Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 15 Lut, 2008
nikon czy canon / stałka czy zoom / eur czy usa??
Autor Wiadomość
ukasus
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Pon 10 Lip, 2006   nikon czy canon / stałka czy zoom / eur czy usa??

przez całe wakacje .. tyram .. po 9 h 7 dni w tyg .. by zarobic na upragniony aparacik.....
będzie on mi potrzebny do zdjęć sportowych na hali (koszykówka .... dla tygodnika ogólnopolskiego)... mam zamiar na aparat przeznaczyc max 5 tys złotych bo na więcęj nie mam szans ...
mój pierwszy dylemat to nikon d50 .. lub canon 350d ... raczej zdecyduję się na ten drugi
kupie go napewno z kitem .. bo jest tani i wmiare uniwersalny .. do tego chciał bym jakiś lubiakeś obietktywy o przesłonie 2,8 ..
Sigma 24-60 mm f/2.8 EX DG lub Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]

ale ... podbno o wiele lepsze zdjęcia robia stałki .. np canon 50 1,8 ....
stałką podobno zdjęcia robi sie trudniej ...
naczym polega różnica w tych zdjęciach ...
Ostatnio zmieniony przez ukasus Nie 13 Sie, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Lip, 2006   

Nie wiem czy trudniej. W sumie to nie musisz sie zastanawiac jak dobrac zoom, tylko sie dobrze ustawiasz i walisz. No i swiatlo masz zazwyczaj lepsze. Zoomy, sa z drugiej strony bardziej uniwersalne, ale z dobrej stalki mozesz zawsze zrobic cropa.

Fotografujac koszykarzy w ruchu, oprucz dobrego szkla koniecznie postaw na szybki autofokus, bo inaczej to bedzie ruletka. Wiec jesli decydujesz sie na Canona, to obiektyw koniecznie z napedem USM (nawet kosztem kita, lepiej miec jeden obiektyw, ale porzadny). Pomysl nad Canonem EF 1.8/85 USM lub 1.4/50 USM. Bardziej uniwersalna bylaby Sigma 24-60 mm f/2.8 EX DG, ale ona w naszych testach bardzo czesto mylila sie podczas ostrzenia. Moze z Nikonem tej wady nie ma, musialbys sprawdzic sam.

Konrad
 
 
tomi 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 33
Wysłany: Pon 10 Lip, 2006   

A czemu by nie wziąść do 350D 70-200L f/4. Świetne szkło :D
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Lip, 2006   

Elce trydno cos zarzucic, poza tym ze kosztuje ponad 2.5 kzł i tym, ze ma swiatlo 4. Przy fotografowaniu w halach moze sie to okazac problemem...

Jesli bys sie sklonil do Nikona, to tam masz oprocz analogicznych stalek typu 1.8/50 (629zl) czy 1.4/50 (1499 zl) ciekawy obiektyw 85/1.8 AF D za 1899zl. Przy matrycy aps-c daje to 136 mm. Bardziej to portretowka, ale do zdjec na boisku tez moze sie przydac. NIe wiem jak w niej sprawuje sie autofokus, le moze pozostali forumowicze mieli z nim do czynienia.

Konrad
 
 
tomi 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 33
Wysłany: Wto 11 Lip, 2006   

Racja. Jednak 50 lub 85 może się okazać że to za szeroko na mecz. Trudny wybór.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Lip, 2006   

Chcesz się zajmować trudnym tematem i to w sposob profesjonalny więc nie możesz
wchodzić w amatorski sprzęt jak D50 czy 350D, które w twoich zastosowaniach dyskwalifikuje raczej jakość wykonania korpusu i mała częstość zdjęć seryjnych (2.5-3 kl/s).

Moim zdaniem korpus to 30D lub D200, ze wskazaniem na tego pierwszego z racji ceny.

Jeśli chodzi o obiektyw, to najtańszym rozwiązaniem będzie Tamron, ale nie 17-50, bo
za szeroki na halę, lecz raczej 28-75 f/2,8, bo nim zawsze trochę bardziej ściągniesz, choć
i tak często 75 mm będzie za mało.

Nie kupowałbym stałki, bo w sporcie rzeczy dzieją się tak szybko, że mnóstwo ciekawych chwil przegapisz zmieniając obiektywy, albo próbując się dobrze ustawić.

Być może dobrym rozwiązaniem będzie dla Ciebie nowa Tokina 50-135/2.8 DX, która wyjdzie po wakacjach. Myśle, że zakres jak i swiatło do Twoich zastosowań optymalne.

Arek
 
 
ukasus
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Czw 13 Lip, 2006   

niestety nie będzie mnie stac na lepsze body .. będę miał koło 5 tys ...
wiec raczej tylko 350d lub d50 ... a co do tej tokiny .. to nie orientujesz sie ile będzie kosztować ??
narazie to jestem zdecydowany na 350d plus grip plus tarmon 28-75 f/2.8
plus kit (choć jak będę miał tego tarmona to nie wiem czy będzie niezbędny)plus jakaś lampa .. bo chyba też będzie potrzebna.. dzięki za rady .. na tym forum uzyskałem najbardziej fachowe rady tak rzymać...
ps.
a ten tarmon to przypadkiem nie za wolno ostrzy (jak ktoś ma to jeśli może napisac ile trwa ostrzeni orientacyjnie - mniej niz sekunnde czy więcej ..... tak orientacyjnie .........z druiej strony zawsze mogę ostrość ustawic albo manualem .. o ile tak da się zdążyć :) albo półspustem np na jakis inny obiekt w tej samje odległości i czekać aż podbiegna... lecz tak moge stracić dużo spontanicznych zagrań i liczyć tylko na szczęście)... ??
ale chociasz na każdym forum chwalony (niby najlepszy jasny zoom w tej cenie)
ps2.
zacznie sie sezon i jak juz będę miał aparacik to po wklejma efekty w odpowiednim dziale forum bo tutaj naprawde najbardziej fachowe porady ... i napewno wiele będziecie mogli mi pomóc ... jak ktoś zna jakąś dobra literaturę o foceniu to z chęcią bym poczytał
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 13 Lip, 2006   

