3 staje sie za duzy a fakt ,ze 60d rozni sie od 650d tylko rzeczami ktore dla mnie sa obojetne, czyli - 100 kolek, 20 wyswietlaczy,bateria na milion zdjec itd - 60d wypadl z listy zakopow. Aha nikony pentaxy sony itd odpadaja nie chce juz sobie mieszac bardziej w glowie :)wiec prosze nie zasmiecac tematu
Aha gdyby padlo na 650d to jakie szklo do bobasa hmmm mysle nad jednym szkle 50mm 1.4 ewentualnie 1.8 i nic innego.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

Krótko: OM-D albo EP-5
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

Mam wrażenie że identyczny temat kolega już założył, to żeby nie było że olewam powiem: właśnie Pentax k-5IIs i już. Bo jak nasze porady z poprzedniego wątku nie pomogły - znaczy trzeba zmienić.
Szkło Pentax SMC DA 55mm f/1,4 SDM (jakość obrazka porównywalna do 50/1,2 L na 5DmkIII , tyle że za połowę ceny).
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

Poza wielkością, piszą też o szybszym odświeżaniu VF-4. No ciekawe jak wyjdzie praniu.

storn2008, co byś nie wybrał, przed kupnem weź do ręki - komuś na forum bardzo nie pasowały ,,gumowe'' przyciski E-M5...
 
 
storn2008 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Maidstone
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

HEh no zalowylem drugi bo tam jak zwykle zeszlo na nie na temat :P oblukam tego pentaxa, ale w glowie mi siedzi ten omd :P chcialem tylko dowiedziec sie od uzytkownikow obu modeli (omd i 650d) jak tam z szumami i jakosia obrazka. Wiekszosc jest za omd, ale nie do konca jestem przekonany czy pisali bo po prostu omd jest fajnym gadzetem i chcieli by go posiadac czy jak :P
Mnie przekonuja opinie, ze wielu profesjonalistow przesiadaja sie na omd, lub uzywaja go jako drugie body przy ff.Wiec to mnie przekonuje na omd:)
Pentax nie dla mnie :) jak juz bym decydowal sie na lustro to bralbym ceglasta FF cos ok nikona d600
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

storn2008 napisał/a:
i ktory ma najwyzsze uzyteczne ISO?

Weź sobie DXO Mark kliknij i masz czarno na białym.
Jeśli bezlustro: EP5, wizjer VF4 i Panasonic 20 1.7 na początek (nie Olympus 17 1.8).

Jeśli APSc - albo czekaj na 70D, albo weź Pentaxa K5IIs (najlepszy aparat APSc na rynku).
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

storn2008, nie dublujemy tematów, gdyż to tylko tworzy bałagan. Złączyłem obydwa tematy i dyskusję proszę kontynuować w tym miejscu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

storn2008 napisał/a:
chcialem tylko dowiedziec sie od uzytkownikow obu modeli (omd i 650d) jak tam z szumami i jakosia obrazka

To są raczej dwa rozłączne zbiory użytkowników, więc nie dostaniesz opinii porównawczej. 650D to zwykły aparat typu entry-level, z kompromisami ergonomicznymi. E-M5 to wyższej klasy aparat, raczej dla innego rodzaju fotografów niż 650D. Jakość obrazu i szumów możesz sobie sprawdzić w testach, a opinie użytkowników niestety mogą być skrajne. Jednym się E-M5 bardzo podoba, a inni mają swoje przyzwyczajenia:
TS napisał/a:
komuś na forum bardzo nie pasowały „gumowe” przyciski E-M5
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

Poza tym OMD i 650D to też dwie matryce innych systemów - jedna mniejsza 16 Mpx micro 4/3, a druga 18 Mpx - większa - APSc.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

Poza tym OMD to "Banda Olka" a kanonierzy też nie miękkim robieni - i nie odpuszczą z pianiem o jego zaletach :mrgreen:
Niczego więc sensownego nie dowiesz się.
komor ma rację.
 
 
maestro 
Uczestnik



Posty: 51
Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

Dołączę na chwilę do tematu, pomimo że mnie samego targają wątpliwości w wyniku czego założyłem temat pod wieloma aspektami podobny do niniejszego.

Olympus E-PL 3, E-PL5, E-PM2, OM-D EM5 i EP 5 - tylko pierwszy z nich ma znacznie gorszą od pozostałych matrycę. Pozostałe bazują na tej samej. E-PM2 nie posiada uchylnego LCD (wg mnie spory minus zwłaszcza przy dziecku gdzie zdjęcia robi się z innej perspektywy) i kółka nastaw. OMD-EM5 super solidny zaawansowany sprzęt, uchylny LCD jednak to co go odróżnia (oprócz wyglądu i wykonania) od EP5 to gorszej jakości LCD - jedynie EP5 ma liczbę pkt bliską miliona). OM-D EM5 posiada wizjer, ale nie jest on tak dobry jak ten który można dokupić chociażby do EP5, a mianowicie VF-4 - ogromny, 2,3 mln. punktów :!: , jak w sony A-77. Kompromis pomiędzy tymi najlepszymi funkcjami zapewni dopiero następca OM-D EM5 czyli OM-D EM1 - będzie miał wbudowany VF-4, niestety czuję, że cena skosi z nóg niejednego chętnego na tego typu sprzęt.
Decyzja jest niestety trudna... Jeśli chodzi o E-PL5 wydaje się on być rozsądnym wyborem i w porównaniu do E-PM2 wyróżnia go uchylny LCD i kółko nastaw.
Cena OM-D Em5 (body) w niektórych sklepach w UK - ostatnio pisałem o tym- wynosi ok. 2700-2800 zł - może taka opcja byłaby dobrym rozwiązaniem. Sam jej nie wykluczam. Nie wiem jak z przesyłką, ale nawet gdyby koszt wynosił 120 zł to i tak jest to niezła oferta. Tym bardziej, że Olympus ma chyba gwarancję na całą Europę. EP5 -jego cena jest nieakceptowalna (jak dla mnie), gdyż jest to super nowość, jest droższy od OM-D EM5, ma lepszej jakości LCD (i to chyba wszystko), ale nie ma wizjera. Gdyby kosztował dzisiaj tyle co E-PL5 to zapewne właśnie bym go zamawiał wraz z VF-4.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15