Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie książki foto warto przeczytać?
Autor Wiadomość
hubymac
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Sro 20 Lut, 2008   Jakie książki foto warto przeczytać?

Witam
Chcialbym prosic Was o porade dot. zakupu literatury. Jako ze na rynku az kipi od pozycji chcialbym abyscie cos polecili z wlasnego doswiadczenia.
Szukam czegos co w ciekawy sposob pisze o portretowaniu, trikach foto etc.
Generalnie wszystko co przydaje sie aby "ubarwic" nieco warsztat slubny
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 27 Sty, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






5kbFlashMemory 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 348
Skąd: zDolny Śląsk ;)
Wysłany: Wto 04 Mar, 2008   

Moze ktoras z tych ksiazek:

http://www.national-geogr...details&id=2332

http://www.national-geogr...details&id=2495
 
 
JacekF 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 09 Cze, 2008   

Polecam "Ekspozycje bez tajemnic", Bryana Petersona

Odracam "Sekrety Mistrza Fotografii Cyfrowej" Scotta Kelby'ego
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   odświeżenie tematu (21.11.2008)

miałbym pytanie do Szanownych Forumowiczów:
czy ktoś zetknął się może z taką pozycją wydawniczą jak
Jan K. Ostrowski „Dwór Polski W Starej Fotografii”
http://www.empik.com/dwor...iazka,2653978,p
jeśli tak, to chętnie posłuchałbym opinii, czy warta jest tych dziewięćdziesięciu-paru złotych :grin:
 
 
mons 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 1063
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   

garreth, niestety , tego nie widziałem ...... nie wiem czy wartość tkwi w opisach czy w fotografii..... :oops:
.....ja to kupuję w ciemno , dzięki za informację ...... :grin:

[ Dodano: Pią 21 Lis, 2008 18:06 ]
hubymac, .....w tej chwili bazuję na dwóch książkach , "system 7 punktów" i "fotografia cyfrowa " , obie Scota Kelby i obie oparte na PS CS3...... :grin:
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   

Polecam : Michael Freemann "Światło i oświetlenie w fotografii cyfrowej" - praktyczny poradnik fotografa.

Mons wg Ciebie , która lepsza ( z tych co podałeś ) do CS3 ?

Ja używam jeszcze : fotografia cyfrowa edycja zdjęć ( CS2) Scott'a
 
 
mons 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 1063
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   

....nie wiem która lepsza , ale wiem która wygodniejsza........ system 7 punktów jest bardziej praktyczny , uczy użytecznych rzeczy .....i jak ktoś ma mało czasu , jest zdecydowanie lepszy....... :grin:
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Czw 26 Lut, 2009   odświeżenie tematu (26.02.2009)

skoro nikt nic nie słyszał o tej pozycji wydawniczej, to chciałbym się podzielić swoimi wrażeniami :D

"Dwór Polski w Starej Fotografii" to praca zbiorowa, a nie tak jak piszą na niektórych stronach internetowych
- autorstwa J. K. Ostrowskiego

W albumie zamieszczono fotografie ze 123 dworów, które były częścią większego zespołu (np. powiązanego z parkiem, folwarkiem, wsią).
Wstęp autorstwa prof. dr hab. Jana K. Ostrowskiego, historyka sztuki, dyrektora Zamku Królewskiego na Wawelu, pełniącego funkcję Konserwatora Zabytków Wzgórza Wawelskiego. Opracowanie merytoryczne autorstwa Zofii Lewickiej-Depty, absolwentki filologii polskiej i historii sztuki UJ, starszego kustosza w Oddziale Zbiorów Obcojęzycznych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Wszystkie teksty w języku polskim i angielskim. Twarda oprawa, 212 stron.

