Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Bezlusterkowiec za około 1000 zł
Autor Wiadomość
arn-wie 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

WojciechW napisał/a:
Może coś z Samsungów, np. NX 3000 z nowym obiektywem kitowym 16-50 lub Sony A5000 z podobnym nowym kitem 16-50.


Dzięki za propozycje a jak się to ma do np. nx30 bo za ok. 1200 widzę że używki są (1600 nowy) i do tego panasonica DMC-GX1 (jego używanego na gwarancji za podobną cenę można dostać?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

arn-wie napisał/a:
Czego bym oczekiwał od aparatu:
- ceny do ok 1000-1200 (używany na gwarancji, lub nowy ale pewnie to mało)
- uniwersalny obiektyw startowy
- stopka pod lampę mile widziana, ale jak nie będzie to trudno,
- wymiar body nie większy jak lumix fz28, ale znowu nie za mały - wygodny do trzymania w miarę ok uchwyt,
- względne zdjęcia do iso 800 włącznie,
- zoom (przelicznik) ze 3x by się przydało,
- tryb manualny, szybsze ostrzenie jak w fz28
- mocowanie na statyw to pewnie norma ale piszę na wszelki wypadek
- stabilizacja mile widziana, ale jak nie będzie - trudno
- fajnie jakby były dodatkowe przyciski do przypisania funkcji

czego nie muszę mieć:
- wyświetlacz uchylny,
- wizjer (wystarczy wyświetlacz)

Do tego jak ulał pasuje Olympus PEN E-PM2 z podstawowym obiektywem 14-42 mm (nowy).
Nie wiem tylko, czy wielkość Cię zadowoli, bo coś za skomplikowane masz te wymagania "nie za duży / nie za mały".
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

arn-wie napisał/a:

Patrzyłem na aparaty w sklepie MM większość takie strasznie małe. W sumie wielkość nieduża aparatu to dla mnie plus ale z takim malutkim bez uchwytu aż się bałem że mi to spadnie.
.....
Widziałem samsunga nx30 - podobał mi się bardzo fajnie leży ale niestety nie ta półka cenowa.


No to poszukaj Panasoników G3 lub G5.
GX1 nie jest w sumie aparatem dla kogoś o niskim budżecie - środek z g3, metalowa obudowa i brak wizjera za większe pieniądze.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

T.B. napisał/a:

Do tego jak ulał pasuje Olympus PEN E-PM2 z podstawowym obiektywem 14-42 mm (nowy).
Nie wiem tylko, czy wielkość Cię zadowoli, bo coś za skomplikowane masz te wymagania "nie za duży / nie za mały".


Skądinąd mam i jestem zadowolony - więc też polecam. Kupiłem nowy za 1100zł. Do tego można oczywiście dokupić później nie tak drogo parę rzeczy. Ostatnio za przykładem jednego z pisujących tu kolegów skusiłem się na konwerter szerokokątny (do podstawowego 14-42 II), który wg różnych testów i opinii powinien robić nie takie złe zdjęcia. Jak wyjdzie w praniu - napiszę.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
arn-wie 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

T.B. napisał/a:
Nie wiem tylko, czy wielkość Cię zadowoli, bo coś za skomplikowane masz te wymagania "nie za duży / nie za mały".


Masz rację :) ciut skomplikowane - a z czego się to bierze?
Całkiem malutkie aparaty wydają mi się niewygodne, jakbym nie czuł że coś trzymam (pewnie przyzwyczajenie z obecnego panasonic-a). Dlatego też pewnie mi się podobał samsunga nx30.
Jednak lustrzanki zazwyczaj to już spore aparaty (czyli coś pośredniego).
Jest jeszcze kwestia obiektywu lustrzanki zazwyczaj mają dość długie obiektywy, zaś w tamtym mi się spodobał ten obiektyw bo wygląda na krótki.
Być może wynika to z braku znajomości tematu :) - i z czasem może bym się przyzwyczaił do mniejszego korpusu.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

E tam za duże. Zerknij na Canona 100D.
 
 
arn-wie 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
E tam za duże. Zerknij na Canona 100D.

