Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
50-tka do Canona ale która?
Autor Wiadomość
M.K.
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   50-tka do Canona ale która?

Napiszcie proszę coś na temat 50/1.4 czy 50/1.8 ,trochę już o nich wiem tzn.czytałem parę opinii ale wciąż nie wiem na który się zdecydować.Chcę go używać gł.do portretów w pomieszcz. i na powietrzu,zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu (80-tka odpada),miałem oba w ręku i ten 1.8 wygląda bardziej jak zabawka ale może się mylę,i pyt. drugie : czy osłona p/słon. jest zalecana czy to raczej zbytek?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

O wersji 1.4 się nie wypowiem, bo nie mam (choć zamierzam kiedyś go kupić ze względu na szybszy AF), natomiast mam wersję 1.8 i choć jest to zabawka, to ze względu na cenę nie ma co się zastanawiać... chyba że stać cię na wersję 1.4 :)

50/1.8 daje moim zdaniem dobrą jakość obrazu - dla amatora, w skali bezwzględnej - a jak na tę cenę to świetną jakość. Ale rezultaty takie daje tylko w optymalnych warunkach: mój egzemplarz źle się zachowuje w niskich temperaturach, w okolicach zera stopni nie ostrzy prawidłowo na dłuższe dystanse. Trzeba się też z nim obchodzić jak z jajkiem, przynajmniej tak mi się wydaje.
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Może być jeszcze 50 mm Mk I 1.8 ( stara wersja z metalowym bagnetem ) za 650 zł w komisie Interfoto w Warszawie:

http://www.interfoto.com.pl/

Nie macałem, ale na liście jest i na allegro jest czasem wystawiana - na zdjęciach wygląda ok. Czyli coś za pośrednia cene i pośrednia jakość między wspomnianymi przez ciebie - no ale niestety używka.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

Jeszcze o osłonie p-słonecznej. Soczewka przednia w 50/1.8 jest dość głęboko schowana. Ostatnio na wieczornym spacerze próbowałem różne sztuczki ze światłem i robiąc zdjęcie pod światło ze źródłem tuż za obiektywem udało mi się jedynie takie coś:


EF 50/1.8, f/2,0, 0,1s, ISO 800
 
 
M.K.
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

Z tego co pisze "Komor" to może jednak warto zdecydować się na 1.4,w końcu obiektyw kupuje się na lata (przynajmniej ja) Dzięki wielkie,może jeszcze ktoś coś dorzuci..Spytam Was jeszcze o filtry-jak to szkło "znosi" UV-kę,polara?
 
 
kosmodrom 
Nowy



Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

Też miałem ten dylemat :)
Stanęło na 50 1,8 MK 1 z allegro za 600PLN.
Jestem z niego straszliwie zadowolony. (kumpel w tym samym czasie kupił nową plastikową wersję i już ma go w kilku kawałkach;) ).
Na Twoim miejscu kupiłbym 1,4 albo 1,8 MK 1 każdego szczerze pokochasz :)
PS
Osłona i filtr UV w tym sprzęcie nie są potrzebne - przednia soczewka siedzi wystarczająco głęboko
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

Jeżeli stać cię na 50/1.4 to bierz. Ja uznałem, że na razie mam za mało kasy, wolę przeznaczyć na fitry czy inne drobiazgi. Obiektywy są zwykle na lata, ale akurat 50/1.8 kosztuje tak niewiele, że tutaj niekoniecznie trzeba stosować tę zasadę :) . Ja kupiłem plastika i udało mi się sprzedać trochę zdjęć nim zrobionych, więc już się zamortyzował, więc nie mam czego żałować, bo wersji 50/1.4 być może do dziś bym nie kupił. Za jakiś czas, mam nadzieję, plastik zarobi na swojego metalowego brata. Mam nadzieję, że droższa wersja ma porządnie działający silnik AF, bo ściganie moich dzieci przy niewielkiem głębi ostrości kończy się często zepsutym zdjęciem...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

