Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Bezlusterkowiec za około 1000 zł
Autor Wiadomość
fazik 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 14 Mar, 2014   Bezlusterkowiec za około 1000 zł

Chciałbym kupić aparat uzupełnienie na okazje gdzie nie mogę/nie mam ochoty taszczyć lustra.

Budżet 1000zł, jak warto to dorzucę około 200zł.

Przeznaczenie: imieniny cioci, niespodziewane spacery i takie ...... + krótkie filmy.
Filmy to mini wywiady z osobą półtora metra ode mnie, na zewnątrz - musi dobrze słyszeć gadanie przy szumie np. ulicy.

Wymagania: jakość zdjęć na wysokich czułościach, jakość filmów (full hd, od bidy 720p), mikrofon stereo.
Wielkość ma duże znaczenie, więc mógłby być zwykły kompakt. Ale jeżeli różnica w jakości obrazu jest bardzo na plus dla bezlusterkowca to przeżyję, że nie schowam go do kieszeni. Nie schowam bo interesuje mnie na razie tylko kitowy obiektyw. Aparat będzie mieszkał prawdopodobnie w schowku w samochodzie.

Może być starszy model i używany z allegro. Z zasady wolę starszą wyższą półkę niż nowość entry level ale może do tych zastosowań to nie ma znaczenia.

Ze wstępnych badań (pierwszy raz zainteresowałem się bezlusterkowcami) podobają mi się Samsung NX1000 i Sony NEX 3n. Co prawda ten drugi z sampli wydaje mi się być średni w filmach (pływający obraz, wolny af), w porównaniu do NX. Ale może mi się wydaje. Z kompaktów nie orientuję się w ogóle ale może jest coś porównywalnego.

Na co byście wskazali biorąc pod uwagę tylko w/w wymagania?
Ostatnio zmieniony przez komor Sob 02 Maj, 2020, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 14 Mar, 2014   

Cytat:
Wymagania: jakość zdjęć na wysokich czułościach, jakość filmów (full hd, od bidy 720p), mikrofon stereo.

I to za 1000 zl?

Hmm, jakaś używka GX1 w "kicie", a może nawet nowy na alledrogo?
 
 
panmarecq 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 331
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią 14 Mar, 2014   

Olympus Epm2 wygrywa pod względem jakość/cena chociaż mikrofonu za dobrego nie ma . Może Panasonic G5? Tu już lepiej pod względem wideo i nagrywanym dźwiekiem.
 
 
fazik 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sob 15 Mar, 2014   

muzyk napisał/a:
jakaś używka GX1

Bardzo ciekawy. Prześwietlam. Kandydat na zwycięzcę. A ten kit 14-42 jak na kit to przyzwoity?

panmarecq napisał/a:
Olympus Epm2

Również interesujący.

panmarecq napisał/a:
Panasonic G5

Za duży.

muzyk napisał/a:
I to za 1000 zl?

Cudów nie oczekuję. Akceptowalne zdjęcia na 1600-3200 i dobre filmy. That's it.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 15 Mar, 2014   

Gx1 może ma nieznacznie gorszy obrazek - w codziennym użytkowaniu niezauważalny, ale po względem guzikologii bije epm2 bez pardonu.
Poza tym, trzeba sobie fotki z Gx1 zobaczyć na monitorze... Rawy, nie jpg.
Jest bdb.
Zonk- Gx1 nid ma gniazda mikrofonowego.

Kit? Cudów nie oczekuj, ale focić się da :razz:
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 849
Wysłany: Sob 15 Mar, 2014   

Za tysiąc złotych Canon 1GX1, czy też Panasonic G5..... nawet patrząc na używki nie ma większych szans...
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 16 Mar, 2014   

Tak. Popieram kolegów.
Panas Gx1 będzie najbardziej odpowiedni do Twoich potrzeb.
Kit 14-42 na pocatwk może być ale aby zachować kompktowość rozważ 20/1.7.
Na alledrogo masz mnóstwo obiektywów manualnych jeżeli kręcisz filmy.
Nie dalej jak wczoraj oglądałem 12/1.2 za dwie stówki.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Nie 16 Mar, 2014   

Hola fatman! Ten 12/1.2 za 2 stówki to na 99% obiektyw od kamery przemysłowej na C-mount. Wszystkie z ogniskową poniżej 25mm będą tragicznie winietować marnując połowę powierzchni kadru. Widziałem w necie przykładowe fotki z 16-tki. Sorry memory...
25-tki zwykle winietują lekko w rogach, nieliczne z tą ogniskową (głównie stare obiektywy filmowe, nie od CCTV) dają radę pokryć cała klatkę m4/3. W stronę dłuższych ogniskowych jest lepiej i tu jest w czym przebierać.
Trzeba też pamiętać, że obiektywy C-mount do CCTV są projektowane pod różne formaty przetworników (wszystkie mniejsze od m4/3), ale różnice mogą być drastyczne, bo rozrzut jest od formatu 2/3" (zabytkowe filmówki 1") po 1/3".
Polecam lekturę:
https://spreadsheets.google.com/pub?key=p9kkgjwEQQQ-HJwvNDobeEw
Pozdrawiam
-J.
 
 
ryyyiu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   Bezlusterkowiec do 1000 zł.

Witam, czy znajdę jakiś bezlusterkowiec , może być używany w cenie do 1000 zł., a nawet taniej? Co możecie polecić?
 
 
WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   

Nowe: samsung NX 1000/1100/2000 i któryś Nikon 1.
 
 
ryyyiu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   

Mógłbyś wyjaśnić dlaczego samsung nx 1000/2000 i jaki dokładnie nikon?
 
 
WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Jeśli miałbym wybierać szajsunga, to 1100 albo 2000 - ze względu na dołączone oprogramowanie.
Tu masz porównanie:
http://www.optyczne.pl/po...=1738&add2=1751

Nikon 1 s1
http://www.ceneo.pl/Apara...CFUrpwgodO5QAPw
 
 
Maximus 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

Nikon ma malutką matryce 13.2 x 8.8 w porownaniu z APS-C Z NX2000
jest jeszcze Panasonic DMC GF5 z matryca 4/3
 
 
axl2 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   Bezlusterkowiec do 1000zł - co wybrać?

Witam Szanownych Forumowiczów,

Z racji zbliżającego się wyjazdu na wschód świata chciałbym zaopatrzyć się w trochę lepszy sprzęt do utrwalenia wspomnień :) Z racji gabarytów rozważam zakup "raczej" bezlusterkowca chodź dobry kompakt też wchodzi w grę. Wcześniej działałem na Canonie G5, później lustrzanka EOS600D. Ze względu braku czasu sprzedałem canona i kupiłem Samsung'a WB30F tylko po to by był. Cena do 1000zł (może być używka)

Z tego co się miej więcej rozglądałem to ciekawią mnie dwie opcje: SONY NEX 3N oraz SAMSUNG NX1000. Sony niby ma dużo gorsze oceny względem samsunga ale jak popatrzę na ISO i te zdjęcia które robi w noc to samsung wymięka. W nex'ie również lampa jest wbudowana co dla mnie jest dużym atutem. Proszę o pomoc co radzicie kupić? lepsza matryca APS-C od 4/3 ? i jak się spisuje brak stabilizacji w w/w bezlusterkowcach?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   

Używany g5.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16