Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test lornetki Nikon 8x30E II
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Paź, 2013   Test lornetki Nikon 8x30E II

Prezent dla wszystkich miłośników klasyków i dobrej optyki:
http://www.optyczne.pl/in...etki&test_l=270
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 23 Paź, 2013   

Dzięki za prezent, Mikołaju
Baaardzo mi zależy, by test ukazał się także na Allbinos.
Jest taka szansa?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Paź, 2013   

Właśnie przed chwilą dostałem tłumaczenie od tłumaczki. Jak nie padnę na pysk to je jeszcze dzisiaj wrzucę.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Paź, 2013   

Proszę Cię bardzo. Sprężyłem się :)

http://www.allbinos.com/i...etki&test_l=270
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 23 Paź, 2013   

No, no - jesteś szybki jak kometa w peryhelium.
Dzięki!
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Pon 18 Lis, 2013   

Pytanie do 'goornika' który jakoś tam jest związany z Nikonem...
Czy w firmie chodzą jakiekolwiek pogłoski o wymarzonej przez Arka nowej generacji lornetek porro wysokiej klasy,
ew. chociaż następcy serii EX, lub jeszcze bardziej ogólnie o jakichkolwiek planach czegokolwiek wyżej niż Aculon ?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 28 Lis, 2013   

Ja od kliku lat molestuję ważne osoby w Europejskiej centrali o nowoczesne porro, upgrade EXa, uszczelnione E II itp.
W odpowiedzi dostajemy kolejne serie plastikowych dachówek z Chin....
"Mądre głowy" w Tokio jak widać wiedzą najlepiej co jest potrzebna na rynku :evil:
Więcej pisać nie chcę, bo nie lubię używać wulgaryzmów :cry:
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

Do czego to doszlo, zeby przedstawicie Nikona atakowal a uzytkownik bronil... ale dostalismy tez EDG i jest to dobra lornetka.

Moim zdaniem dobre porro beda ale od alternatywnych dostawcow, mniej markowych. Najlepsi dawno z nich zrezygnowali (Swarovski, Zeiss, Leica, Kowa) i nikt juz dzis o tym nawet nie pamieta.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   

Do najlepszych zalicza się też Nikon, Fujinon, Docter, Steiner. Skoro wymieniłeś Kowę, to te firmy niczym jej nie ustępują. I na szczęście owe firmy wciąż robią Porro.
 
 
RomanW 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 105
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Chcę się podzielić swoimi spostrzeżeniami dlaczego e2 wywołuje efekt WOW i na podstawie obserwacji porównawczej z 5 innymi lornetkami doszedłem do zdefinowania co odpowiada za efekt WOW. Ta moja definicja opiera się o porównanie 6 lornetek, możliwe że gdybym miał dostępne inne lornetki to i zmieniłbym zdanie. Na teraz definicja WOW to miejsce projekcji obrazu przez lornetkę. Im ono jest projektowane bliżej oczu tym efekt wow jest większy. Obraz projektowany bliżej oczu to taki, że po bokach widzimy jak najmniej czarnego od tubusa, czyli to też stosunek "pole obrazu terenu dawane przez lornetkę" do "pola widzianego przez oczy w lornetce". I tak dla lornetki e2 obraz praktycznie wchodzi w oczy i daje wrażenie naturalnego patrzenia. Np w testowanej najgorzej to w Berkut BOC 7x50 z polem 7° obraz jest projektowany w głębi/oddali, co z tego że ma pole 7° jak ma się wrażenie patrzenia w studnię, gdzie obraz jest bardzo daleki a po bokach dużo przestrzeni czarnej. Dużo lepiej wypadła Sotem BPC10x50, pole mniejsze ale obraz projektuje się bliżej oczu i o wiele lepszy jest w odbiorze, e2 oczywiście jeszcze bliżej oczu projektuje obraz. Pozostałe lornetki w odbiorze były pomiędzy tymi opisanymi wyżej BOC i BPC, czyli widać mniej lub bardziej że patrzy się przez dwururkę a na końcu bliższym czy dalszym mamy obrazek. W Nikonie e2 efekt dwururki najbardziej zanika i to wg mojego subiektywnego odczucia odpowiada za efekt WOW.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

A to co opisujesz nie jest po prostu efekt AFOV? W 7x50 masz 49 stopni więc wypada najgorzej, w E2 masz aż 70 stopni więc wypada najlepiej.
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

AFOV = Apparent Field of View = pozorne pole widzenia

czyli pod jakim kątem widzimy w okularze obraz rzucany przez obiektyw
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

RomanW, coś jest z tymi Nikonami, nawet patrząc przez Nikony z 51 stopniowymi okularami nie mam wrażenia patrzenia przez dziurkę od klucza. A np. w ruskiej 7x50 z polem 7 stopni (49 AFOV) efekt dziurki od klucza jest potężny. A przecież różnica w AFOV jest minimalna. Co ciekawe mając teraz Vixena z 49-cio stopniowymi okularami również nie mam wrażenia że jest wąsko.
 
 
deep 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Patrząc w Nikona 7x50 Tropical też efekt dziurki od klucza jest mocno widoczny.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

U mnie ten efekt nie występuje hmmmm :idea: :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14