Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
canon eos m czy samsung nx1100
Autor Wiadomość
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 17 Sty, 2014   

komor napisał/a:

To ja bym prędzej aparat (korpus) kupił przez internet, a obiektywy w sklepie stacjonarnym, po obejrzeniu i sprawdzeniu z moim aparatem…


Wiesz, tu nawet Sigmy z definicji nie mają ani FF ani BF... to kontrastowy AF jest.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 17 Sty, 2014   

RB, ale zawsze szkło może być lepsze czy gorsze, poza tym pamiętam, że przynajmniej w jednym teście bezlusterkowca (czy obiektywu do tegoż) problem BF/FF się pojawił. Mimo kontrastowego AF.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

Analizator napisał/a:
Różnica jakości obrazka pomiędzy m43 i APSC jest pomijalna.
-Nie zgadzam się.

Analizator napisał/a:
Między m43 i APSC będzie jakieś 1EV różnicy
-sam sobie zaprzeczasz. Bierzesz pod uwagę prawdziwe czułości matrycy Olympusa?

Analizator napisał/a:
- Blackmagic ma zupełnie inne matryce, o wielkiej rozpiętości i rozdzielczości fullHD - do filmowania

-matrycę wielkości Nikona 1, a nie 4/3.
Analizator napisał/a:
Fuji jest do przodu w technologii w porównaniu do średniej.
-ogólnik. W czym konkretnie?

Analizator napisał/a:
Z reguły też testy obiektywów m43 wypadają lepiej niż APSowych
-...na optyczne.pl

Analizator napisał/a:
IMO wybór nie jest pomiędzy m43 i APS, a pomiędzy cropami i FF.Co do szumów, też traci to dziś na znaczeniu.

-a utrata detalu /rozdzielczości/ na wyższych czułościach?

Analizator napisał/a:
Apsc matryca jest trochę większa.

Różnica w wielkości matrycy to
aps-c: 332mm /Canon/, 367mm /Sony, Fuji, Samsung/,
4/3: 225mm /Olympus i Panasonic/-więc jakby nie patrzeć matryca aps-c /S, F, S/ jest ponad 1,6 raza większa od 4/3. -chyba że wybierzesz w 4/3 proporcje zdjęcia 3:2 -to ta różnica powierzchni matryc będzie jeszcze większa -ponad 1,8 raza w stosunku do aps-c.
-"trochę" :roll:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

Ciekawe rzeczy tutaj widziałem.

Mój typ to e-pl3 + 17/2.8 oczywiście koniecznie używane. Bardzo podoba mi się ta puszka (wizualnie).
Może rzeczywiście stabilizacja nie jest aż tak przydatna jak tyle EV jaśniejsze szkło, ale jest przydatna.

Dlatego byłbym za olympusem zamiast GX1 :)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

ale nie z 17 2.8 :roll:
stawiam na Sigmę 19 2.8 albo Panasa 20 1.7
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

Mój typ ma 17/2.8. Bo 17mm, od 500zł i naleśnik :mrgreen:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

mavierk napisał/a:
i naleśnik :mrgreen:

ale to jest naleśnik ze zważonym twarogiem :mrgreen:
 
 
seba840 
Początkujący


Posty: 47
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

mavierk napisał/a:
Mój typ ma 17/2.8. Bo 17mm, od 500zł i naleśnik :mrgreen:

naleśnik taki konsumpcyjny ? :mrgreen: czy to jakieś określenie również w dziedzinie fotograficznej? :)

A mam takie pytanie czy jak kupujecie aparaty to tylko pod względem najlepszych "osiągów" czy kierujecie się również wyglądem, funkcjonalnością to jak w ręce leży itpe itede.

PS. tak na marginesie.
chciałbym się jeszcze zapytać czy pomiędzy hybrydami będzie duża różnica (nad jakimi się zastanawiam gx1/e-pl2/eosM) a nikonem d3200 ?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

seba840 napisał/a:
czy to jakieś określenie również w dziedzinie fotograficznej? :)

Bardzo płaski i mały obiektyw.
seba840 napisał/a:
A mam takie pytanie czy jak kupujecie aparaty to tylko pod względem najlepszych "osiągów" czy kierujecie się również wyglądem, funkcjonalnością to jak w ręce leży itpe itede.

wszystko razem.
Tobie musi się dany aparat podobać.
Pewnie, że jakość obrazka jest ważna - jeśli ktoś zajmuje się często szczegółową obróbką i zależy mu na wyciąganiu detali z cieni, wybierze ten aparat, który oferuje najwięcej w tym zakresie: czyli Pentax K5IIs czy Nikon d800e, a ostatnio choćby Nikon Df.

