Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: hijax_pl
Wto 09 Lip, 2013
Panasonic Lumix GF5x
Autor Wiadomość
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

RB napisał/a:
przysłona słuzy moim zdaniem raczej do kontroli GO i tym samym do komponowania kadru a mniej do robienia zdjęć przy słabym świetle

Tak, ale to wtedy, gdy mamy torbę pełną stałek. Oczywiście życzę margot takiej torby (oraz stałek :) ), ale na razie chcemy użyć 20/1.7 jako uniwersalne szkło. W spacerowym fotografowaniu ludzi lepiej będzie otworzyć stałkę do f/1.7, mieć nieostre tło poza GO, ale ostry główny temat (np. biegającego dzieciaka, scenkę uliczną, portret z mniejszej odległości) niż odwrotnie - ostre dzięki stabilizacji zooma tło, ale zamazany ruchomy pierwszy plan z powodu zbyt długiego czasu :) .
A jeśli chodzi o widoczki, to faktycznie ganc egal, przynajmniej dopóki są to zdjęcia do oglądania na ekranie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

TS napisał/a:

Tak, ale to wtedy, gdy mamy torbę pełną stałek. Oczywiście życzę margot takiej torby (oraz stałek :) ), ale na razie chcemy użyć 20/1.7 jako uniwersalne szkło.


Ale to jest naciąganie krótkiej kołderki.
Tutejsi posiadacze gx1 z 20/1.7 maja ooprócz tego inne korpusy i torby pełne obiektywów :-) To naprawde nie jest nic uniwersalnego. Tym się zrobi mnóstwo zdjęć. Ale do dużej ilości potencjalnie ciekawych kadrów się nawet nie podejdzie.
Kompromis - czy ciemny i co najmniej średnio na jeża aberrujacy, winietujący i zniekształacający (na RAW-ach, bo jotpegi chyba aparat sam z siebie wyprasuje?) zoom (i to PZ, bo inne kompletnie nie mają sensu), czy też lepsze szkło o jednej ogniskowej... i tylko tyle.

BTW - ależ oczywiście, ze miałem FEDa 5 z jakąś jedyna 50/2.8 :-)
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

RB napisał/a:
Tym się zrobi mnóstwo zdjęć. Ale do dużej ilości potencjalnie ciekawych kadrów się nawet nie podejdzie.

Tak, wielu kadrów się nie zrobi, ale za to zrobi się inne, mając przy tym większe szanse na fotograficznie ładny efekt. To zależy czy bardziej skłaniamy się do dokumentowania wszystkiego co widać, czy też do robienia ładnych zdjęć. Spośród stałek, 20 mm będzie najbardziej uniwersalna...

Cytat:
Tutejsi posiadacze gx1 z 20/1.7 maja ooprócz tego inne korpusy i torby pełne obiektywów :-)

Sam mam w m4/3 kitowego zooma oraz parę stałek. Nie wszystkie kadry, które bym chciał, mogę uskutecznić - nie cierpię jednak z tego powodu, kupię kolejne obiektywy, albo i nie ;)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

O, Fatman! :twisted:
Muszę Sonnara 300 przypiąć :twisted:
RB napisał/a:
Tutejsi posiadacze gx1 z 20/1.7 maja ooprócz tego inne korpusy i torby pełne obiektywów

No i?
Całe canoństwo leży. Czasem sobie myślę, czy nie opchać...

W użyciu GX1 i 20 1.7, a najczęściej Holga 25 f8. :razz:
W odwodzie Olo 45 1.8 i Sigma 60.

GF1 pływa z rybą 7.5
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

TS napisał/a:

Tak, wielu kadrów się nie zrobi, ale za to zrobi się inne, mając przy tym większe szanse na fotograficznie ładny efekt. To zależy czy bardziej skłaniamy się do dokumentowania wszystkiego co widać, czy też do robienia ładnych zdjęć. Spośród stałek, 20 mm będzie najbardziej uniwersalna...


Mozna tak to tez ując. Takie podejście nieco bardziej optymistyczne.

Jednak namawiałbym do zakupu z power zoomem :-) Szanse na ładny efekt będa co prawda nieco mniejsze ( :mrgreen: - szanse na ładny efekt to w pierwszym rzędzie sprawa pomysłu, potem wiedzy jak to zrobic a na samym końcu czym :-) ), ale jak rozumiem to ma być po prostu aparat do zrobienia dużej ilości fotek na wakacjach, w miarę dobrych technicznie, a nie drukowanych w duzych formatach czy ostro kadrowanych itede.

muzyk napisał/a:

RB napisał/a:
Tutejsi posiadacze gx1 z 20/1.7 maja ooprócz tego inne korpusy i torby pełne obiektywów

No i?
Całe canoństwo leży. Czasem sobie myślę, czy nie opchać...

