Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Baterie NB-2HL
Autor Wiadomość
kaacpeer
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008   Baterie NB-2HL

Witam
na allegro mozna znalesc baterie tego typu od 26 zl do okolo 90 zl (mowa oczywiscie o zamiennikach). zastanawiam sie czym mam sie sugerowac przy ich zakupie. Planuje kupic gripa, wiec dodatkowa bateria by mi sie tez przydala.
Pzdr
marcin
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pdf100
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Lut, 2008   

jeżeli mogę :razz:
wyraże teraz swoją opinię...

kupujesz aparat za 2k zł obiektyw za dodatkowe "K"
i szkoda ci na baterie?

ja się z tanich zamienników wyleczyłem jak się dowiedziałem
że to NIE JEST to samo co oryginalny aku tyle że bez loga producenta na
bateri...

tanie zamienniki SĄ niebezpieczne (albo jestem przewrażliwiony, też możliwe)
ich elektronika zabezpieczająca przed przeładowaniem (czytaj "potencjalnym wybuchem") jest naprawdę uboga...

wole wydać 100zł więcej i mieć pewność że podczas snu nie wybuchnie mi akumulatorek w pokoju jak oszczędzać i skończyć z "wnętrzem" aku na twarzy...

i tutaj dochodze do swojego punktu.

rozumiem oszczędności np. 4/200L zamiast 2.8/200L ale
oszczędzanie na akumulatorkach (czyli 100-200(?) zł) to jest
dla mnie przegięcie...

pozdrawiam,
pdf100
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 17 Lut, 2008   

Ja używam zamiennika tego aku w swoim G9. W życiu bym tego Premium Gold za 30 zł nie kupił, gdyby nie dobry znajomy mający sklep foto. Przekonał mnie, że towar jest dobry i wart kupna i że reklamacji nie miał a sprzedał tego krocie. Oczywiście w deklarowaną pojemność nie ma co wierzyć (jest z 3 razy większa niż oryginału, to jawna mega ściema), ale aku działa bardzo poprawnie. Jest niewiele gorszy niż oryginał, stosunek ceny do jakości rewelacyjny. Do 5D i 40D też mam zamienniki i nawet nie myślałem przez sekundę o zakupie dodatkowych oryginałów. Jak chcesz mieć zamiennika dobrej firmy to polecam Ansmanna, jest tak samo dobry jak Canon o ile nie lepszy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Lut, 2008   

To nie do końca tak. Przerobiłem kilka zamnienników i do Canona i do Nikona. I jest z nimi loteria. Do Canona zachowuje się lepiej niż oryginał. W Nikonie D200 zamiennik padł zupełnie po pół roku. Więc różnie może być.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lut, 2008   

...LH..?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 18 Lut, 2008   

Ja mam zamiennik aku do Canona 400D, firmy Hähnel, i jestem zadowolony. Działa podobnie długo co oryginał, a przynajmniej producent nie wypisywała bzdur o trzykrotnie większej pojemności czy coś. Ten mój kosztował 100 zł, takiego za 30 zł bym w życiu nie kupił po doświadczeniach z tanim akumulatorem do telefonu komórkowego, który pomimo rzeczonej większej pojemności działał... krócej od oryginalnego.

Osobną kwestią jest kontrola pozostałej pojemności. Obydwa akumulatory (oryginalny i Hähnel) wsadzone do gripa (oryginalny, żeby nie było) zachowują się tak, że najpierw są trzy kreski, potem są dwie, a potem... aparat zdycha :)
Kiedy używałem aparatu bez gripa to ani canonowski, ani zamiennik nie wykazywał aż takiej rozbieżności we wskazaniach a realnym pozostałym czasem pracy.
 
 
misza 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

A wiecie moze czy Canon produkuje baterie wieksze niz 720mAh ?? chodzi mi o orginał do 400d .. Podobno 450D ma miec zwiększoną pojemność baterii... Bedzie pasowało..?? moze warto troche dożucic i kupic większą pojemnosc....
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 20 Lut, 2008   

Baterie od 450D nie będą pasować do 400D, bo wymyślili nowy rodzaj aku do tego nowego modelu - inny kształt, itd.
 
 
misza 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Sro 20 Lut, 2008   

No to lipa.. Pozostaje batery pack...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15