Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sob 04 Sty, 2014
Bezlustrowiec za 2000 zł
Autor Wiadomość
zbig75 
Rozmowny



Pomógł: 11 razy
Posty: 234
Skąd: Stamford
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Z nexem będziesz miał szerszy kąt (24mm vs 28mm w przeliczeniu na mały obrazek)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kamil75 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Hmmm, słyszałem też sporo dobrego na temat Samsung NX300
 
 
komisarz_ryba 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 143
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

kamil75 napisał/a:
Hmmm, słyszałem też sporo dobrego na temat Samsung NX300


Ja mam, uzywam i polecam. W kwocie 2000zl mozesz nabyc aparat + 18-55mm za ok 1500zl + bardzo dobry optycznie obiektyw nalenisk 30mm f2. W tej cenie wsrod bezlusterkowcow nie kupisz nic lepszego. Jak masz jakies szczegoloe pytania to smialo pytaj, postaram sie odpowiedziec.

[ Dodano: Pon 23 Cze, 2014 01:04 ]
zbig75 napisał/a:
Z nexem będziesz miał szerszy kąt (24mm vs 28mm w przeliczeniu na mały obrazek)


Co moze byc dosc przydatna opcja.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   Re: Jaki bezlusterkowiec do 1500/2000zł

kamil75 napisał/a:
Witam

Poszukuje dla siebie ale bardzie dla mamy aparatu w miarę uniwersalnego, więc doszedłem do wniosku ze bezlusterkowiec powinien być idealny.

Powinien powinien być w miarę zgrabny, dobrze żeby robił zdjęcia dobrej jakości w trybie "auto", ale jak ja bd chciał zrobić zdjęcie żeby nie było problemów.

Zastanawiałem się nad nex'em 3, ale tu pytanie do was co jest najlepszego w tej cenie?


W jakim sensie uniwersalności potrzebujesz?
Jakie ogniskowe Cię interesują? Czego fotografie wchodzą w grę?
Jaka jest różnica między fotkami na auto Twojej mamy, a tym , że jak Ty fotografujesz to ma nie być problemów?
 
 
komisarz_ryba 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 143
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   Re: Jaki bezlusterkowiec do 1500/2000zł

Tu moje typy odpowiedzi:

RB napisał/a:

W jakim sensie uniwersalności potrzebujesz?


W sensie uniwersalnym.

Cytat:

Jakie ogniskowe Cię interesują? Czego fotografie wchodzą w grę?


Ogniskowe uniwersalne. Fotografie typowe, rodzinne, wycieczki itp.

Cytat:

Jaka jest różnica między fotkami na auto Twojej mamy, a tym , że jak Ty fotografujesz to ma nie być problemów?


Mama bedzie robic na auto na pytajacy chce miec mozliwosc bezproblemowej zmiany ustawien.
 
 
kojut 
Entuzjasta



Pomógł: 37 razy
Posty: 700
Skąd: An Uaimh
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

kamil75, zapomnij o samsungu jak chcesz mieć ładne fotki od razu, prosto z aparatu :razz: Uniwersalny zestaw "do wszystkiego" jest teraz w dobrej cenie http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/5439274
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

No to jak Twoje, kamil75, odpowiedzi na moje pytania są zbieżne z tym, co typował komisarz_ryba to - jeśłi naprawdę chcesz bezlusterkowca - równiez obstawiam propozycję kojuta. Czyli E-PL5 z dwoma obiektywami. A jak niekoniecznie bezlusterkowca a po prostu aparat... to masz kompakty jak Panasonik LX7 czy Olympus XZ2. Fotki na ekran komputera będą cn. dobre.

BTW - moim zdaniem jotpegi prosto z NX300 spokojnie przejdą dla mamy. I nie tylko.
 
 
kamil75 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

RB napisał/a:
No to jak Twoje, kamil75, odpowiedzi na moje pytania są zbieżne z tym, co typował komisarz_ryba to - jeśłi naprawdę chcesz bezlusterkowca - równiez obstawiam propozycję kojuta. Czyli E-PL5 z dwoma obiektywami. A jak niekoniecznie bezlusterkowca a po prostu aparat... to masz kompakty jak Panasonik LX7 czy Olympus XZ2. Fotki na ekran komputera będą cn. dobre.

BTW - moim zdaniem jotpegi prosto z NX300 spokojnie przejdą dla mamy. I nie tylko.


Coś w tym stylu co pisał komisarz_ryba, wakacje, wycieczki, plener, jakieś rodzinne.
A mi bardziej do fotki na alledrogo, foty kompa na forum, ale staram się rozwijać, makra, rożnego rodzaju wypady na zawody typu IEM, plener, góry bo do nich mam łatwy dostęp.

