Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
FOTOGRAFIA LUDZI ULICA
Autor Wiadomość
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 03 Mar, 2014   

RadekBolso, popracowałbym nad konwersją na b/w, żeby zdjęcie było trochę bardziej wyraziste.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RadekBolso 
Początkujący


Posty: 30
Wysłany: Pon 03 Mar, 2014   

Cytat:
to dobrze, że używasz Lightrooma. Niedobrze, że źle go używasz.
Spartoliłeś deczko..


Jeżeli masz trochę czasu i chęci to napisz mi proszę gdzie dałem d*** najbardziej . Lubię krytykę i czekam na odpowiedź. Jak się uczyć to tylko na błędach :)
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

RadekBolso, pogubiłeś szczegóły twarzy. Ogromne połacie na granicy przepalenia. Można się tylko domyślać, że to twarz poorana bruzdami. Wyło jak wyszło - prawie biała plama.
Zdjęcie robiłeś w RAW?

RadekBolso napisał/a:
Jak się uczyć to tylko na błędach
W fotografii lepiej się uczyć podpatrując innych.
 
 
RadekBolso 
Początkujący


Posty: 30
Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

Cytat:
Zdjęcie robiłeś w RAW?


Tak mam RAW

Cytat:
W fotografii lepiej się uczyć podpatrując innych.


Zgadzam się z Tobą. Dobrze i w życiu codziennym stosować taki schemat. Ja nie mam zamiaru abstrahować od książek i tutoriali. Wszystko w swoim czasie, na razie błędy.
Spróbuje poprawić to zdjęcie zgodnie z waszymi radami.

Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

Wg mnie całkiem dobre zdjęcie jak na początek, ma treść, więc technikalia są na drugim miejscu jednak. Jest to kawałek zdjęcia, który przechowuje jakąś historyjkę, będzie więc co obejrzeć po latach. Natomiast aparat bezlitośnie rejestruje wszystko, także to, co nie zaprzątnęło Twej uwagi, kiedy robiłeś zdjęcie - a konkretnie samochód za plecami grajka. Pewne rzeczy możesz poprawić "w pocie czoła" post factum (np. tę konwersję, co tak rozdrażniła kolegów ;) ) ale kadru nie zmienisz. Poprawić możesz architekturę, osłabiając nieco jej blask, bo jej rytm dominuje zdjęcie.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

Skoro jest RAW , to wyciągnij szczegóły w światłach(broda) - bo strasznie przepalone. architekturę i auto też możesz winietą trochę przykryć. Kadr trochę za wąski i za szeroki zarazem - jednym słowem pokazuje nie tylko to co trzeba , a nawet za dużo obcina (ręka nie ma wszystkich palców - jak to u muzyka?). Czyli kadr pionowy byłby z tej odległości lepszy , a przy okazji tła mniej.
 
 
Wolański 
Nowy


Posty: 21
Skąd: Antalya
Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   Re: Dziadek

Dziadek (bo tak go nazywam) urzekł mnie swoim spojrzeniem.


15[/quote] i tak liczy się dziadek .Niesamowita twarz .Fajnie że zauważasz takie (dziś) drobiazgi .
 
 
RadekBolso 
Początkujący


Posty: 30
Wysłany: Sob 08 Mar, 2014   Babcia

Tym razem trafiłem na charyzmatyczną Panią Babcię. Jej spojrzenie i wyraz twarzy były takie miłe i ciepłe... Nasz kontakt wzrokowy trwał tylko kilka sekund a pamiętam tę emocję do teraz.

Dziękuję za tyle komentarzy pod moim pierwszym zdjęciem. Liczę na kolejną porcję rad i konstruktywnej krytyki.

Pozdrawiam
16.

babuchna1 (1 z 1).jpg
Plik ściągnięto 7747 raz(y) 667,02 KB

 
 
hofman 
Rozmowny


Posty: 299
Wysłany: Pon 10 Mar, 2014   

17

18
 
 
pawel23 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 436
Wysłany: Wto 11 Mar, 2014   

19.

20.

21.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

22. Moje miasto... czas na kolacje
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

Fota spoko, tylko temu panu trochę jajogłowie się zrobiło od "rybiego oka" ;)
 
 
hofman 
Rozmowny


Posty: 299
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

23.
 
 
cobalt 
Bywalec
Canon


Posty: 189
Wysłany: Pią 09 Maj, 2014   

Nr 23 poruszone zdjęcie.
 
 
hofman 
Rozmowny


Posty: 299
Wysłany: Sob 10 Maj, 2014   

24 Też.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 17