Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test lornetki Nikon 8x30E II
Autor Wiadomość
deep 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

widoczek napisał/a:
U mnie ten efekt nie występuje hmmmm :idea: :?:


Mówisz o Tropical-u?. Może to kwestie osobiste, ale w porównaniu do 8x30EII i 10x35E to jest tuuunel :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RomanW 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 105
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Rozumiem, że im pole własne okularu większe tym Afov lepsze, ale w ruskiej BPC 10x50 o polu 6° (105m/1000m) mamy okulary 60° i przyjemna jest dla oka (bardzo mały tunel), Vixen New Foresta 8x32 z polem okularu 59.7° robi dużo większy tunel, a powinno być porównywalnie i nie wiem co decyduje że mamy lub nie tunel.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

deep napisał/a:
widoczek napisał/a:
U mnie ten efekt nie występuje hmmmm :idea: :?:


Mówisz o Tropical-u?. Może to kwestie osobiste, ale w porównaniu do 8x30EII i 10x35E to jest tuuunel :)


Jak spojrzysz najpierw w EII, potem w Tropicala to tak, w pierwszej chwili jest takie wrażenie.
Ale jak zaczniesz od Tropicala i skupisz się na obserwacjach w centrum obrazu, a nie na ocenianiu wielkości pola, to nie ma takiego wrażenia. Przynajmniej u mnie.
 
 
deep 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

A którego masz Tropicala? Ja patrzyłem przez najnowszego i ma mocno widoczne koło na bokach. Może są różnice między nimi, w końcu to wielopokoleniowe szkło :) . To już mniejszy efekt tunelu ma Nikon 10x70 SP.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Ale to nie ma znaczenia, wszystkie Nikony - Tropical, SP, zarówno 7x50 jak i 10x70 używają tych samych okularów. Może tutaj chodzi o indywidualną fizjonomię oka, każdy to postrzega inaczej.
 
 
deep 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Może i okulary mają takie same, ale na 100% inaczej rysuje się brzeg (mówię o czarnym polu i jego ostrym zarysie) w 7x50 i 10x70. Na świeżo porównywałem i miałem na to kilka dni. Tropical wyraźnie się wybija w tym temacie.
 
 
Dudi 
Bywalec


Posty: 152
Wysłany: Pią 20 Lis, 2015   

deep napisał/a:
Może i okulary mają takie same, ale na 100% inaczej rysuje się brzeg (mówię o czarnym polu i jego ostrym zarysie) w 7x50 i 10x70. Na świeżo porównywałem i miałem na to kilka dni. Tropical wyraźnie się wybija w tym temacie.


Taki problem był poruszany tutaj
http://www.birdforum.net/showthread.php?t=177683]
 
 
RomanW 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 105
Wysłany: Sro 25 Lis, 2015   

Dla mnie AFOV - nadal nie ogarniam. Dzisiaj porównałem:
1. ruska BPC 10x50 (pole 6 stopni)
2. Ekotone Kamakura 10x50 (pole 6,5 stopnia)
W ekotone pole widać że jest szersze niż BPC, ale obraz w BPC jest bliżej oczu mimo mniejszego pola okularów i dla oka z BPC mu lepiej. W Ekotone obraz jest dalej ale szerszy niż w BPC. W EII obraz jest najszerszy i najbliżej. Czyli nie ma zależności bezpośredniej że im większe pole tym AFOV większe, lub AFOV nie mówi całej prawdy o komforcie z obserwacji.
 
 
deep 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: Sro 25 Lis, 2015   

Ja kiedyś myślałem, że ma to związek z długością obiektywu, ale tak nie jest, bo porównałem sobie nikony 7x50 i 10x70 i jednak większy tunel ma 7x50.
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

http://www.greatestbinocu...nniversary.html

Spostrzeżenia na temat jubileuszowego modelu.

W skrócie: lepsze powłoki, gorsza kontrola jakości ...
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Choć można też odnieść wrażenia że mimo iż autor porównuje ją ze swoimi opisami klasycznej EII z 2015 i 2017r. to dopiero teraz zauważył zmianę z niebieskich powłok na zielono-purpurowe ...?
 
 
Cook74 
Nowy
Cook74



Posty: 16
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Mar, 2019   

Koledzy,
Podpowie ktoś, gdzie można zakupić ta lornetkę w najrozsądniejszej cenie ? W Polsce maja 2 sklepy, zakupy za granicą ? Będę wdzięczny za informacje :)
T.
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Sro 13 Mar, 2019   

Jeśli można to napiszę ci na priva.
Pozdr. Ch.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15