Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Tani aparat do 1500zł
Autor Wiadomość
hnell 
Nowy


Posty: 12
Skąd: TST
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   Tani aparat do 1500zł

Witam.
Potrzebuję pomocy przy wyborze aparatu. Zależy mi na tym, aby była możliwość podpinania do niego obiektywów M42, bo będę głównie fotografował na kicie i jeżeli bym miał dokupić jakiś obiektyw to właśnie jakiegoś starego manuala. W zasadzie byłem zdecydowany na samsunga nx1000 ale na jakimś forum przeczytałem, że lepiej kupić NEXa ze względu na ruchomy wyświetlacz i peaking mode. Nie znalazłem jednak nigdzie informacji o tym, czy peaking mode działa też z manualnymi obiektywami? I czy jest sens kupować NEXa zamiast NXa? Polecano mi NEX F3 ale na allegro ich prawie nie ma, a budżetu raczej nie mogę przekroczyć.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

Możesz po polsku napisać o co ci chodzi z tym "peaking mode"? Było by miło .

Jaki ma sens montowanie obiektywów M-42 do bezlusterkowca?

Jeszcze w lustrzance - rozumiem - można wymienić matówkę na taką z klinem i szybko ostrzyć manualnie zwłaszcza w Pentaxach, nawet k-x czy K-r, albo używać zwykłej matówki i używać potwierdzenia ostrości albo wręcz pułapki ostrości.
A do bezlusterkowców czy będą stosowne redukcje pod M42x1 i czy w ogóle coś będzie chciało działać ?
 
 
hnell 
Nowy


Posty: 12
Skąd: TST
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

http://vimeo.com/24821210 - peaking mode.

Na różnych forach czytałem, że te obiektywy dzięki bezlusterkowcom przeżywają "drugą młodość" i za niewielkie pieniądze można mieć obiektyw, którym będzie można robić w miarę dobre zdjęcia.
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

AndrzejM.Makuch napisał/a:

Jaki ma sens montowanie obiektywów M-42 do bezlusterkowca?

Ma, nawet większy niż w lustrzance, bo ze względu na odległość rejestrową można konstruować najdziksze przejściówki. A i na wizjerze z matówką z klinem świat się nie kończy ;)
Też cenię i lubię Pentaksa za to co robi, ale może by się chwilę pohamować z tym wtykaniem go w niemal każdym poście, nie uważasz?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

hnell, poszukaj lepiej info, czy NX wyzwoli migawkę z M42 ;)
Inna sprawa, to czy zdajesz sobie sprawę, że M42 nie będzie sterowania przysłoną? Czyli ostrzenie na pełnej dziurze (by cokolwiek widzieć) po czym domykanie do pożądanej (by ustalić GO) - w tym momencie sprawdza się to najlepiej ze statywem i przy foceniu architektury / krajobrazów.
AndrzejM.Makuch napisał/a:
Możesz po polsku napisać o co ci chodzi z tym "peaking mode"? Było by miło .
Zarys, konturowanie... Po polsku to nakładanie na obraz LV drugiego, dynamicznie tworzonego przez analizę z filtru górnoprzepustowego. Dzięki temu widać dokładnie obszary "ostre". Tyle teoria. Praktyka pokazuje, że z ta funkcja działa tak sobie, potrafi być bardzo niedokładna i myląca.
 
 
hnell 
Nowy


Posty: 12
Skąd: TST
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

Więc jest sens pchania się w NEXa? Z tego co czytałem na różnych forach to NX całkiem dobrze sobie radzi z M42. Chyba, że może coś na systemie micro 4/3? Ale wtedy M42 chyba już odpada.
Do tego NX głównie zachęciły mnie opinie na tym forum http://www.canon-board.in...41/index91.html
Na innych forach jest kilka tematów o bezlusterkowcach i tam zazwyczaj radzą NEXy, sam już nie wiem co kupić w końcu, bo w zasadzie i tak głównie kitem będę robił zdjęcia, a manuale bym podpinał tylko jakbym chciał coś "pokombinować". Aparat kupuję z zamiarem używania go na wakacjach do fotografowania krajobrazów i różnych rodzinnych okolicznościach.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 30 Lip, 2013   

Jeślii już, to NEX6.

Micro 4/3 - raczej te najlepsze, czyli Olympus OMD, EP5,
albo dość tani teraz Penasonic GX1 (nie ma peaking'u - mimo to zdjęcia z m42 i czymkolwiek robić się da).

Za chwilę wyjdzie Panasonic GX7 - tyle, że jak w przypadku najlepszych Olków, cena spora.

Tutaj masz porównanie plików RAW przy ISO 3200 z Nex5 z GX1, Nx100 i OMD.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 30 Lip, 2013   

muzyk napisał/a:
Jeślii już, to NEX6.

Micro 4/3 - raczej te najlepsze, czyli Olympus OMD, EP5,
albo dość tani teraz Penasonic GX1 (nie ma peaking'u - mimo to zdjęcia z m42 i czymkolwiek robić się da).

Za chwilę wyjdzie Panasonic GX7 - tyle, że jak w przypadku najlepszych Olków, cena spora.



