Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 14 Lut, 2008
Pentax K100D Super vs Nikon d40
Autor Wiadomość
SM31
Nowy


Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Sob 05 Sty, 2008   Pentax K100D Super vs Nikon d40

Witam. Chcę sobie sprawić lustrzankę cyfrową, która będzie relatywnie niedroga. Plan jest taki, że teraz kupuję najtańsze body i inwestuje w szkiełka, by za jakiś czas kupić lepsze body. Pytanie jak w tytule. Który "lepszy" ?

Na plus Pentaxa zaliczam: dobrą jakość optyki (nawet kitowej), współpraca z manualnymi szkłami, 11 pól AV.
Minusy pentaxa: problem z dostępnością nowej optyki oraz jej wysokie ceny, brak polskie menu.

Plusy Nikona: cena, dostępność dobrej optyki, polskie menu.
Wady Nikona: 3 polowy AV, nie podepnę starych szkieł nikona bez silnika AV, nie działa z manualami.

Cóż możecie polecić? Myślałem by poczekać do prezentacji K20 i K200 i wówczas kupić k10 lecz równie taktyczny manewr mogę wtedy wykonać z d80. Generalnie chciałbym zmieścić się w body+ kit 1800 pln ewentualnie z 2 obiektywami, obejmującymi ogniskowe około 18-200 w max 2500. Dodam również, iż nie interesują mnie używki. Co wybrać?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pilgrim
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 05 Sty, 2008   

Pentax
Co do dostępności szkieł to w Polsce może i tak jest. Ale jak się szuka to się znajdzie, no problem. Natomiast niedawno byłem w Berlinie w jakimś sklepie foto i byłem w szoku ile tam tego było do pentaxa.
Pentaxa można kupić za przyzwoitą cenę z 2 obiektywami z pokryciem od 18 do 200mm. Na początek spokojnie wystarczyn i zmieścisz się w 2,5k. Natomiast wszystko zależy jakie masz podejście do fotografii.
 
 
SM31
Nowy


Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Sob 05 Sty, 2008   pentax

Cóż, sam skłaniałem się ku Pentaxowi, ale wolę przeprowadzić "referendum" wśród użytkowników. Czego oczekuję? Małych szumów. Robię fotki pociągów, często w ruchu. Liczy się szybkość i jakość obrazu. Jasne szkiełka mają duże znaczenie. Wolę przejściówkę i jupitera 135/3,5 niż matryce 10 mega piksli, większe szumy i wyższe iso. Robiłem jak dotąd Zenitami i Minoltami (raz miałem hybrydę cyfrową - tragedia).
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sob 05 Sty, 2008   

Małe szumy w amatorskich lustrzankach ma Canon, łatwo też podpiąć do tych aparatów szkła pod M42. Wystarczy pierścień za około 50 zł. Nie odbiera on możliwości ostrzenia na nieskończoność, a automatyka aparatu prawidłowo dokonuje pomiaru światła (choć nie w każdym trybie). Najlepsze efekty daje oczywiście manualna ekspozycja, nie zawsze zgodnie ze wskazaniem światłomierza. Takie mam przynajmniej wrażenia z 400D
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Sob 05 Sty, 2008   

O D40 tez nie mozna powiedziec, ze strasznie szumi przy wysokich ISO...
 
 
SM31
Nowy


Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Sob 05 Sty, 2008   

Canon może i ma małe szumy, ale za 2,5 k co kupię? 400d i kit? To ja dziękuję, bo za tyle to mogę mieć k10d z kitem. O niebo lepszą puszkę oraz o niebo lepsze szkiełko. Mam zamiar zmieścić się w tej kasie z nieco większym zakresem ogniskowych, tak więc mój wybór lezy między k100D Super oraz d40 (bez "x")
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sob 05 Sty, 2008   

veenee <- faktycznie, jeśłi kolega będzie się trzymał krótkich czasów to nie powinno być źle.
 
 
Piotr Malinowski
Nowy


Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 12 Sty, 2008   

Własnie tydzień temu kupiłem Pentaxa K100D Super i jest świetny więc gdybyś był nadal niezdecydowany to go polecam jak dla mnie który ma dwa stare obiektywy z mocowaniem "K" po Zenicie Automacie to rewelacyjna sprawa. Obecnie chyba najleprzy stosunek ceny do jakości i oferowanych możliwości. Przecież on ma praktycznie wszystko co można oczekiwać od nowoczesnej lustrzanki no i cena 1829zł z kitowym obiektywem 18-55

Pozdrawiam
 
 
SM31
Nowy


Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Sob 12 Sty, 2008   

Teraz tylko powstało nowe pytanie. Za 2,5 k mogę mieć np sony a200 z 2 szkiełkami, aparat ma więcej pół AV niż nikon, więcej piksli niż obydwa, polskie menu, możnośc podpięcia m42 za pośrednictwem przejściówki. Cóż, chyba jednak poczekam na nowe modele Pentaxa.
 
