Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Robienie zdjęć bez cienia tanim kosztem
Autor Wiadomość
AgentCzesiek198 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sro 05 Lut, 2014   Robienie zdjęć bez cienia tanim kosztem

Cześć Wam!
Z Waszą pomocą kupiłem Nikona D5100 z 18-105 - po przejściu z kompaktu jakość jest powalająca. Chciałbym jednak zapytać się Was jak robić zdjęcia bez cienia. Kupiłem tanim kosztem trzy reflektory halogenowe. Trzeci na zapas. Ustawiłem je w takiej kolejności:

reflektor aparat reflektor

Niestety cień na zdjęciach był bardzo widoczny i to jeszcze podwójny. Dodałem chusteczkę na szybkę, aby zmiękczyć światło. Jest o lepiej, ale cienie nadal są, a zdjęcia są jakby ciemniejsze - chusteczka zabiera znaczną część światła. Pomyślałem nad kupnem namiotu bezcieniowego. Czy z takim sprzętem dałoby się coś zrobić np. takie zdjęcie?

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 05 Lut, 2014   

Cienie i światła nadają przedmiotom kształt i pozwalają pokazać przestrzeń na dwywymiarowym zdjęciu - nie należy się ich pozbywać, tylko nauczyć się je wykorzystywać.
 
 
AgentCzesiek198 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sro 05 Lut, 2014   

OK, a na takim sprzęcie jaki mam + namiot da się zrobić coś przyzwoitego, czy wyszedłem na tym jak Zabłocki na mydle?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 05 Lut, 2014   

AgentCzesiek198, w sumie trudno Ci coś doradzić. Nakupowałeś badzieiwia i planujesz dalsze zakupy, które będą równie przydatne.
A postaw że to, co chcesz sfotografować na stole przy oknie i wykorzystaj światło słoneczne.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 05 Lut, 2014   

AgentCzesiek198, nie trzeba namiotu, żeby zrobić coś przyzwoitego. Połóż telefon na szybie z białym kartonem pod spodem, świeć jedną lampą z góry skosem, drugą podświetl szybę od spodu. Na przykład. Żeby cienie były miękkie potrzebujesz większej powierzchni źródła światła, czyli powinieneś świecić przez jakąś płaszczyznę dyfuzyjną, choćby przez jakiś niezbyt gruby papier, czy biały materiał. Oczywiście 150W, to nikła ilość światła, więc potrzebujesz długich czasów naświetlania i przydałby się statyw.
 
 
AgentCzesiek198 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Czw 06 Lut, 2014   

Statyw mam. Myślałem też nad fotografią jakichś większych przedmiotów, pokroju odkurzaczy. Szyby w domu raczej nie znajdę, ale mam plexi. Od dołu nie mam za bardzo jak świecić, spróbuję położyć lapmpę daleko z przodu.

http://allegro.pl/tlo-fot...3862913641.html

Coś takiego by mogło pomóc przy fotografowaniu dużych rzeczy? Koszt prawie znikomy, a wydaje mi się, że może się przydać.

PS. Da się kupić jakąś dobrą lampę do 100zł?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 06 Lut, 2014   

AgentCzesiek198 napisał/a:
Myślałem też nad fotografią jakichś większych przedmiotów, pokroju odkurzaczy.
To nie z tymi halogenikami.
AgentCzesiek198 napisał/a:
Szyby w domu raczej nie znajdę, ale mam plexi.
Tym lepiej. Zwłaszcza jeśli jest biała.
AgentCzesiek198 napisał/a:
spróbuję położyć lapmpę daleko z przodu.
A co to ma wg. Ciebie dać?
AgentCzesiek198 napisał/a:
Coś takiego by mogło pomóc przy fotografowaniu dużych rzeczy?
A na czym je powiesisz?
AgentCzesiek198 napisał/a:
PS. Da się kupić jakąś dobrą lampę do 100zł?
Dobrej - nie, nawet ze względnie przyzwoitą będzie ciężko.
 
 
AgentCzesiek198 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Czw 06 Lut, 2014   

http://allegro.pl/zestaw-...3936272511.html


coś takiego x2? 1200W światła to trochę jest.

Plexi jest przezroczysta. Co do tła, to mógłbym je przymocować do starej, przedartej mapy naściennej i najzwyczajniej powiesiłbym na gwoździu.

[ Dodano: Sob 08 Lut, 2014 22:15 ]
podbijam, czekam na odpowiedź. Mam 300zł na 2 lampy, w ostatecznej ostateczności na jedną. Zależy mi na świetle stałym.
 
 
h.s.
Rozmowny


Pomógł: 9 razy
Posty: 325
Wysłany: Nie 09 Lut, 2014   Re: Robienie zdjęć bez cienia tanim kosztem

AgentCzesiek198 napisał/a:
Chciałbym jednak zapytać się Was jak robić zdjęcia bez cienia.
[/url]


W GIMPie i w PS różdżka i wiaderko
 
 
Matys-Studio 
Nowy
matys-studio.com



Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 26 Mar, 2014   

AgentCzesiek198, jeżeli zależy Ci na świetle ciągłym, to zaproponowany przez Ciebie zestaw jest OK. Parasolki, co prawda daja brzydkie odbicia, ale rozumiem, że softbox, to za droga impreza. Jeśli chodzi o ilość, to kupiłbym dwie + jakąś blendę. Z jedną będzie trudniej rozświetlić tło i zamęczysz się przy szparowaniu. Z tym budżetem i z takim sprzętem rewelacji z pewnością nie osiągniesz, ale na początek, by poznac tajniki swiatła, to chyba dobra inwestycja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14