Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Panasonic DMC-GX7
Autor Wiadomość
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 24 Sty, 2014   

keton, strasznie to wielkie i chyba... Balansować tym jest dość trudno.
Ja tam z lampą to chyba się nie lubię.
Miałem Canona 580EX, przeleżała 3 lata i sprzedałem bo jakoś nie zapałaliśmy do siebie :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






keton 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Pią 24 Sty, 2014   

Dlatego 48 na sankach aparatu nie gości ;) Do okazjonalnego błyskania 24 wystarcza, a 48 do błyskania zdalnego.
 
 
pawelecp 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

No faktycznie śniesznie trochę to wygląda i pewnie jest trudne w stabilnym tzrymaniu.

Zanówiłem Panasonica 360L.
Jak dojdze to wrzucę zdjęcie dla porównania.
Jak się okażę za słaba do parasolki to dokupię Metza 52 :)

Paweł
 
 
czupet 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sro 29 Sty, 2014   

witam wszystkich, przesiadłem się właśnie z Nikon D7000 na GX7. Czym najlepiej zastąpić szerokokątną Sigmę 10-20mm? I jak przeliczać ogniskową z formatu DX na M4/3?
(czyli jak się ma np. 7mm Panasonica do 10mm Sigmy na DX)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 29 Sty, 2014   

DX - crop 1.5x
43 - crop 2x
43 / DX = 2 / 1.5 = 1.33

10mm Sigmy -> 10 / 1.33 = 7.5
 
 
pawelecp 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 29 Sty, 2014   

czupet napisał/a:
I jak przeliczać ogniskową z formatu DX na M4/3?
(czyli jak się ma np. 7mm Panasonica do 10mm Sigmy na DX)

Przeliczenie kąta widzenia do pełnej klatki (FF) to x2.
Do APS-C Canona (x1.6) wychodzi x1.25.

Pamiętać tylko trzeba, że do wyliczenia głębi ostrości nic się nie mnoży.
Ale na ten temat to tony w sieci są, mam nadzieję, że tutaj taka dyskusja się nie rozkręci :)
 
 
czupet 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sro 29 Sty, 2014   

czyli 9mm w obiektywie Olympusa to jak 12mm na DX?

[ Dodano: Sro 29 Sty, 2014 21:25 ]
odnośnie dyskusji o lampach, natknąłem się na coś takiego: Yongnuo YN-560 II.
Cena skłania do głębokiej refleksji: 270 PLN...
Czy to totalny szajs czy mega okazja?
Ktoś ma żywe z tym doświadczenia?
 
 
pawelecp 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 29 Sty, 2014   

czupet napisał/a:

odnośnie dyskusji o lampach, natknąłem się na coś takiego: Yongnuo YN-560 II.
Cena skłania do głębokiej refleksji: 270 PLN...
Czy to totalny szajs czy mega okazja?
Ktoś ma żywe z tym doświadczenia?


Lampa spoko tyle, że nie masz TTLa.
Czyli jeżeli pracujesz w studio masz dużo czasu i wiedzy to OK. Jeżeli potrzebujesz lampy reporterskiej to nie bardzo.
No i jakieś triggery musisz kupić, żeby to odpalić.

Tak na marginesie doszła do mnie moja lampka Panasonica 360L.
Musze powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Na początku trochę mi się nie podobało jak obraca się głowica, wysuwanie klapek. Było bardzo ciężkie i takie kafarskie. W porównaniu do Canona 430EXII, różnica ogromna. Ale teraz jest dużo lepiej chyba się wyrabia.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie:
- po ustawieniu RC, jak zakładam na aparat to się włącza w TTL, jak zdejmuję to jest znowu RC, Super!!!
- całkiem spoko działa w trybie zdalnym
- lampka LED całkiem silna. Przydaje się do filmowania, można też włączyć asystę AF. Ale co do tego mam mieszane uczucia, światło za silne jak dla mnie (czy raczej modeli)
- całkiem szybko się ładuje
- rozmiarowo świetnie pasuje do GX7
- ma tryb "servo" może być wyzwalana przez inne systemy przez fotocelę. Nie testowałem, ale miłe.
- Zoom współpracuje z ustawionym zoomem obiektywu.
- jest high speed

To tyle pierwszych wrażeń :)
 
 
czupet 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sro 29 Sty, 2014   

na ceneo widzę 360LE. Czy to jest to samo co 360L?
 
 
pawelecp 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 29 Sty, 2014   

czupet napisał/a:
na ceneo widzę 360LE. Czy to jest to samo co 360L?