Bardzo ładny, trochę też kosztuje, ale podoba mi sie aż sobie w sklepie oglądną chociaż na canona cięty jestem → :(
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

A czym ci Canon zawinił?
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sro 13 Maj, 2015   

Obiecałem opisać woje wrażenia dotyczące konwertera szerokokątnego. Dla sprawdzenia ostrości robiłem nim m.in. zdjęcia swojej biblioteczki z lampą błyskową (chodzi o czytelność napisów na grzbietach książek) i ogólnie wychodzi to całkiem nieźle. Niestety konwerter ma pewną wadę, którą sygnalizuje sporo użytkowników, a mianowicie mocowanie na luźny i niezabezpieczony przed odkręceniem bagnet. Niektórzy to nawet walczą z tym za pomocą taśmy przylepnej (w przypadku sprzętu w kolorze srebrnym można pewno zastosować doskonałą taśmę firmy Pattex w takimż kolorze). Ale konwerter kosztuje tylko 410 zł i zapewnia ogniskową 11 mm (równoważnik 22 mm).

Przypomnę również, że starszy typ wizjera elektronicznego VF-2 nie ma dodatkowego zamka. Siedzi on w sankach dość pewnie, ale przy pośpiesznym chowaniu aparatu z założonym wizjerem po jakichś torbach może się jednak wysunąć i zgubić. Zamek mają chyba następne wizjery: VF-3 (z mniejszą liczbą pikseli) i bardzo drogi VF-4.

Ja akurat kupiłem taniej okazyjnie VF-2, ale używam go głównie ze swoimi obiektywami od Praktiki B i Pentaxa, które oczywiście w E-PM2 pracują jako manualne. Cześć z tych zastosowań to rodzaj makrofotografii - uproszczone zdjęcia polaryskopowe i przefotografowywanie zdjęć z filmów o bardzo dużej rozdzielczości. VF-2 to świetna alternatywa dla lupy, którą w E-PM2 nie jest tak całkiem prosto wywoływać. Co do gór - raczej na pewno nie w tym roku, a co później to zobaczymy.

Myślę, że tych parę uwag może być interesujące również dla kolegi arn-wie.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
arn-wie 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Sro 13 Maj, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
A czym ci Canon zawinił?

Jak pisałem wcześniej chodzi o serwis (ładnych kilka lat temu), wysłałem aparat do naprawy uszkodzenie podlegało naprawie - wada taka była że zdjęcia czarne wychodziły, owszem naprawili ale co innego zepsuli.
Sam proces naprawy trwał długo i powiedziałem sobie dość. A żal tym większy był, że aparat kosztował wtedy dużo (jak na mój budżet ~1600 zdjęć za wiele nie zrobił). Ale muszę przyznać że zdjęcia robione wówczas tylko na automacie ładniej wychodziły - przy względnie dobrym oświetleniu ładne były. Ale to był rok 2003-2004.

Cytat:
Myślę, że tych parę uwag może być interesujące również dla kolegi arn-wie.

Bardzo dziękuję za opis będę musiał znaleźć trochę czasu i pochodzić - popatrzeć.
Mam w domu jakiś głupawkę cyfrówkę to jakoś tak wygodniej się robi takim ciut większym z uchwytem, jednak bardzo duży to już balast zwłaszcza na wycieczkach, dodatkowo jakiś filtr, obiektyw, mały statyw i na wycieczce robi się ciężko i mało miejsca w plecaczku ;)
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Czw 14 Maj, 2015   

Kontynuując moje poprzednie myśli, podkreślę pewną rozterkę. Bo z jednej strony bardzo dobrze, że Olek ma takie dodatkowe gadżety, ale nie wiem czy idąc z nim w góry (w moim wieku oznaczałoby to intensywne korzystanie z kolejek linowych) nie przydałby się przy plecaku jakiś składany fotelik i stoliczek, by te wszystkie akcesoria można było sobie spokojnie zakładać czy zmieniać.

Zwrócę uwagę, że nawet korzystanie z lampy błyskowej to możliwość zgubienia czterech rzeczy, a mianowicie: 1. zaślepki portu, 2. futeraliku, 3. dolnego zabezpieczenia styków lampy i wreszcie 4. samej lampy. Kilka dodatkowych rzeczy można zgubić korzystając z wizjera lub konwertera, a nawet wymiennych obiektywów.

W sumie na wycieczce, a szczególnie w górach najwygodniejszy bywa bezlusterkowiec z wbudowanym wizjerem i lampą (lub lustrzanka) z tzw spacerzoomem (18-200 lub więcej).