W użyciu GX1 i 20 1.7, a najczęściej Holga 25 f8. :razz:
W odwodzie Olo 45 1.8 i Sigma 60.

GF1 pływa z rybą 7.5


Ale kolezanka ma miec na razie tylko 20/1.7. W odwodzie silną wolę (też może x2), a w torbie co tam kobieta nosi, ale z rejestratorów obrazu to najwyżej komórke. I moze myslec co najwyżej czy sie ananasami opychać czy np. mango.

Oczywiście, mozliwe, ze ta 20 będzie idealnie przypasowana. Zdarza się.
Co więcej, jestem pewien, jak będzie miała tylko 20 to sobie też poradzi.
 
 
margot 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

Taaaaakkkk... Bardziej saganaki i restina, ale może ananasy czy mango też się przytrafią :lol:

Kupuję GX1 z power zoom, plan wykonany w 100%, mieszczę się w budżecie i jestem wewnętrznie przekonana, że to dobry wybór :lol: A w sierpniu mam urodziny, więc takie dodatkowe piękne szkiełko na prezent to chyba nie jest zły pomysł :grin:

Czy ten obiektyw 20 mm 1.7 to coś takiego:?
http://www.cyfrowe.pl/apa...-f1,7-asph.html

Bardzo dziękuję za pomoc :lol: .

Ostatnia prośba, bo miałam się od razu rozejrzeć za aparatem dla koleżanki. Chodzi o dobrą jakość zdjęć, cena rozsądna, łatwy w obsłudze, nie będzie wymieniała obiektywów, raczej będzie korzystała z automatycznych trybów. To przy takich założeniach GF5 czy Sony Nex3n?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

margot napisał/a:

Czy ten obiektyw 20 mm 1.7 to coś takiego:?
http://www.cyfrowe.pl/apa...-f1,7-asph.html

Tak.


margot napisał/a:

Ostatnia prośba, bo miałam się od razu rozejrzeć za aparatem dla koleżanki. Chodzi o dobrą jakość zdjęć, cena rozsądna, łatwy w obsłudze, nie będzie wymieniała obiektywów, raczej będzie korzystała z automatycznych trybów. To przy takich założeniach GF5 czy Sony Nex3n?


Zmiłuj się... w zasadzie kazdy lepszy kompakt. Do tego właśnie są robione. Dlatego się tego tyle sprzedaje. (pytanie co dla Was znaczy "dobra jakość zdjęć")
Jeśli zdjęcia z lepszego kompakta za ca. 1000 złotych nie wystarczają ze względu na niewystarczające oddanie szczegółów, to niech weźmie w ręke jakiegoś bezlusterkowca z małym zoomem i kupi co sie bardziej podoba.
 
 
margot 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

Właśnie miałam takie wewnętrzne przeczucie:roll:
Dziękuję, przekaże info.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

muzyk napisał/a:
GF1 pływa z rybą 7.5


Ryba 7,5 to jakiś ciekawy wybór do tej puszki.
Podróżowałem z jednym Japońcem po Norwegii i on miał to na stałe na GX1.
Wogóle tego nie przepinał.
Z początku nawet myślałem, że to RX-1 (z daleka) :mrgreen:

Powtarzam pytanie - Na co Sigma 60? Do czego używasz ?

[ Dodano: Czw 11 Lip, 2013 09:49 ]
margot napisał/a:
Ostatnia prośba, bo miałam się od razu rozejrzeć za aparatem dla koleżanki. Chodzi o dobrą jakość zdjęć, cena rozsądna, łatwy w obsłudze, nie będzie wymieniała obiektywów, raczej będzie korzystała z automatycznych trybów. To przy takich założeniach GF5 czy Sony Nex3n?


Niech weźmie Sony RX100 albo Panasa LX7.
Będzie bardziej niż zadowolona jeżeli już nauczy sie wyzwalać wszystkie drzemiące w tych aparacikach możliwości. A jest się czego uczyć... żeby tylko chciała. :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

TS napisał/a:
Tak, wielu kadrów się nie zrobi, ale za to zrobi się inne, mając przy tym większe szanse na fotograficznie ładny efekt. To zależy czy bardziej skłaniamy się do dokumentowania wszystkiego co widać, czy też do robienia ładnych zdjęć.