Nie wiem co to LE

Ale była jeszcze wersja 360.
360L ma lampę LED z przodu, którą można używać jako doświetlenie do vide, lub AF assist. Stara (bez L) nie miała LED'a, nie wiem czy miała AF assist.
Być może są jakieś inne różnice.
 
 
keton 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Wto 04 Lut, 2014   

A ja nie mogę rozwiązać problemu ze swoim aparatem. Nie działa mi wspomaganie AF z body. Oczywiście mam tę opcję włączoną, nie mam podpiętej żadnej lampy zewnętrznej. Robiłem już nawet reset do ustawień fabrycznych i nic. Doskonale pamiętam, że wcześniej świeciła (niejednostajnym ale takim mrugającym światłem) zawsze przy założonym dekielku na obiektyw a teraz nic.
Czy może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?
 
 
czupet 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 06 Lut, 2014   

Zauważyłem dziwne zachowanie GX7. Kiedy obszar AF jest w trybie regulacji rozmiaru to wyświetla się z małym krzyżykiem na środku. Po naciśnięciu spustu w praktyce wychodzi z trybu regulacji rozmiaru, bo nie da się go już regulować, ale krzyżyk nie znika. Jeśli w tym momencie chcę zmienić tryb pomiaru światła, który mam pod 'Fn3' to nie mogę tego zrobić - zero reakcji. Dopiero naciśnięcie wirtualnego przycisku 'AE Off' powoduje, że krzyżyk znika a 'Fn3' zaczyna działać. To jest chyba bug w sofcie? Co sądzicie?
 
 
pawelecp 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Czw 06 Lut, 2014   

czupet napisał/a:
Zauważyłem dziwne zachowanie GX7. Kiedy obszar AF jest w trybie regulacji rozmiaru to wyświetla się z małym krzyżykiem na środku. Po naciśnięciu spustu w praktyce wychodzi z trybu regulacji rozmiaru, bo nie da się go już regulować, ale krzyżyk nie znika. Jeśli w tym momencie chcę zmienić tryb pomiaru światła, który mam pod 'Fn3' to nie mogę tego zrobić - zero reakcji. Dopiero naciśnięcie wirtualnego przycisku 'AE Off' powoduje, że krzyżyk znika a 'Fn3' zaczyna działać. To jest chyba bug w sofcie? Co sądzicie?

Tak się składa, że też mam tryb pomiaru światła pod Fn3 :)
Ale mam normalnie, tzn mogę włączyć pomiar punktowy a później za pomocą Fn3 wybrać inny z 3 dostępnych czyli np wrócić do matrycowego.
Jednak jak mam wybrany punktowy (krzyżyk w kwadracie) to nie mam wirtualnego AE OFF.
AE OFF pojawia się tylko jak wybiorę wirtualny AF ON ale to coś innego, bo pozwala wybrać punkt pomiaru inny niż ostrości.

Jeszcze jedno, mam wgrany najnowszy soft.
 
 
czupet 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 06 Lut, 2014   

a w jaki sposób wybierasz punkt pomiaru światła inny niż AF?
(gubię się jeszcze w tych ustawieniach)
 
 
pawelecp 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Czw 06 Lut, 2014   

czupet napisał/a:
a w jaki sposób wybierasz punkt pomiaru światła inny niż AF?
(gubię się jeszcze w tych ustawieniach)

Rozwijam to boczne menu z prawej strony "<" i naciskam AE, pojawia się niebieski krzyżyk, przesuwam go palcem i naciskam "Ustaw" albo przycisk "OK". Krzyżyk się zmniejsza i jest cały czas na ekranie pokazując punkt pomiaru światła.
Ha ha i wtedy Fn3 nie działa :) teraz dopiero to zauważyłem.

Teraz masz pewnie coś innego i masz zdublowane Fn3 z tym co możesz wybrać łatwo z menu trochę marnowanie przycisku jak dla mnie.

W konfiguracji Fn3 ustaw sobie "Tryb pomiaru", wtedy będzie chyba lepiej (wg mnie)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14