50/1.4 ma AF szybszy, ale niestety nie jest to AF SZYBKI :(
 
 
ARN
Nowy


Posty: 1
Skąd: spod Warszawy
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

zgadzam się z MM. 1.4 ma szybszy AF, ale w nerwowych sytuacjach potrafi dac popalic (nie spieszy mu się :-) ).
niemniej jeśli chcesz wykorzystac duże światło, to bierz 1.4.
natomiast robiąc foty z przesłoną 5.0-11 pewnie efekt będzie podobny (nie licząc oczywiście legendarnego bokeh)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

Skoro już tak ładnie się rozwija ten wątek o plastikowym Canonie, to postanowiłem, że wrzucę kilka co lepszych moich skromnych sampli, co można uzyskać z tego szkiełka, tfu, plastiku :)

Wszystkie fotki zrobione są puszką 400D, zapis w RAW, z wyjątkiem jednego oznaczonego pliku wszystkie są niewyostrzane. Wklejam cropy 1:1 które ewentualnie w rogu mają malutki podgląd całego kadru, żeby się zorientować czy fragment pochodzi z centrum kadru czy nieco z brzegu. Większość jest z centrum, bo większość zdjęć i tak ma rozmyte brzegi, ze względu na małą głębię ostrości.


f/8



Tu porównanie tego samego motywu z kilkoma przesłonami:

f/1.8


f/2.2



f/5.6



f/8



f/2



f/2, ostrzone, zdjęcie z dobrym oświetleniem nieprzypadkowym


f/2


f/16, statyw, wstępne podnoszenie lustra, blisko


f/3.5


Mam nadzieję, że taka ilość fotek nie zostanie potraktowana jako przekroczenie regulaminu czy coś. Wklejanie fotek zamiast linków do fotek wydaje mi się wygodniejsze dla czytających, o ile nie są to duże pliki, a moje nie są duże, bo tylko wycinki. Czy się mylę?
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

komor napisał/a:

Mam nadzieję, że taka ilość fotek nie zostanie potraktowana jako przekroczenie regulaminu czy coś. Wklejanie fotek zamiast linków do fotek wydaje mi się wygodniejsze dla czytających, o ile nie są to duże pliki, a moje nie są duże, bo tylko wycinki. Czy się mylę?


...jak na moje oko bardzo w porządku, dużo lepiej się tak ogląda niż z linków.
ja z mojego 50/1.8 też jestem zadowolony ;-)
 
 
M.K.
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

Jakość fotek rzeczywiście robi wrażenie,no to mam niezłego zgryza :? 1.8 czy 1.4? Ciekawe,co na to mój ...bankomat ? :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

No wszystko już wiesz. Jeśli nie masz ciężkiej ręki i nie rozwalisz plastika 50/1.8, a nadwyżkę kasy wolisz wydać na coś innego, to ten obiektywik daje radę... Jeśli kasa nie stanowi problemu albo łapa ciężka, to bierz 50/1.4, gorszych obrazów niż plastik raczej nie zrobi :D a daje więcej światła, solidniejszą budową i możę nieco szybszy AF, jak pisze MM.
 
 
kosmodrom 
Nowy



Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

Komor fajowy ten crop z kredkami :)
Wklejanie fot jest ok - dużo lepsze niż linki. 50 1,8 rox (tak wiele za tak niewiele)
A przy okazji dla wszystkich zainteresowanych to jest grupa, na której ludzie pokazują co potrafi ten obiektyw:
http://www.flickr.com/groups/canonef50mm/pool/
 
 
M.K.
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

Miałem dziś możliwość testów tego 1.8 (używki) a na spacer zabrałem też mojego 24-85,tak dla porównania.Nie chcę się rozpisywać więc krótko: jakość obrazu marna zarówno na f/2.8 jak na f/11,większość zdjęć jest nieostrych,być może to wina AF,niczym mnie nie zaskoczył :( Porównując te same obrazy z 24-85 od razu robiło się przyjemniej.Koleżka,który mi go pożyczył zachwalał tą 50-tkę ale ja wiem już na pewno-1.8 stanowczo NIE!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 15