Ogólnie Olympus'a mieliśmy jakiś czas, i nie jestem z niego zadowolony. A ten NX300 wpadł mi w oko, z obiektywami nie powinno być problemów, mam rodzinę w stanach.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

kamil75 napisał/a:

Ogólnie Olympus'a mieliśmy jakiś czas, i nie jestem z niego zadowolony. A ten NX300 wpadł mi w oko.

Jest OK. Jak Ci wpadł w oko to kup. Czy będziesz zadowolony zaś to już inna sprawa (nie wiem jakiego Olympusa miałeś... wiec jaki jest poziom odniesienia trudno mi ocenić). Moim zdaniem to całkiem rozsądny aparat.
Olympusa sugerowałem głównie ze względu na teleobiektyw w cenie. U Samsunga ciemny tele zoom to u nas ca. 10 stów ekstra.

kamil75 napisał/a:
z obiektywami nie powinno być problemów, mam rodzinę w stanach.

Niektóre niekiedy taniej kupisz na miejscu. Samsungowe "serwisówki" u nas chodzą za połowę normalnej ceny. Z rękojmią dystrybutora, oczywiście. Tyle, że nie wszystkie obiektywy, nie zawsze i nie w dowolnym sklepie.
 
 
kamil75 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Ale zdjęcia oba by cykały nie najgorsze? Ten obiektyw dodatkowy fajny jest ;)
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

kamil75 napisał/a:
Ale zdjęcia oba by cykały nie najgorsze?

Pytaj mamę, które jpg-i woli... Mi bardziej się podobają z Olka - kolorystyka i relacja szum/detal na dużych czułościach. Jeśli Ty z kolei zamierzasz męczyć rawy własnoręcznie, to możesz przyjąć, że matryce mają mniej więcej ten sam potencjał.

Główne różnice między tymi aparatami sprowadzają się do obiektywów (do Samsunga generalnie tańsze, w m4/3 - większy wybór) i obsługi, poza tym Olympus stabilizuje matrycę, co jest użyteczne z niestabilizowanymi szkłami.

Aha, o ile pamiętam, to ani E-PL5 ani NX300 nie mają wbudowanej lampy błyskowej, co jest sporą wadą obydwu dla osoby, która nie chce za bardzo angażować się w fotografowanie i pamiętanie o dodatkowych akcesoriach, obiektywach...
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

kamil75 napisał/a:
Ale zdjęcia oba by cykały nie najgorsze?


W zasadzie co byś nie wymyślił w tej kategorii to by zdjęcia cykało nie najgorsze. Powiedz, jakiż to poprzedni Olympus Cię nie zachwycił, to chociaż będzie punkt odniesienia. Tzn. na ile te będą lepsze. Albo i nie ;-)

Co do lamp błyskowych: ani E-PL5 ani NX300 nie mają wbudowanej, ale oba mają zewnętrzną małą lampkę w zestawie. Tzn. tak jak pisał TS - trza pamiętać aby zabrać i załozyć.
Za te pieniądze z lampą będzie Sony a5000, NEX-3N. Ew. Panasonic GX1, G5.
 
 
kamil75 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Ale jednakże te aparaty są gorsze od nx i e-pln'a?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

kamil75 napisał/a:
Ale jednakże te aparaty są gorsze od nx i e-pln'a?


A czy ktoś to pisał?
1) pojęcie gorsze-lepsze jest bardzo względne. Jeśli Ty chciałbyś dostać informację w tak ostry sposób podaną jak piszesz... to jest mocno prawdopodobne iż dostaniesz w dużej mierze... trzeci rodzaj prawdy.
2) testy porównawcze znajdziesz w wielu miejscach, chocby na optycznych - popatrz sam, jeśli chcesz w miarę obiektywnych danych. Tu każdy ma mniej lub bardziej skrzywioną wizję co jest lepsze a co gorsze... i przede wszystkim na ile i czy jest w ogóle o co robić halo...
3) akurat Sony ma wśró bezlusterkowców co najmniej całkiem dobre matryce
4) oba Panasoniki mają nieco gorsze matryce od tu proponowanej reszty - ale mają inne potencjalne zalety. Zależy na czym komu zależy. (dla przykładu mi się zdarzyło świadomie swego czasu po próbach nabyć GX1, choć wiedziałem że w róznych aspektach ma słabszą matrycę od NEXów i NX300. Po prostu, spróbowawszy wszystkich (oprócz EPL-5: nie spełniał warunków początkowych) chcialem akurat tego aparatu. I jestem bardzo szczęśliwy, ze nie mam np. NX300. Który też jest bdb aparatem... tylko mi subiektywnie nie pasował)

BTW - jeśli priorytetem są jotpegi to jednak raczej w Panasonika (a na pewno w GX1) bym nie szedł. A jestem użytkownikiem takowego :-)
Z kolei wymóg zgrabności chyba eliminuje G5 od razu :-)
 
 
kamil75 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

PS: olympus fe-200 stary aparat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 15