Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pentax K-3 - test cyfrowej lustrzanki
Autor Wiadomość
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Paź, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
a oglądany program będzie szedł za tobą do toalety

a nie program, przez który będziesz oglądany? :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014   

nienietaktak, to też :)
 
 
bogdanek 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014   

@wojmistrz,- ja naprawdę zdaję sobie sprawę ,czym jest rozdzielczość na panelu telewizora czy matrycy , a poprawiłem się , żebyś się nie czepiał.
Ekrany na całą scianę mówisz, hm , chyba w salach konferencyjnych , tak się składa , że na wiosnę wymieniam jeden z trzech telewizorów , które mam w domu.
Spotkań rodzinnych już kilka było , aby uzgodnic wielkość ekranu , i wyszło , że 50 cali to jest góra, razy 2,54 = 127 cm przekątna , ale tu następny kłopot , bo ceny za 4k opadły i to dosyć znacznie wiec pokusa jest.
Z Chinami i Japonią toTy Ameryki nie o odkryłeś , zawsze tak było z wchodzeniem nowych technologii , najpierw pierwsza jest wdrażana tam gdzie jest kasa i popyt ,w Polsce przecież standard full hd wchodził 10 lat , 4k podobno potrzebuje 6-8 lat , by nie być nowinką.
Co do mojego sprzętu, to za 5000 zł można już kupić samsunga klasy 8 , mówię o oznaczeniu z zeszłego roku , chyba , więc mogę się mylić , ale na pewno nie 4k , bo mi do szczęścia jest nie potrzebny .
Ja w Polsce mieszkam i wystarczy mi odświerzanie 1000 hercowe :twisted: , bo wolę mieć starą super jakość niż nową byle jakość, ponieważ te telewizory 4k dla biednych są o dupęcję rozbić. :smile:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014   

bogdanek, po pierwsze Wojmistrz, a nie wojmistrz.
Po wtóre, 4K jest już obecne i cenowo zaczyna być powszednie. Ja nic nie odkryłem nowego, to prawda, ale cały czas śledzę wyścig technologiczny, by wybrać dogodny moment na przejście z 1080p na 4K - i tylko tyle. Część znajomych już zaczęła inwestować i nagrywać w 4K, ale dla mnie to obecnie jeszcze strata kasy, nawet w UK gdzie mieszkam. Nie zmienia to faktu, że fotki do netu szykuje aktualnie w 2160p.
Co do TV i wielkości, mam 50" plazmę od ponad 5 lat, a przyzwyczajenie do bydlaka było automatyczne. Jeśli się popsuje, stanie plazma 65" 1080p, chyba, że OLEDy stanieją.
PS. Gdzie ty masz odświeżanie 1KHz w TV?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014   

Po cholerę komu 4K w domu? Przez lupę TV oglądacie? :shock:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014   

mozer, mi wystarczy HD/FullHD, ale fajnie się na tym pracuje. Widziałeś kiedyś pulpit Windowsa na 4k na 80" :) Gdyby nie inputLag to bym pewnie do domu kupił.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014   

Ja się tylko was zapytam, ile materiału w telewizjach dostępnych w Polsce jest w ogóle w jakimkolwiek 1080? A te które nie są 720 tylko 1080 – jaki mają bitrate? Bo ja co prawda nadal nie mam telewizora LCD ani Full HD, ale gdziekolwiek widzę taki obraz, to widzę same artefakty a przy szybkim ruchu można się naocznie nauczyć jak działa kompresja.
Ciekaw jestem czy chińskie telewizje w 8K to też taka sama ściema.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014   

komor, ja patrzę teraz i mam np TVN HD max 12692kbps na obraz i 321kbps audio, TVP1 HD 10084/195 Polsat HD 7562/192. Francuski kanał 4K nadaje ponoć 40-60Mbps na wizję i przyznam, że wygląda to super.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 27 Paź, 2014   

Wojmistrz, 12,7 Mbps, czyli? 720? Czy chu#$%we 1080? Nie sądzisz, że to ściema? A ile materiału wejściowego w tych telewizjach to jest w ogóle 1080? Czy chociaż wszystkie nowe newsy są w tej jakości? A filmy?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 27 Paź, 2014   

Nie pokazuje takiej informacji, ale po jakości wnioskuję, że TVN daje 1080, Polsat raczej 720, a reszta to ciężko powiedzieć. Mam problem, bo na mojej plazmie, nawet stare nagrania z VHS wyglądają całkiem przyjemnie.
 
 
bogdanek 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Pią 31 Paź, 2014   

@Wojmistrz,- wybacz mi proszę przekręcenie Twojego nicka , absolutnie nie było moim zamiarem obrażenie Ciebie :oops: , a co do tych nieszczęsnych herców to też się nie spinaj , bo zawsze myślałem , że 1000 Hz to 1000 herców , a to, że to nieprawda i wymysł producentów , by zwabić klienta to już inna sprawa.
Samsung UE48H8000SL Curved chodzi mi po głowie , ot i wszystko :wink:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 31 Paź, 2014   

Wszystkie telewizje w Polsce nadają tylko 720p :razz:
 
 
certainbeing 
Uczestnik
b(o)eing



Pomógł: 1 raz
Posty: 96
Skąd: Ustka
Wysłany: Pon 03 Lis, 2014   

i tak oto w wątku o Pentax k-3 mamy ględzenie o tv, jest tu jakiś admin ?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 03 Lis, 2014   

certainbeing, nawet dwóch. :) Dyskusja nieco zboczyła, ale z powodu pytania dotyczącego K-3…
 
 
certainbeing 
Uczestnik
b(o)eing



Pomógł: 1 raz
Posty: 96
Skąd: Ustka
Wysłany: Pon 03 Lis, 2014   

rozpuszczone macki twierdzą że k-3 ma full manual w trybie video,
k-5.x nie, ale żeby było ciekawiej k-50 tak :)
Tym samym Pentax również pozycjonuje puszki z kalkulatorem,
co jest zrozumiałe, szczególnie że k-5 jest w lineu-pie razem z k-3
Mnie zniechęca w k-3 ogromna ilość czerni w prawidłowo naświetlonym zdjęciu
i w trybie video, trochę jak w Nikonie Df
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14