Jednak nie jest to jedyne kryterium, bo jeszcze są osobiste upodobania, dostępność szkieł w danym systemie - tzn. jakie szkła są potrzebne.
Ergonomia - osobiste upodobania.

Jeden będzie się upierał, że uchwyt Panasonica GX7 jest najlepszy inny powie, że mu wystarcza to co oferuje EOS - M.

Itd. Temat rzeka.

Najlepiej samemu pójść do sklepu z wytypowanymi konkretnie modelami aparatów i wziąć je do rąk.
Sprawdzić ile potrzebnych funkcji jest dostępnych pod przyciskami na obudowie, a ile jest schowanych w menu i jak łatwo je stamtąd wydobyć.

Itp.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

Naleśnik, bo płaski.
http://www.optyczne.pl/ap...711_oly17_2.jpg

To bardzo wygodny design na bezlusterkowcach. Bo się to male robi.

Nie, ja się nie kieruję wyłacznie osiągami. Musi mi odpowiadac, a to dość pojemne określenie. Sterowanie, jak się trzyma, jaki ma ekran... no i jakie są do tego obiektywy (i za ile...).
Jak kupujesz sobie autko, to kierujesz sie osiągami? Ja nie, byle jakis tam poziom przyzwoitości zachowac. Jaki on jest, to kazdy ma chyba indywidualne zdanie.

hmmm, róznice pomiędzy bezlustrami a d3200...
Dla mnie ogromna. Objętości przede wszystkim.
Co do zdjeć... trudno mi o obiektywność, ale cóż, moim zdaniem bezlusterkowce dają na tyle porządny obraz że mi odpowiada.
Najlepiej weź popatrz na zdjęcia testowe
http://www.optyczne.pl/18...dsumowanie.html
http://www.optyczne.pl/18...dsumowanie.html

Jeśli oba mają dla Ciebie poziom spokojnie akceptowalny to cóż w zasadzie znaczą różnice? Bo owe istnieja.
Z drugiej strony między tym Nikonem a NEXami róznic w obrazowaniu to Ty chyba nie złapiesz :-)

[ Dodano: Sob 18 Sty, 2014 14:38 ]
muzyk napisał/a:


Jeden będzie się upierał, że uchwyt Panasonica GX7 jest najlepszy


No muzyk, no bez przesady. Zapominamy o G i GH chyba w ogóle :-)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

Cytat:
No muzyk, no bez przesady. Zapominamy o G i GH chyba w ogóle :-)

Eno, to był tylko przykład.

Ja wiem, że "gie" mają niezłe uchwyty.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

seba840 napisał/a:
A mam takie pytanie czy jak kupujecie aparaty to tylko pod względem najlepszych "osiągów" czy kierujecie się również wyglądem, funkcjonalnością to jak w ręce leży itpe itede.
Kieruję się w przypadku aparatów:
0. Ceną
1. Wielkością
2. Designem
Średnio interesuje mnie jakość obrazka, szybkość oraz inne .......

Jeśli chodzi o obiektywy to:
0. Cena
1. Światło
2. Ogniskowa
3. Design

muzyk napisał/a:
ale to jest naleśnik ze zważonym twarogiem
Jestem przekonany że do odbitek 20x30 całkowicie wystarczy. Do tego jest mały, w miarę jasny i ma świetną, uniwersalną ogniskową. Oraz jest aktualnie bezczelnie tani.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

mavierk napisał/a:
Kieruję się w przypadku aparatów:
0. Ceną
1. Wielkością
2. Designem

Jeśli chodzi o obiektywy to:
0. Cena
1. Światło
2. Ogniskowa
3. Design

Ja kieruję się przede wszystkim ergonomią i związanymi z nią osobistymi upodobaniami, a poza tym dostępnością interesujących mnie szkieł.
Stąd - Canon.
Na pewno nie jest to najlepszy wybór w opinii innych, ale dla mnie jest ok.
mavierk napisał/a:
Oraz jest aktualnie bezczelnie tani.

No fakt, to może być argument decydujący, jeśli siana nie za wiele na sprzęt.
Ostatnio zmieniony przez muzyk Sob 18 Sty, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

muzyk, jak tak piszesz, to wydaje mi się, że chcesz poprawić to, co napisałem, jakbym nie zdawał jakiegoś testu wg Ciebie.
 
 
seba840 
Początkujący


Posty: 47
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

RB napisał/a:

Najlepiej weź popatrz na zdjęcia testowe
http://www.optyczne.pl/18...dsumowanie.html
http://www.optyczne.pl/18...dsumowanie.html


chyba masz błąd bo podałeś dwa te same linki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15