E-PM2 wybrałem w ramach eksperymentu zastąpienia nim kompaktu i zależało mi tu głównie na "dyskrecji" używania aparatu. Co do wygody trzymania w rękach to muszę powiedzieć, że nigdy nie przeszkadzały mi małe wymiary aparatu. Osobiście nie czułem się nigdy zmęczony po wykonaniu 50 zdjęć nawet najmniejszym użytkowanym kompaktem (Fuji F550EXR). Pewno nieco wygodniejszym do trzymania dla wielu byłby E-PL5 i jego następcy, który dodatkowo ma odchylany ekran i pokrętło na górze aparatu.

Co do serwisów, to akurat mam najlepszą opinie o serwisie Canona, z którego korzystałem w przypadku G9 dwa razy - naprawy byłe wykonane krótko i nie kosztowały aż tak drogo. Niestety gorzej było u Nikona, gdzie na podobną naprawę w kompakcie córki musiałem czekać parę miesięcy. Nie wspomnę o serwisie HP, który z definicji nie wymieniał części tylko oferował tzw. standardową naprawę polegająca na wymianie aparatu na regenerowany fabrycznie w cenie 70% ceny rynkowej. I z takiej oferty musiałem skorzystać, gdy po dwóch latach używania po silnych mrozach padła mi matryca. Wtedy akurat bardzo się cieszyłem, że cena rynkowa mojego aparatu znacznie zmalała.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
arn-wie 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

A jeszcze takie pytanie:
gdzie można oglądnąć zdjęcia różnych aparatów na obiektywach kitowych chodzi mi o te polecane przez Was tj.:
samsung NX3000,
Olympus PEN E-PM2,
Sony A5000 - ten to trochę przydrogawy :(

A może jednak pójść w kompakty bo z tego co widziałem ceny obiektywów to włosy na głowie stają (patrzyłem na szerokokątne). Może jakiś kompakt z w miarę dobrym szkłem jeszcze dodatkowo chyba że nie warto się pchać, bo nie wiem czy będzie mnie potem stać na jakieś obiektywy :( i skończy się na kitowym.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Jeżeli chodzi o zdjęcia robione różnymi obiektywami zastawowymi, to sporo ich moża znaleźć na witrynie pixel-peeper. A poza tym to u wujka google można wyszukać testy wielu obiektywów, których jeszcze nie przetestowano na optycznych, np test podstawowego 12-42 II do Olka można znaleźć na Photozone.de.

Serdecznie pozdrawiam
,
WojciechW
 
 
arn-wie 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

WojciechW napisał/a:
... sporo ich moża znaleźć na witrynie pixel-peeper
- dziękuję :)
Pozdrawiam
Niestety nie wczytuje mi zdjęć może chwilowo coś tam nie działa przekierowuje mnie na flickr.com/photos...

[ Dodano: Sro 27 Maj, 2015 07:02 ]
Zdjęcia już wczytało jeszcze jedno mam pytanie (niestety nie mogę wyedytować wcześniejszego postu).
Czy warto dopłacać do Olympus PEN E-PL5 w stosunku do Olympus PEN E-PL2 (fajnie, że jest odchylany ekran)

[ Dodano: Nie 31 Maj, 2015 07:50 ]
Kupiłem PEN E-PL2 - ok fajnie z przeszkód w porównaniu do wcześniejszego aparatu to wszystko wydaje mi się trudniejsze w obsłudze (dłużej czasu potrzeba by coś zmienić). Ponadto jednak ciut mniej wygodny w trzymaniu i dekielek od obiektywu mógłby być jakimś sznureczkiem przymocowany bo łatwo można zgubić. Fajnie szybko ostrzy w porównaniu do wcześniejszego - zdjęcia o niebo szybciej robi, na razie mało robiłem by stwierdzić jak jakościowo (nie zgrałem tych co zrobiłem).
 
 
mickol 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 30 Cze, 2015   

Witam. Zdecydowałem się mniej wiecej na zakup bezlusterkowca. Wstępnie chciałbym kupic Samsunga NX1000. Troche czytałem na jego temat i wypada przyzwoicie.
Czy do kwoty 1000zł znajde cos lepszego niż wyzej wymieniony aparat?
Na poczatek będe uzywał tylko obiektywu KIT, moze później cos dokupię.
Wczesniej uzywałem kompaktu Lumixa Fz18, ale jego żywot dobiegł konca.
Zalezy mi głownie na fotogafowaniu krajobrazów, zabytków itp.
Dobrze zeby był zapis w RAW.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14