 
Piotr Malinowski
Nowy


Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   

SM31 napisał/a:
Cóż, chyba jednak poczekam na nowe modele Pentaxa.


poczekać zawsze można tylko nie wiadomo kiedy się pojawi może za pół roku a może pod koniec roku, co do K10D to miałem w ręku i jest zdecydowanie większy od K100 więc mnie trochę nie posował zdecydowanie lepiej lęży mi K100 i jest tęż ciut lżejszy,szumy w porównaniu do mojego ostatniego kompakta Kodaka C533 to w ogóle inna bajka,przy 1600 normalnie całkiem użyteczne-rewelacja. Zależy co też ktoś potrzebuje bo jak dla mnie to K10 chyba ma za dużo funkcji z których i tak bym pewnie nie korzystał a i 10mpi po co przecież plakatów nie będę drukował. A swoją drogą to ciekawe co się pojawi w następcy K100 i czy będą to jakiej poważne i przełomowe zmiany. Narazie jeszcze raz polecam K100 no i tża dużo focić. Aha w K100 strasznie mały bufor w seryjnych 4-5 w JPG-ah w pełnej prędkości i jak testowałem to wychodzi mi ok. 2,5s więc rewelacji żadnej nie ma a co do braku polskiego menu to da się przeżyć bo jest dobra instrucja po polsku
pozdro :D
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   

Z tego, co każdy może przeczytać w testach, to NikonD40x i D40, podobnie jak Pentax K10D są lepszymi aparatami od Pentaxa K100 Super. Pisze to dpreview, ale i można zobaczyć w "lubianych" przez niektórych tabelkach:
http://www.chip.de/besten...d/547/findAll/1

Podstawowa sprawa, jakość zdjęć sprawdzana testowo w identycznych warunkach, zdecydowania przemawia za Pentaxem K10D czy Nikonami 40kami. K100 wypada zdecydowanie słabiej od konkurentow. Podobnie oceny ma dpreview.com, ale tam dodano Canona 40D, choć to już wyższa cena. :wink:
 
 
SM31
Nowy


Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   .

Czy może jest tak, że o ile d40x jest lepszy od k100d super, to już d40 (bez "x") wypada ciut gorzej? Chyba, że źle czytam zestawienie. Poza tym decydując się na nikona nie zapnę manuali, no i nawet stabilizacji toto nie ma. Eh, gdybym nie miał kasy na aparat to bym nie miał teraz dylematu :/
 
 
SM31
Nowy


Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   ..

Dodam jeszcze, że w tej tabelce to nawet sony a100 stoi lepiej niż obydwa przeze mnie rozpatrywane pomysły. Nie wiem czy ona jest wiarygodna. BO jeśli tak, to by wychodziło, ze a200 z racji lepszości nad a100 będzie jeszcze lepsza propozycja....
 
 
KaleSony 
Bywalec
Znawca tematu


Posty: 134
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   Re: ..

SM31 napisał/a:
Dodam jeszcze, że w tej tabelce to nawet sony a100 stoi lepiej niż obydwa przeze mnie rozpatrywane pomysły. Nie wiem czy ona jest wiarygodna. BO jeśli tak, to by wychodziło, ze a200 z racji lepszości nad a100 będzie jeszcze lepsza propozycja....


A100 jest półkę wyżej niż d40x i k100 super, A200 to już w ogóle rewelacja, nowość i dostępna ma być za 2099 z kitem, A200 niby pozycjonowana niżej od A100 - którą zresztą zastąpi niedługo A300/500, ale ISO w A200 znacznie jest poprawione w stosunku do A100.

Poza tym zobacz jak A100 rysuje na iso 1600, zobacz ile szczegółów.

http://forums.dpreview.co...essage=26406278
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   Re: .

SM31 napisał/a:
Czy może jest tak, że o ile d40x jest lepszy od k100d super, to już d40 (bez "x") wypada ciut gorzej? (...)


Masz rację jeśli chodzi o całość oceny: jakość zdjęć, wyposażenie, szybkość, dokumentację. Ja mówiłem wyłącznie o jakości zdjęć (Bildqualität).

Klikając na nazwę kolumny np. Bildqualität można wyświetlić kolejność aparatów według danego kryterium, od najlepszych po najgorsze lub odwrotnie. :wink:
Taki test to tylko pomoc, a szczególnie dziś można powiedzieć: "Kupujta, co chceta!" :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17