Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Początek przygody z fotografią - za pomocą analoga
Autor Wiadomość
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 04 Cze, 2014   

Tanie chyba nie są.
Który z nich jest najbardziej "kultowy"?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Cze, 2014   

muzyk
Kolejno: 3, 3Ti, 4Ti, 4.
Choć najdroższy -3Ti.
Ważne też jest w jakim kolorze (wykończeniu).
 
 
jacek.mikowicki 
Nowy


Posty: 3
Skąd: Siedlce
Wysłany: Czw 05 Cze, 2014   

Muzyk,
wcześniej napisano, że Olympusy OM drogie? Na aukcjach „A” jest komplet Om-4 z obiektywami za 950 PLN. Dużo – mało? Dwa z tych obiektywów same dla siebie są klasą i „chodzą” po 300-400 PLN.
Wiadomo, sprzęt już leciwy i trzeba sprawdzić.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 05 Cze, 2014   

3Ti?
Aha.

Nie no, tylko tak pytam z ciekawości. Z analogów to Canony i m42, tudzież Bessa - jeszcze nie zakliszowana... :razz:
 
 
bogdanek 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Nie 15 Cze, 2014   

Mnie chodzi po głowie sprzedaż Canona A1 z obiektywem Canon FD 50 1,4 s.s.c i Tokiną 35-105 3,5-4,3 plus filtry i inne takie tam dodatki .
W komisie dostałbym może za wszystko 300-400zł , i tu moje serduszko się buntuje , bo przecież fajnie tak wyjść sobie czasem i poszpanować takim starociem , a z drugiej strony trzymać po to , aby trzymać , sam głupi jestem , co zrobić , niby jeść się temu nie daje... :???:
 
 
kojut 
Entuzjasta



Pomógł: 37 razy
Posty: 700
Skąd: An Uaimh
Wysłany: Pon 16 Cze, 2014   

bogdanek, samo trzymanie to nie, ale jak się użyje od czasu do czasu to przynosi dużo frajdy. Jeszcze więcej jak się samemu wywołuje i robi odbitki. Ja już kilka sztuk staroci mam: Pentax SF7 do manuali "M", ZX-50 z DA 35/2.4 (lekki i poręczny plastik-fantastik), Uniflex I (6x6 TLR) i ostatni zakup: OM10 z 50/1.8. Wszystkie działają, mają załadowane filmy i czekają cierpliwie w szufladzie ;-)
 
 
pes
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014   

bogdanek, musisz uważać bo w dzisiejszych czasach sporo osób okrzyknie Cię hipsterem, lanserem, albo jeszcze czymś gorszym ;) Na mnie non-stop w internetach się wyżywają za foty z analoga :twisted:
 
 
kojut 
Entuzjasta



Pomógł: 37 razy
Posty: 700
Skąd: An Uaimh
Wysłany: Pon 16 Cze, 2014   

... a najlepiej to mieć głęboko w du...szy co inni gadają i robić to co sprawia Tobie frajdę.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014   

kojut napisał/a:
... a najlepiej to mieć głęboko w du...szy co inni gadają i robić to co sprawia Tobie frajdę.

Co racja - to racja!

Co do polecania Olków - to można tanio je z optyką nabyć , ale trzeba pamiętać że korpusu cyfrowego - lustrzanki się pod tę optykę już raczej nie podepnie, tak jak to można zrobić w Pentaxie czy Nikonie. Olek lustrzanek już nie robi, nawet tych 4/3.
 
 
kojut 
Entuzjasta



Pomógł: 37 razy
Posty: 700
Skąd: An Uaimh
Wysłany: Pon 16 Cze, 2014   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
ale trzeba pamiętać że korpusu cyfrowego - lustrzanki się pod tę optykę już raczej nie podepnie, tak jak to można zrobić w Pentaxie czy Nikonie.

Fakt, nie lustrzankę i nie tak samo jak w Pentaxie, ale dzięki krótkiemu rejestrowi w cyfrowych korpusach olka, przez odpowiednią przejściówkę, można podłączyć zdecydowaną większość pleśniaków (łącznie z PK i m42).

PS
Do nieuszczelnionych korpusów cyfrowych Pentaxa można zakupić tzw. "multi mount". Po podmianie oryginalnego mocowania bagnetowego na w/w można do aparatu podpinać obiektywy manualne F, C/Y, OM i A bez żadnych przejściówek http://adaptist.weebly.co...ulti-mount.html
 
 
retrofokus 
Uczestnik



Posty: 96
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Cze, 2014   

Panowie !

Wszystko co można napisać o olympusach serii om jest tu
http://ompl.org/intro.html i chyba trudno coś więcej dodać :)

BOGDANEK
Jakbyś chciał się pozbyć tego canona , chętnie znajdzie godne miejsce w mej kolekcji :)

A tak na marginesie, różnice w jakości optyce i komforcie pracy między analogowymi lustrzankami ostatnich serii przed autofocusem są tak po prawdzie pomijalne. Wszystkie są co najmniej bardzo dobre .... i oczywiście wszystkie dają wielką frajdę z produkowania obrazków w wersji szwarc und wajs :)
 
 
bogdanek 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Nie 06 Lip, 2014   

@retrofokus , piękne dzięki za propozycję , ale gdybym musiał go sprzedać komuś z forum na optycznych, to musiałbym oddać go wpierw do serwisu na Żytniej , a to kosztowałoby mnie 200-300zł.tzn . czyszczenie.
Znajomej osobie ( daruje sobie cudzysłów:-) , nie oddałbym sprzętu nie czyszczonego od 12 lat, bo ja go mam 4 lata , a leżał w szafie u znajomej 8 lat .
Z tego co wiem to powinno się serwisować te aparaty co 7-8 lat ,przynajmniej tak to gdzieś wyczytałem, ale gdyby co , to dowiesz się pierwszy:-)
 
 
retrofokus 
Uczestnik



Posty: 96
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

Faktem jest, że A1 dość paskudnie reaguje na brak konserwacji (charakterystyczny świst przy zwalnianiu migawki) ale jakby co sam chętnie jakoś poradzę :)
Błagam ... tylko nie na Żytniej .... to nie cyfra, analogów tam raczej nie kochają :(
 
 
logos00 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

Wracając do początków w moim przypadku, swoją przygodę z fotografią zacząłem od zwykłej cyfrówki. Tylko ja lubię bawić się później w obróbkę zdjęć w Photoshopie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

logos00, nie mieszaj i nie baw się w górnika. To dział analogów, więc co kogo interesuje twój start z cyfrówkami?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14