Jeśli chodzi o same fotografie – mają raczej charakter dokumentalny, co nie oznacza, że są nieciekawe. Pośród naprawdę interesujących fotografii zdarzają się również nieostre, nie-najszczęśliwiej skadrowane, niektóre porysowane i ze śladami palców (widać, że skanowane z odbitki), ale po przeczytaniu opisu pod zdjęciem, wszystko się wyjaśnia – obok strzępów zapisków w archiwach, tylko to jedno zdjęcie świadczy, że dany Dwór istniał w tym miejscu (pozostałe fotografie zaginęły w czasie zawirowań historycznych). To sprawia, że do "niedoskonałych" zdjęć trzeba podejść trochę inaczej, niż do zwykłego zdjęcia architektury.

Pozycja na pewno warta tych 99zł (choć ja nie wydałem nawet grosza, bo to prezent od Wujostwa na urodziny ;) )


POLECAM :D
 
 
zug
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

koraf, poleca Michael Freemann "Światło i oświetlenie w fotografii cyfrowej" - praktyczny poradnik fotografa. Czy możecie cos jeszcze polecic w temacie światła. Nie mam możliwosci "wyskoczenia" do księgrnii i sprawdzenia zawartości :razz: . Wiem że światło w fotografii to temat rzeka ale napewno macie jakies swoje sprawdzone pozycje.
 
 
StaszekAlkata 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Też posiadam Freemana "Światło i oświetlenie w fotografii cyfrowej". Dobra książka, warto kupić. Jednak jeszcze lepsza, bardziej wyczerpująca jest moim zdaniem "Światło w fotografii. Magia i Nauka". http://merlin.pl/Swiatlo-...t/1,660485.html
Z innych nowości o świetle to bardzo fajną książką jest też "Pracując ze światłem".http://merlin.pl/Pracujac...7574784D3C0.LB4
 
 
zug
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Wielkie dzięki StaszekAlkata,za te tytuły :smile: zamówienie już poszło.
 
 
StaszekAlkata 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Nie ma sprawy:) To są dwie bardzo dobre pozycje. Do tego bardzo ładnie wydane.
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009   

Nieco odgrzewając temat,
mons napisał/a:
hubymac, .....w tej chwili bazuję na dwóch książkach , "system 7 punktów" i "fotografia cyfrowa " , obie Scota Kelby i obie oparte na PS CS3...... :grin:

Nie jest to żadna kryptoreklama, ani żadna inna, ale jakby ktoś był zainteresowany w/w pozycją (konkretnie 7 punktów) to właśnie jest w promocji na www.helion.pl (39,90 - dostawa gratis). Nie wiem do kiedy, ale do północy na pewno :razz: Ja sobie właśnie zakupiłam :mrgreen:
 
 
rookii 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 05 Sie, 2009   

Witam,

Forum od jakiegoś czasu sobie poczytuję i wielkie dzieki za to macie czas i ochotę dzielić się swoją wiedzą m.in. z takimi amatorami jak ja :wink: .

A przechodząc do sedna sprawy, zastanawiam się nad dobrą książką dotyczącą fotografowania architektury, przyrody, czy może znacie jakieś pozycje warte polecenia w tym kręgu? Od razu mówię, że mój poziom to początkujący amator, który aparat tak naprawdę trzyma w ręku dopiero od miesiąca.

A przy okazji, czy książka Kelby'ego (7 punktów) jest napisana na tyle przejrzystym językiem, iż przyda się dla amatora? Co prawda początkowo miałem ambitne założenia, iż photoshop moich zdjęć nie dotknie :wink: , ale już kilka pierwszych sesji pokazało, że bez PS się nie obejdzie :mrgreen: . Czy Kelby opisuje np. tak proste i podstawowe kwestie jak prostowanie "naprawianie" horyzontu i walących się budynków? :wink:
 
 
zug
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Sie, 2009   

rookii napisał/a:
A przy okazji, czy książka Kelby'ego (7 punktów) jest napisana na tyle przejrzystym językiem, iż przyda się dla amatora?

nie wszystkim się podoba mi osobiście też nie,
proponuję zobaczyć książki Bryan'a Petersona zaczynając od Ekspozycji bez tajemnic później Czas naświetlania
napisane prostym zrozumiałym językiem ,warto je przeczytać :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17