Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie książki foto warto przeczytać?
Autor Wiadomość
FotoTadek 
Uczestnik



Posty: 60
Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

A beczkowatość?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

Ja nie lubię książek Petersona (mam kilka i chętnie oddam, bo zagracają półkę), zdjęcia robi ok, ale generuje kolejne książki powielając sporo materiału z poprzednich, do tego bardzo płytko traktuje temat. Polecam to co 5-6 lat temu w tym właśnie wątku, to jest ponadczasowa pozycja bibliograficzna :)
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

TS,

Chodzi o "Być fotoamatorem"? Bo niczego innego nie znalazłem.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

Na tym polega ten biznes - sprzedawać tebom ciągle te same książki, żeby się łudzili, że z książek się nauczą robić zdjęcia.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

Skoro już tu wszedłem, to pochwalę się jeszcze jedną książką, dla odmiany nie podręcznikiem.
Jakiś czas temu kupiłem książkę-album "Wszystko, co trwałe" ze zdjęciami Tomasza Tomaszewskiego i tekstami Grzegorza Kapli. Nie ujmując niczego temu drugiemu, książkę tworzą zdjęcia - rewelacyjne dla mnie. Niektóre z nich można znaleźć w Internecie i zobaczyć sobie o co chodzi. Gdyby ktoś po tym potrzebował podpowiedzi, czy warto kupić, to ja mówię, że bardzo warto.
 
 
monkowy_dziadek 
Bywalec



Posty: 130
Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

T.B. napisał/a:
"Kreatywna fotografia bez tajemnic".
T.B. napisał/a:
Do tego prawie co drugie z przykładowych zdjęć jest zrobione z przysłoną od 11 do 32. Ostrość się liczy - zarówno przy wyborze obiektywu, jak i przy fotografowaniu.

Idź być kreatywnym gdzie indziej.
Sprowadzanie kreatywności do wysokich wartości przysłony po przeczytaniu dzieła kolejnego książkotłuka typu "zdradzę wam swoje tajemnice, bo nie mam innej roboty, a żyć trzeba"?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

A z jeszcze innej beczki fotograficznej, to na Gwiazdkę dostałem "Życie niebywałe", czyli autobiografię Ryszarda Horowitza.
Okazuje się, że nie tylko zdjęcia umie robić, ale ma także lekkie pióro. O fotografowaniu oczywiście też pisze, ale bardziej jest to o przebijaniu się w tym biznesie - a o to też czasami padają pytania na forum, tylko w innym dziale. Fajnie opowiada, a o tym, że ma o czym opowiadać, chyba nie muszę nikogo przekonywać.
Krótko mówiąc - polecam.
 
 
michalina 
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Pią 20 Maj, 2016   

mozer napisał/a:
Na tym polega ten biznes - sprzedawać tebom ciągle te same książki, żeby się łudzili, że z książek się nauczą robić zdjęcia.


a wydawałeś się miłym człowiekiem ale w was kipi ten tostesteron :cry:

chociaż przyznam, że wole książki o historii fotografii
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Maj, 2016   

T.B. napisał/a:
Chodzi o "Być fotoamatorem"?

Tak. I jeszcze wcześniejsza jego książka, ,,Portret fotograficzny''. Ta pierwsza jest fajna, bo jest tam wszystko. Wiadomo, trochę po łebkach, ale przyjemnie się czyta.

Dobry jest jeszcze ,,Kalejdoskop fotografii'' Pękalskiego. Tym razem sporo teorii, no i książka jest współczesna.

[ Dodano: Pią 20 Maj, 2016 09:58 ]
michalina napisał/a:
chociaż przyznam, że wole książki o historii fotografii

W zasadzie Burzyńskiego można tak traktować ;)
 
 
chester 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 135
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Pią 20 Maj, 2016   

michalina napisał/a:
ale w was kipi ten tostesteron :cry:

Wiosna, to kipi. A kwiatki o wiośnie przypominają...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 20 Maj, 2016   

T.B. napisał/a:
Do tego prawie co drugie z przykładowych zdjęć jest zrobione z przysłoną od 11 do 32.

Większość moich obiektywów domyka się maksymalnie do f/16. Jak żyć?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pią 20 Maj, 2016   

komor, kupić pentaxa, on się na pewno zawsze domyka do f/128.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 20 Maj, 2016   

komor,

To jeszcze nic - teraz patrzę na zdjęcie zrobione z f/40. Sprawa jest rozwojowa :smile:
 
 
FotoTadek 
Uczestnik



Posty: 60
Wysłany: Sob 21 Maj, 2016   

F40 to bajka, ale mnie nie stać :(
 
 
ster 
Początkujący


Posty: 28
Wysłany: Wto 24 Maj, 2016   

Dobre kursy fotografii ma w ofercie Strefa kursów. Niezłym kursem dla początkujących ( chociaż uczą tam również kilku zaawansowanych technik) jest ten kurs fotografii:
http://strefakursow.pl/ku...la_kazdego.html

Jest tam wyjaśnione jak zacząć przygodę z fotografią.
Obowiązkowy jest również kurs photoshopa:
http://strefakursow.pl/ku...od_podstaw.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16