No i teraz pytanie: który przypadek nastąpi w przypadku osoby szukającej na forum porady w sprawie pierwszego poważniejszego aparatu: dokumentowanie czy robienie ładnych zdjęć…

muzyk napisał/a:
Całe canoństwo leży. Czasem sobie myślę, czy nie opchać...
W użyciu GX1 i 20 1.7, a najczęściej Holga 25 f8.
W odwodzie Olo 45 1.8 i Sigma 60.
GF1 pływa z rybą 7.5

No właśnie, torba pełna Canona, a do tego dwa inne aparaty z 5 obiektywami. A doradza: weź GX1 ze stałką. :)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

komor napisał/a:
A doradza: weź GX1 ze stałką. :)

No, bo lekkie, zdjęcia daje fajne, zwłaszcza z ... Holgą 25 f8 :twisted:
To jest ten brud foto na który czekałem! :mrgreen:
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

komor napisał/a:
dokumentowanie czy robienie ładnych zdjęć…

Ładne zdjęcia chce każdy, ale dokumentowanie też kusi :)
Jedna szkoła będzie doradzać na początek kitowy zoom (poznać różne ogniskowe i wybrać ulubioną), druga - standardową stałkę (co wymusi kombinowanie nad kadrem).

margot napisał/a:
Czy ten obiektyw 20 mm 1.7 to coś takiego:?
http://www.cyfrowe.pl/apa...-f1,7-asph.html

Margot, Panas niedawno pokazał drugą wersję tego szkła, do Twoich urodzin powinna być już w sprzedaży :)
 
 
margot 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

Margot, Panas niedawno pokazał drugą wersję tego szkła, do Twoich urodzin powinna być już w sprzedaży :) [/quote]

Super :grin: Chociaż już mi się rodzi taki szatański plan, że skoro wyjazd jest już tuż tuż (i nie poczeka do urodzin :razz: ), to równie dobrze mogłabym sprawić sobie taki prezencik teraz :twisted: Na konto urodzinek :roll:

[ Dodano: Czw 11 Lip, 2013 22:56 ]
Niech weźmie Sony RX100 albo Panasa LX7.
Będzie bardziej niż zadowolona jeżeli już nauczy sie wyzwalać wszystkie drzemiące w tych aparacikach możliwości. A jest się czego uczyć... żeby tylko chciała. :mrgreen: [/quote]

Dziękuję, dziękuję :lol: Już nawet dzisiaj obejrzałam te dwa aparaty i myślę, że będzie całkiem zadowolona. Choć to akurat ona będzie musiała zobaczyć czy jej pasują :smile:

"Swój" też obejrzałam i bardzo mi się podoba :grin: Dzisiaj zamawiam i już nie mogę się doczekać, kiedy go będę miała :lol:

[ Dodano: Czw 11 Lip, 2013 22:59 ]
No tak, kolejny dzień jestem na forum a wstawianie cytatów coś mi nie wychodzi :evil:

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za pomoc :roll:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 12 Lip, 2013   

fatman napisał/a:
Ryba 7,5 to jakiś ciekawy wybór do tej puszki.

Ta ryba jest mega, choć mała. Warto oczywiście czarną. Mam niestety srebrną, ale tam...
zonk to osłona przeciwsłoneczna, która się w srebrnej wersji łatwo rysuje.

Sigma 60 2.8 DN - do różnych rzeczy, gdy np. zoomu nożnego zabraknie, dla mniejszej GO z większej odległości. Do precyzyjniejszego wycinania obiektów. :wink:
Focę raczej na 2.8 - stąd kupiłem.
Miałem w planie manualnego Biometara 120 2.8 na Canona, ale... lepiej tą 60 tkę na MFT. AF jest bardzo miły.

Od bidy można się obejść tylko z Olem 45 1.8, ale... te 15 mm więcej nie zaszkodzi.
 
 
margot 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Wto 16 Lip, 2013   

GX1 kupiony. Może dzisiaj do mnie dotrze :lol:

I teraz mam bardziej przyziemne pytanie:

Czy taki futerał się sprawdzi w użytkowaniu? Czy lepszy jakiś standardowy pokrowiec na aparat?

http://www.m43.eu/akcesor...panasonica-gx1/

[ Dodano: Wto 16 Lip, 2013 15:26 ]
Cofam pytanie :smile: . Dopiero się dopatrzyłam, jak dla mnie za mała ochrona w tym futerale.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17