Niestety, wszystko jest problemem ceny. Za 1.5 tysiaca... to z powyższych tylko korpus GX1 się da kupić. (Jak pisał muzyk - brak tu peakingu, ale przy powiększeniu, jakie można sobie zażyczyć na całym ekranie to ręczne ostrzenie jest proste i w większości sytuacji pewne - inna sprawa, że nie wiem jak to działa z różnymi nierozpoznawalnymi szkłami).

IMO jednak celowałbym podobnie jak pisał muzyk, bo wszystkie tanie korpusy bezlusterkowe będą mniejszą lub większą (stawiam na to drugie!) zmorą ergonomiczna w wypadku podłaczenia nierozpownawalnych obiektywów bez automatyki przesłony. Chyba, ze decydujesz się na stary model z bogatym sterowaniem, lecz wtedy licz się ze starą matrycą...
 
 
hnell 
Nowy


Posty: 12
Skąd: TST
Wysłany: Wto 30 Lip, 2013   

Chyba, że rozważę jeszcze kupno jakiejś używanej lustrzanki, poczytałem trochę i do głowy przyszedł mi jeszcze używany pentax k-r albo jeszcze starszy pentax k200d.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 30 Lip, 2013   

RB napisał/a:
inna sprawa, że nie wiem jak to działa z różnymi nierozpoznawalnymi szkłami)

Zapewniam Cię, że nawet z zaadoptowanym słoikiem na weki można focić tym aparaciąteczkiem.
Np. Holga 25 plus plastikowa butelka... efekty - miód w oczach. :razz:
Cytat:
Chyba, że rozważę jeszcze kupno jakiejś używanej lustrzanki, poczytałem trochę i do głowy przyszedł mi jeszcze używany pentax k-r albo jeszcze starszy pentax k200d.

kR owszem, ale k200d? hmm
Może k10 albo 20d?

Jeśli Canon, to polecam 30D, choć jakością zdjęć nawet 20D da radę. 30D miałem, stąd znam.
 
 
hnell 
Nowy


Posty: 12
Skąd: TST
Wysłany: Wto 30 Lip, 2013   

Wolałbym jednak Pentaxa. Tylko mając do dyspozycji 1500zł, który model byłby najlepszy oprócz K-r? I na co zwrócić uwagę kupując używaną lustrzankę? Jaki przebieg jest do zaakceptowania? I czy kitowy zmiennoogniskowy obiektyw na początek wystarczy?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 30 Lip, 2013   

K20D?

Przebieg? Kupiłem 40D z 25k i luz - działa bez problemów.
Jakbym kupował dziś lustro, to nigdy nie wziąłbym z zoomem f3.5-5.6 bo ciemny jest jak murzyn w jego chacie po jej zamknięciu w środku bezksiężycowej nocy.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lip, 2013   

Za te pieniądze może być również K10 - starszy ale nadal daje dobre obrazki miałem do zeszłego roku, tyle że bez LV , a jak się uda to i K20 w dobrym stanie - tu już LV powinno być. Te modele mają duży wizjer na pryzmacie więc powinno być dobrze widać . No chyba że trafiłbyś używany K-30 - było by super... Ale K-x czy K-r też będą całkiem niezłym wyborem. Na początek "Kitowy" spokojnie wystarczy - Pentax od zawsze dawał w komplecie dobre obiektywy. Lepiej od nich to możesz mieć pod jednym względem - jasności , bo na przysłonach 5,6 czy 8 rysują nie gorzej od niejednej stałki.
Przebieg może mieć nawet 50tys. - to drugie tyle ci jeszcze zostanie, choć zdarzają się egzemplarze z kilkunastoma tysiącami przebiegu. Najłatwiej go sprawdzisz programem Photo-Me, otwierając w nim zdjęcie JPEG wyświetlają się wszystkie dane o aparacie od daty produkcji po numer klapnięcia migawki.
Jak ktoś zrobi np. wczorajszą gazetę - to wiesz wszystko o aparacie, włącznie z aktualnym firmware.

lotofag napisał/a:
Też cenię i lubię Pentaksa za to co robi, ale może by się chwilę pohamować z tym wtykaniem go w niemal każdym poście, nie uważasz?

Tu akurat było to uzasadnione - do M-42 lepiej przecież nie ma... nie uważasz? :wink:

Aha - o ten "peaking mode" - to chodziło mi o używanie naszego pięknego języka , a nie tłumaczenie co to jest.
hijax_pl napisał/a:
arys, konturowanie... Po polsku to nakładanie na obraz LV drugiego, dynamicznie tworzonego przez analizę z filtru górnoprzepustowego. Dzięki temu widać dokładnie obszary "ostre". Tyle teoria. Praktyka pokazuje, że z ta funkcja działa tak sobie, potrafi być bardzo niedokładna i myląca.

Niemniej - koledze za bardzo jasne, precyzyjne i napisane piękną polszczyzną - dziękuję! :cool:
 
 
hnell 
Nowy


Posty: 12
Skąd: TST
Wysłany: Wto 30 Lip, 2013   

Aparat na pewno kupię z kitem, ewentualnie dokupię do tego jakąś jasną stałkę i liczę też na zabawę z manualami ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 30 Lip, 2013   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Aha - o ten "peaking mode" - to chodziło mi o używanie naszego pięknego języka , a nie tłumaczenie co to jest.

Jest już jakiś polski odpowiednik tego terminu? Może coś z branży wideo/filmowej przeniknęło?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14