Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Max pojemność kart
Autor Wiadomość
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Wto 08 Kwi, 2008   

sławek_38 napisał/a:
Z tymi kartami wielkopojemnościowymi trzeba wziąć pod uwagę, że są to naprawdę małe dyski twarde a więc elementy o niebo delikatniejsze od tradycyjnych pamięci. Nie proponowałbym więc do użytku włożyć-wyjąć itp


nic podobnego!
małe dyski twarde to były tzw. microdrive (zgodne ze standardem CF) - już dawno wyszły z użycia
obecne CF, nawet te 48GB, nie mają żadnych elementów ruchomych, to najzwyklejsze kości flash
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Pokazały sie teraz Extreme III ,ale nowa edycja z szybszym transferem zapis/odczyt 30MB/s, a nie jak dotychczas 20MB/s! Za 4GB zapłaciłem 150!
 
 
fotokrak 
Uczestnik


Posty: 77
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

MM napisał/a:
Ceny ostatnio bardzo spadły. 16 GB da się kupić za 230 zł. Ja ostatnio kupiłem 8GB SanDiska Extreme III za 220 zł :mrgreen:

dwa pytania, kupowałeś w sklepie i czy zarejstrowałeś swój zakup u producenta?
Bywają dobre podróbki!
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

fotokrak napisał/a:
MM napisał/a:
Ceny ostatnio bardzo spadły. 16 GB da się kupić za 230 zł. Ja ostatnio kupiłem 8GB SanDiska Extreme III za 220 zł :mrgreen:

dwa pytania, kupowałeś w sklepie i czy zarejstrowałeś swój zakup u producenta?
Bywają dobre podróbki!


Kupowałem w sklepie w którym na 1000% są oryginały. Nie wiem tylko co i po co mam rejestrować? Mam tych kart już troszkę i nie widzę takiej potrzeby.
 
 
fotokrak 
Uczestnik


Posty: 77
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

MM napisał/a:
fotokrak napisał/a:
MM napisał/a:
Ceny ostatnio bardzo spadły. 16 GB da się kupić za 230 zł. Ja ostatnio kupiłem 8GB SanDiska Extreme III za 220 zł :mrgreen:

dwa pytania, kupowałeś w sklepie i czy zarejstrowałeś swój zakup u producenta?
Bywają dobre podróbki!


Kupowałem w sklepie w którym na 1000% są oryginały. Nie wiem tylko co i po co mam rejestrować? Mam tych kart już troszkę i nie widzę takiej potrzeby.

Hoćby po to by się przekonać czy faktycznie są oryginałami, też jedne kupowałem w sklepie i okazało się że są podróbami, niby dostałem wszytko tak jak trzeba, opakowanie, karta gwarancyjna z numerem seryjnym, ładnie zapakowane itd itd, na oko nie do rozróżnienia, gdy zarejestrowałem się do producenta ten odpowiedział że numer seryjny jest nieprawidłowy i że nie sa to oryginalne kości i prosili o podanie adresu sprzedawcy, sklep oddał mi pieniadze
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

Fotokrak, ja zwyczajnie wiem skąd te karty są brane i bardziej legalne być nie mogą. Sam kiedyś kupiłem podróbę (w innym sklepie) i nauczyłem się po detalach rozróżniać co nie jest oryginałem. Co ciekawe przy trzeciej wymianie ( w ww. poprzednim sklepie) zagroziłem wizytą ekipy prokuratorskiej w ich magazynach i dostałem w cudowny sposób oryginał. Poznałem momentalnie po pudełku (wtedy już się nauczyłem je rozpoznawać). Obecnie kupuję w innym miejscu i tam podróbki nie znajdziesz, są za to przyjazne ceny.
 
 
fotokrak 
Uczestnik


Posty: 77
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

No skoro jesteś na bank pewien to OK, jednak innym polecam rejestracje sprzętu, zazwyczaj odpowiedz przychodzi w ciągu jednego dwuch dni gdy coś jest nie tak, z takim listem walimy do sprzedawcy i po sprawie.
czasami się opłaca rejestracja, od canona dostałem 256MB a od LG trochę gadżetów kosmetyki do monitorów i Tv plazmowych, no i mamy pewność że nas nie uraczono made in garaż in the chiny
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

ot:

fotokrak napisał/a:
dwuch
ale tak na prawdę to dwóch :)
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

dobrze że nie "czech" // off topic

W sandiskach miałem kod do capture one-całkiem fajne.
Ale niby jak rozpoznać podróbke?
nie żebym miał jakiś problem- bo kupuje w jednym dobry zaufanym sklepie.
Ale może jakieś doswiadczenia?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

Drukowane detale na pudełku czasami "wydają" podróbke, ale to naprawdę detale bo np. etui z materiału na karty potrafi być identyczne - prawdopodobnie pochodzi z tej samej fabryki. Generalnie te szczegóły widać jak się ma w ręku oryginał i "zamiennik" bo oko ludzkie szybko gubi te "różnice". Ja akurat wtedy miałem jednego "haka", teraz mogli to ulepszyć. Na owe czasy różnił się czerwony znaczek mówiący o gwarancji na 10 lat.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008   

mavierk napisał/a:
ot:

fotokrak napisał/a:
dwuch
ale tak na prawdę to dwóch :)


Mavierk, naprawdę pisze się razem :razz:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008   

Koledzy, mi tez czasami bledy ortograficzne powoduja wytrzeszcz oczu, ale jestesmy jednak na portalu optyczne, a nie ortograficzne.pl :mrgreen:
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008   

nie róbcie onetu
:P
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008   

Starajcie się pisać poprawnie, netykieta tego wymaga.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

A ja kupiłem wczoraj CF Sandiska EX IV 4GB za 186 zł (OLIMP we Wrocławiu). Nie wiem czy oryginał czy nie, na obudowie napisano Made in China i numer seryjny. Wszystko ładnie zapakowane, zafoliowane, z CD itp itd. Dzisiaj zarejestruję to się przekonam o oryginalności.

IMHO uważam, że karty "cięższe" niż 4GB nie mają większego sensu - chyba że jedziemy na naprawdę długą wycieczkę, bez możliwości zgrania zdjęć na dysk/DVD/whatever.

Dla C40D ilość JPEGów w najwyższej jakości to nieco ponad 1000, RAWów mniej bo ok 350, ale również uważam to za ilość całkiem znośną.
Większe karty mogą mieć zastosowanie przy TIFFach (Nikon D300) albo innych więcejmegapikselowych aparatach.

dopisano 23.04.2008

Zarejestrowałem bezproblemowo - czyli wszystko OK
Ostatnio zmieniony przez MichalP Sro 23 Kwi, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14