Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycje zmian na forum
Autor Wiadomość
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 10 Lut, 2008   Propozycje zmian na forum

W związku z rosnącą liczbą postów sprowadzających się do pytania „co kupić ?” rozważamy możliwość utworzenia nowych forów:
• „Pomagamy wybrać cyfrowy aparat kompaktowy”,
• „Pomagamy wybrać lustrzankę cyfrową”,
• „Pomagamy wybrać obiektyw fotograficzny”.
Do tych działów kierowane będą posty dotyczące zakupów, czyli pytania w stylu: co kupić ?, co lepsze ?, co wybrać ?, model a czy model b ?
W dotychczasowych działach (cyfrowe aparaty kompaktowe, lustrzanki cyfrowe, obiektywy fotograficzne) pozostaną posty dotyczące: wyników testów, metod testowania, własnych doświadczeń i porównań, stosowanej technologii, nowości na rynku i inne nie dotyczące porad w zakupach. Zakładamy możliwość przenoszenia postów z nowych działów „co kupić” do starych jeśli na ich podstawie wyniknie ciekawa, merytoryczna dyskusja.
Dodatkowo w każdym forum pojawi się post informacyjny mówiący o tym co można pisać w ramach danego działu i przypominający o podstawowych zasadach forum.
Ilość postów z pytaniami „co kupić” rośnie lawinowo i jeśli coś z nimi nie zrobimy, to za chwilę będzie bardzo trudno odszukać opinie na temat konkretnego modelu aparatu czy obiektywu !
Z drugiej strony mamy następujące obawy czy w starych działach nie pozostanie za mało tematów, czy „starym wyjadaczom” będzie chciało się zaglądać do nowych działów aby doradzać początkującym ?
Ponieważ proponowane zmiany mają swoje plusy i minusy prosimy o Wasze opinie na ten temat.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 10 Lut, 2008   

pomysł dobry, ale znowu będzie sporo zamieszania typu post przeniesiono. troche to denerwujące tak jak inf. typu zmieniono temat.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 10 Lut, 2008   

Pstrykacz napisał/a:
troche to denerwujące tak jak inf. typu zmieniono temat.
możemy zmieniać i o tym nie pisać (brak info) albo nie pisać tego na czerwono :wink: albo nie zmieniać i mieć połowę postów typu: co kupić, co wybrać, CO KUPIĆ, co lepsze, POMOCY, lepszy Nikon czy Sony ? itp czy to będzie mniej denerwujące ? i jak wyszukać coś w takich tematach ?
Cytat:
ale znowu będzie sporo zamieszania typu post przeniesiono
przenosimy tematy całkowicie nie pozostawiając linków w starym miejscu (za wyjątkiem kilku starych tematów), nie rozumie za bardzo w czym problem, możesz to rozwinąć ?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 10 Lut, 2008   

Dział "zakupowy" musi powstać, jeżeli tego nie zrobimy to będzie tutaj jeden wielki bałagan. Wiem co się dzieje na konkurencyjnym forum i tam jest z tym o wiele większy problem. Tam muszę mnóstwo wątków przenosić z tego właśnie względu. Popularność optycznych z różnych względów ostatnio bardzo wzrosła i mamy napływ wielu "pytających" forumowiczów.

Co do uwag przy postach to moim zdaniem na początku są one koniecznie. Każdy musi się liczyć, że jak coś źle zrobi to zobaczy coś takiego przy swoim tekście i ma to też zadanie prewencyjne. Przy okazji ludzie zobaczą czego i jak nie należy robić. Jak wszystko okrzepnie to i wpisy powoli znikną a praca administratorów tego forum stanie się dużo bardziej "niewidoczna".
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

Jak najbardziej za.
Ciagle pytania o to samo, bo mlodym uzytkownikom nie chce sie czytac forum albo uzyc opcji szukaj.
 
 
5kbFlashMemory 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 348
Skąd: zDolny Śląsk ;)
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

Jestem za.

A przy okazji mam pytanie: którą lustrzankę wybrać... ?

żartowałem ;P
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

a ja kasowałbym takie posty i dawał warna...
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

Nie no źle mnie rozumiecie. Taki dział musi powstać, ale człowiek się przyzwyczaja do pewnych standardów i troche się denerwuje jak czyta co chwile info typu "zmieniono temat". Sorki mam takie zdanie i już.
 
 
rafid78 
Bywalec



Posty: 128
Skąd: Dublin
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

Jestem za.Zastanawiam sie tylko,czy to coś da.Jest przecież opcja "szukaj",która jest raczej mało stosowana przez "świeże miąsko" :)
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 14 Lut, 2008   

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami powstały dziś trzy sub-fora dotyczące porad w zakupach kompaktów, lustrzanek i obiektywów. Przepraszam stałych czytelników za "spam" w postaci postów typu "Przeczytaj zanim zadasz temat", ale mam nadzieje że będą one pomocne dla nowych na forum. Etap ten zamyka planowane wcześniej zmiany i mam nadzieję że teraz będzie trochę spokoju, a praca moderatorów będzie mniej widoczna :smile: .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 14 Lut, 2008   

Fajnie to wygląda i jest fajnie zrobione. Jednocześnie jest wydzielone i widoczne miejsce na neverending story w stylu co kupić, a jednocześnie ilość działów na głównej nie uległa zwiększeniu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

Mi też nowy podział pasuje, wymaga chwili przyzwyczajenia, ale to jest dobra koncepcja i ma słuszną rację :) .


Goltar, mam tylko jedną uwagę do tych postów „Przeczytaj nim napiszesz lub giń” ;)
Otóż czytelniej dla nowicjusza będzie, gdy zamiast:

W tym dziale nie udzielamy porad dotyczących zakupów obiektywów, do tego celu służy dział: http://forum.optyczne.pl/viewforum.php?f=24

byłoby:

W tym dziale nie udzielamy porad dotyczących zakupów obiektywów, do tego celu służy dział: Pomagamy w wyborze obiektywu.

I nie zapominajmy o kropce na końcu zdania, już poza linkiem.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

Komor dzięki za uwagę, już zmieniłem.
komor napisał/a:
I nie zapominajmy o kropce na końcu zdania, już poza linkiem.
nie pracujesz czasami w jakiejś redakcji prasowej ? :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

goltar napisał/a:
nie pracujesz czasami w jakiejś redakcji prasowej ? :wink:


Nie, ale pracuję w firmie której klientami są wydawnictwa książkowe :D .

A w prasie to ostatnio nawet ortografy można znaleźć, takie czasy nadeszły...
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008   

Mam taką propozycje, aby przetestowane obiektywy, aparaty, lornetki podpiąć pod ważne tematy ( w odpowiednich działach ) nadając pod-działowi jakąś chwytliwą nazwę, tak aby szybko można było znaleść opinie na temat przetestowanego przez optyczne.pl sprzętu :)

[ Dodano: Czw 21 Lut, 2008 ]
A co do pracy moderatorów to życzyłbym sobie i im aby ich praca była widoczna ale lżejsza dla nich samych :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14