Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Panasonic DMC-GX7
Autor Wiadomość
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014   

RB napisał/a:
Możliwe, że da sie coś tam ustawić aby na iA nie obniżał ISO, tylko skracał czas otwarcia migawki... ale po co?

Dokładanie tak.

Aparat który ma programy typu Av, Tv, M do tego oczywiście zapis raw, aż prosi się, by go lepiej wykorzystać niż tylko na automacie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






werter 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 19 Maj, 2014   Błahy temat - pokorowiec

Na wstępie - Dzień Dobry! To mój pierwszy post na forum i to (choć samemu ciężko w to uwierzyć) po jakis 6 latach obserwowania forum, czytania recenzji i zastanawiania się co jest dla mnie najlepsze.

Generalnie w tym czasie miałem okazję potestować torchę sprzętu a skończyło się na Canonie EOS-1 z całą możlową do wyobrażenia szlarnią. Miąłem 5 metrów od swojego biurka studio foto i na weekendy "pożyczałem" sobie lustro.

Taka zabawa była przedania, jednak zdałem sobie sprawę z dwóch rzeczy. Po pierwsze jak się raz foci takim sprzętem to wszystko inny wydaje się kompromisem. Po drugie zrozumiałem, że lustrzanka ze względu na gabaryty ogranicza moją swobodę.

Dlatego zacząłem myśleć o systemie bez lustra - małe to a i jakość całkiem całkie, i po "raptem" dwóch latach, nabyłem drogą kupna GX7. Docelowo zmienię szklarnię na jasną, ale to pewnie potrwa około roku, dwóch.

Zanim jedank zaczną się poważne zakupy, pojawił się temat bardziej prozaiczny. Potrzebuję torby/pokrowca w którym zmieści się aparat z Kitowym obiektywek, osłonka słoneczna, ładowarka i jedno poważniejszych gabarytów szkło (powiedzmy takie wielkości 35-100).

Zależy mi aby pokrowiec był w miarę zgrabny i dał się przypiąć do paska spodni.

Czy możecie podpowiedzieć jakieś konkretne modele z których korzystacie?

Pozdro.
Łukasz
 
 
pepe176 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 20 Maj, 2014   Re: Błahy temat - pokorowiec

werter napisał/a:
Na wstępie - Dzień Dobry! To mój pierwszy post na forum i to (choć samemu ciężko w to uwierzyć) po jakis 6 latach obserwowania forum, czytania recenzji i zastanawiania się co jest dla mnie najlepsze.

Generalnie w tym czasie miałem okazję potestować torchę sprzętu a skończyło się na Canonie EOS-1 z całą możlową do wyobrażenia szlarnią. Miąłem 5 metrów od swojego biurka studio foto i na weekendy "pożyczałem" sobie lustro.

Taka zabawa była przedania, jednak zdałem sobie sprawę z dwóch rzeczy. Po pierwsze jak się raz foci takim sprzętem to wszystko inny wydaje się kompromisem. Po drugie zrozumiałem, że lustrzanka ze względu na gabaryty ogranicza moją swobodę.

Dlatego zacząłem myśleć o systemie bez lustra - małe to a i jakość całkiem całkie, i po "raptem" dwóch latach, nabyłem drogą kupna GX7. Docelowo zmienię szklarnię na jasną, ale to pewnie potrwa około roku, dwóch.

Zanim jedank zaczną się poważne zakupy, pojawił się temat bardziej prozaiczny. Potrzebuję torby/pokrowca w którym zmieści się aparat z Kitowym obiektywek, osłonka słoneczna, ładowarka i jedno poważniejszych gabarytów szkło (powiedzmy takie wielkości 35-100).

Zależy mi aby pokrowiec był w miarę zgrabny i dał się przypiąć do paska spodni.

Czy możecie podpowiedzieć jakieś konkretne modele z których korzystacie?

Pozdro.
Łukasz


ja używam tą
https://pl.hama.com/001036840000/hama-torba-canberra-100-colt-czarna-niebieska
kupiona w Saturnie tylko że ja gx7 mam z obiektywem duzo większym bo 14-140.
Spełnia moje potrzeby ma pelerynkę, miejsce na ładowarkę kabel i karty i jeszcze troche miejsca zostaje w kieszonkach. Polecam
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 20 Maj, 2014   

Zobacz tę.
To mój wybór.
Myśl perspektywicznie. Za chwile będziesz chiciał zabrac na spacer gx-7, ze dwa, grzy szkła, filtry, holder, wężyk,, iPad ( fajnie suę robi zdjęcia majac gx-7 na statywie a parametry ustawiając na dużym ekranie iPada).
Tu zmieścisz wszystko!
Torba jest skrojona pod bezlusterkowce.
http://ttfoto.pl/torby-na-ramie-retrospectiveŸ-5--black--o_l_165_483.html

Na szybki wypad na miasto używam caselogic to:
Mieści gx7 z obiektywem, szkło 20/1.7 i 9-18 ( w bocznych kieszonkach) oraz karty, wężyk, szmatkę i polara.
Można to przywiesić na pasku spodni.

http://www.caselogic.com/..._-_304_-_black#
 
 
werter 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 21 Maj, 2014   

pepe176

Dzięki za sugestię. Hama którą wskazałeś wydaje się idealnym rozwiązaniem przy jednym obiektywie. Tak z resztą jak wksazjana przez fatmana case logic. CO prawda palnuję "rozbudować" system o kolejne szkła, ale póki co to są bardzo fajne rozwiązania.

Wpadła mi jeszcze w oko torba Hama.

https://pl.hama.com/001218640000/hama-torba-odessa-110-czarna-szara

Jest idealna na zestaw. GX7 plus dwa większe obiektywy. Ma jednak wadę - dość duża szlufka z tyłu powoduje, że przy pasku majta się torchę za mocno.

Mniej niesforma jest:

http://blog.atmtxphoto.co...the-sony-nex-5/

Ta jednak ma utrudniony dostęp od góry, gdyż napier trzeba odpiąć rzep a dopiero potem suwaki.

Kto by pomyślał, że wybór trorby sprawi tyle kłopotów :neutral:
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 21 Maj, 2014   

werter napisał/a:

Kto by pomyślał, że wybór trorby sprawi tyle kłopotów :neutral:


Heh... ja cały czas szukam torby na bezlusterkowca z wygodnym dostępem do 3 szkieł, kompletu filtrów połówkowych, ND, polarów itp.
Think tank to najlepszy wybór ale... drogawy... jego mać :mrgreen:

Jak miałem FF to nie miałem tych problemów :mrgreen: :mrgreen:
2 plecaki (w zależności czy się wybierałem w góry - Lowepro200AW, czy do miasta - slingshot)
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 21 Maj, 2014   

A ja np. szukam takiej, żeby jeszcze do kierownicy roweru się dała doczepić... to juz w ogóle odpał... Na razie półśrodki ale mam już coś na oku (ma wejśc korpus z wizjerem Z doczepionym tele w postaci sigmy 60/28 i dwoma płaskaczami luźno + dwa polary).
Kłopoty z szukaniem torby to żadne kuriozum...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14