Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie książki foto warto przeczytać?
Autor Wiadomość
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2012   

Widzę że do wszystkiego macie odpowiednie tematy:)) oraz że mam spore braki w literaturze :)
Może teraz Ty hijax_pl polecisz mi coś :) ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2012   

90s, świetny przykład i świetna książka :)
 
 
Aszex
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Kwi, 2012   

Eeee... :P Wolę starsze. :cool: Może oprócz twarzy chłopca, bo przydało się jej rozjaśnienie. W nowej wersji zbyt dużo widać po bokach, odciąga to od roweru i postaci. ;)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2012   

Aszex, nie chodzi o zdjęcie, ale o wykorzystanie odpowiedniej techniki edycji.
 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2012   

Bez wątpienia jest tak jak mówisz :) ale chciałem pokazać ile można wyciągnąć ze zdjęcia nie zalewając się przy tym szumami. Walory artystyczne przyjdą po fali zachwytu jak się już nacieszę nowymi zabawkami :) )

ps. dzięki hijax_pl za link
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2012   

A, i jeszcze to mam:
http://www.amazon.co.uk/H...33737227&sr=1-2
 
 
Aszex
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Kwi, 2012   

77 funciaków? Co to za kniga? I to jeszcze z 2005. :)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2012   

Aszex napisał/a:
77 funciaków? Co to za kniga? I to jeszcze z 2005. :)


W PDFie Aszex... w PDFie :mrgreen:
 
 
Aszex
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Kwi, 2012   

No tak, to chyba najpopularniejszy format. ;)
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

90s, ale fajnie by było jakbyś przy okazji podał również jakich narzędzi użyłeś przy edycji obu zdjęć ;)
 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Sob 14 Kwi, 2012   

Cytat:
90s, ale fajnie by było jakbyś przy okazji podał również jakich narzędzi użyłeś przy edycji obu zdjęć ;)

Photomatix i zabawa suwakami selective colours.
zdjęcie 1 tradycyjne wywołanie RAWa i lekka zabawa balansem bieli.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

90s, no to w sumie ciężko porównywać w ogóle te 2 zdjęcia skoro pochodzą z różnych programów. Bo jak rozumiem chodziło o pokazanie "wzrostu umiejętności". Może wywołując RAWa też taki efekt da się uzyskać? ;)
OK, już się nie czepiam ;)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

mozer napisał/a:
Może wywołując RAWa też taki efekt da się uzyskać?
No szczególnie w LR4 może to być całkiem proste... Może ;)
 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

mozer, na pewno da się, w końcu nie ma magicznych programów które robią coś z niczego:)
a LR potrafi najwięcej:)
W takim bądź razie warto przeczytać tą książkę by więcej czasu poświęcać na zwiększenie zakresu tonalnego swoich prac którego na pierwszy rzut oka nie widzimy ;p
Oraz inne cenne rzeczy są w niej zawarte :)
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

Odkopałem taki wątek, żeby nie zakładać nowego, którego temat być może nikogo nie zainteresuje.

Drogą kupna nabyłem książkę Bryana Petersona "Kreatywna fotografia bez tajemnic".

Dopiero zacząłem ją czytać, ale już lubię tego autora. W poprzednim wcieleniu albo on był mną, albo ja byłem nim. Wybranym przez Bryana Petersona ulicznym zoomem jest "ciemny kit" - jak zostałby nazwany ten obiektyw przez wielu tutejszych ekspertów - czyli obiektyw o świetle 3.5-4.5 (ogniskowa 24-85 mm). Do tego prawie co drugie z przykładowych zdjęć jest zrobione z przysłoną od 11 do 32. Ostrość się liczy - zarówno przy wyborze obiektywu, jak i przy fotografowaniu. Ta stąd w piz.. - znaczy się do nieskończoności.

No, fajna książka - polecam :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14