AF Tamrona w Twoim przypadku może być problemem. On trafia dość dobrze, ale do demonów szybkości nie należy. Tutaj znacznie bardziej sprawdzą się wszelkiego rodzaju silniki USM/SWM/HSM.

Jeśli wybierasz pomiędzy D50 a 350D to chyba raczej ten drugi, bo ma mniejsze szumy
(w halach często będziesz robił na ISO 800 i wyższych) i jest ciut szybszy w trybie
seryjnym. Choć z drugiej strony krążą plotki, że na Photokinę Canon ma zaprezentować
następcę 350-tki więc może warto poczekać i na jesieni sprawić sobie 370D i tą Tokinę?
Aha, ta Tokina jak znam życie, też nie będzie miała szybkiego autofokusa.

Chcesz mieć szybki autofokus to tylko Canony z USM np. do Twoich zastosowań:

Canon 24-85 USM
Canon 70-200 f/4L USM
Canon 70-300 IS USM
Canon 55-200 USM

choć żaden z nich nie jest optymalny.

Arek
 
 
ukasus
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Czw 13 Lip, 2006   

chyba mam rozwiazanie
http://allegro.pl/item114...uper_cena_.html
plus tarmona za 1230 znalazłem .. 20d w ergonomi i wykonaniu to raczej co najmniej o klasę wyżej niz 350d
czyli 4750 zeta ... a liczę że do końca września cena spadnie .. no chyba ze ten 370d będzie lepszy .... narazie musze charować by zarobic na aparacik .. ale chociaż mam motywacje do pracy :D
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 13 Lip, 2006   

No cena ładna...
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 13 Lip, 2006   

No, ten 20D to juz by bylo cos. Moglbys bez problemu uzywac wysokich ISO. A tutaj niestety nikon nie podskoczy.

P.S. Do jesienie ceny na pewno spadna. Zwlaszcza po photokine, kiedy wszyscye zaprezentuja swoje nowosci i beda wyprzedawac "stare modele".

konrad
 
 
ukasus
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Nie 16 Lip, 2006   

a powracając do innej części mojego pytania .. co można poczytac by sie sporo dowiedzieć o zawodowej fotografii ...?
jakie czasopismo warto zaprenumerować .. jakie ksiażki przeczytać ??
 
 
tomi 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 33
Wysłany: Pon 17 Lip, 2006   

Czytaj np national geographic i tego typu książki. Gazet nie opłaca się kupować bo z nic się nie nauczysz. Najlepiaj czytaj i później ćwicz to będzie najlepsze wyjście.
 
 
eyecandy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

Zdecydowanie polecam 85mm 1.8.AF .mam ot szklo.mam tez 50mm 1.4.Praca AF w 85 jest lepsza-to jest Ring USM.pracuje szybciej i precyzyjniej.2 sprawa to ze na codzien to malo uniwersalny obiektyw.Na twoim miejscu kupilbym 350 z kitem i 85.nie wiem jak ceny uzywanych w polsce,ale pomysl nad uzywana 20tka.
 
 
ukasus
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Wto 08 Sie, 2006   

eyecandy napisał/a:
Zdecydowanie polecam 85mm 1.8.AF .mam ot szklo.mam tez 50mm 1.4.Praca AF w 85 jest lepsza-to jest Ring USM.pracuje szybciej i precyzyjniej.2 sprawa to ze na codzien to malo uniwersalny obiektyw.Na twoim miejscu kupilbym 350 z kitem i 85.nie wiem jak ceny uzywanych w polsce,ale pomysl nad uzywana 20tka.



Cos w tym musi byc bo napisałem do jednego z najlepszych (moim zdaniem) fotoreporterów koszykówki
http://e-basket.pl/?mecz=28329#galeria -- probka jego zdjęć ..
i napisał mi że używa D70 plus głownie 85m f1,8

w związku z tym zaczołem se powazniej zastanawiac nad :
Canon EF 1.8/85 USM .. odpowiednik jego nikkora
obawiam sie czy nie będzie za wąski albo za szeroki.. bo to jednak stała ogniskowa troche ogranicza ..
ale gdybym znalazł odpowiednie miejsce na hali .. to mysle że był by idealny
wadą jest to że był by to jedyny obiektyw jaki bym posiadał (brak kasiory) .. ewentualnie kita bym jeszcze kupił (tak do zdjęć rodzinnych) ... ale on na koszykówke by sie raczje nie nadawał..
Czy ktos potrafił by mi powiedziec czy kupno 85mm było by błędem ??.
Czy więcej zyskam na super szybkim AF i f1,8 ale za to stałym 85 niz na szerokim kącie(tamrona 28-75 ale za to f2,8 i powolny AF)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16