Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Bezlusterkowiec za około 1000 zł
Autor Wiadomość
arn-wie 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Cześć mickol
Masz prawie identyczne wymagania / aparat jak ja miałem. Używałem też FZ18 fajny był ale też padł.
Napiszę co ja za namową forum kupiłem i używam.
Kupiłem PEN E-PL2 opiszę wady i zalety wg mnie:
zalety (w stosunku do lumixa):
- dużo szybciej ostrzy (tak się to chyba nazywa) - łapie ostrość w lumix-ie denerwowało mnie to że długo to trwało, czasami coś w kadrze się zmieniło
- dużo lepsze zdjęcia w kiepskich warunkach oświetleniowych - na np. iso 800 jest zdjęcie przyzwoite na lumixie >200 zaczynała się kasza
- można przyczepić zewn. lampę ale ...
- można zmieniać obiektywy - wiadomo
- jeśli chodzi akurat o fz-18 (bo również używałem) - tamten robił kiepskie zdjęcia w automacie zwłaszcza przy słabym oświetleniu
- ładne zdjęcia (lumix też nie najgorsze robił w dobrym oświetleniu przy ustawieniu ręcznym)
- szerszy kąt :) - podoba mi się to że więcej na zdjęciu jest

Żeby nie było tak super to teraz wady wg mnie:
- ciężko mi się osobiście łazi po tym menu - pokrętło płaskie źle się wybiera, kiepsko się porusza niektóre rzeczy poukrywane - zawsze iso ciężko znaleźć - w stosunku do lumixa największy minus wogóle z tym menu jakiś kulawy jest wg mnie
- body trochę do kitu się to trzyma - boję się czasami żeby nie wypadło lumixa jak się trzymało to się czuło aparat - dobrze leżał w dłoni - ten to maliznota,
- brak wizjera - mi to akurat nie przeszkadza,
- po złożeniu obiektywu (obiektyw kitowy) najpierw trzeba go wysunąć - dłuższy czas dostępu przy pierwszym zdjęciu,
- dekiel na obiektywie nie jest na sznurku - wbrew przewidywaniom to wada można go zgubić łatwo, może jak ktoś co chwilę zmienia obiektywy to ok,
- lampa błyskowa - niby fajnie że odczepiana, ale... zazwyczaj jej nie mam przy sobie bo maliznota - niestety trzeba dodatkowo montować za każdym razem jak robimy zdjęcie z błyskiem

Najbardziej z wad mi przeszkadza to poruszanie się po menu. Z zalet najlepsze to szybkość ostrzenia, dobre zdjęcia w wyższym iso (chociaż najmniejsze to 200 :( ) szerszy kąt - kwestia obiektywu

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto 07 Lip, 2015 20:14 ]
Aha jeszcze najważniejsze
Jak teraz bym kupował to wolałbym coś ciut z większym body (takim jak w lumix-ie), z większą ilością dostępnych funkcji na wierzchu, ale pewnie i tak bym mimo wad kupił ten ponieważ ma jedną zaletę - jest chyba jednym z tańszych bezlusterkowców a ładne zdjęcia robi.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Grim 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 19 Sie, 2015   

Czołem.

Poczytałem temat... troszkę namieszał w poszukiwaniach ;)
... na linii Olympus PEN E-PL2 vs Samsung NX300 vs. Sony NEX-3, co jest rozsądniejszym zakupem? Chodzi mi głównie o dwie rzeczy - dobra jakość RAWów (do pracy w Photoshopie) oraz możliwie bogaty zakres określania własnych ustawień (by wkręcić się w temat fotografii i nauczyć czegoś przed zakupem porządnego sprzętu).

Za jakiś rok zakupię pewnie porządną lustrzankę a ten bezlustrkowiec będzie raczej wypadowym aparatem w torbie.

Przeczytałem już kilkogramy recenzji i opisów, teraz byłbym wdzięczny za bardziej subiektywne opinie, z perspektywy doświadczonych praktyków.

PS. Aha, jestem jeszcze ciekaw - w waszej opinii lepiej kupować zestaw z obiektywem kitowym? czy lepiej polować na samo body i wybrać do tego jakiś obiektyw innego producenta?(chodzi mi tu na ten czas na obiektywy o "stosunkowo uniwersalnym zastosowaniu", czyli takie które zabiera się na wycieczkę, podróż, spotkanie ze znajomymi itp.).
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pon 24 Sie, 2015   

Do Samsunga kupowanie obiektywu innego producenta jest bez sensu bo nikt nie robi tak dobrych i jednocześnie tanich obiektywów.
NX30/F2 + jakiś korpus dadzą Ci bardzo dobre efekty.
Ja ma korpus NX30 z kilkoma szkłami i wcale mi nie tęskno do "porządnej lustrzanki".
Miałem lustrzanki i już ich nie chcę.
 
 
Grim 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 24 Sie, 2015   

Super, dzięki za info ;)

Na NX30 mnie nie stać, nie bywają poniżej 1600 zł a za dobry i pewny trzeba jeszcze więcej zapłacić.
Natomiast miałem okazję potrzymać wszystkie wspomniane aparaty i NX300 najlepiej leży w ręku + ma sporo bajerów które się przydadzą + wydaje się być najtańszy, poniżej 1000zł mam szanse coś złapać... więc trzeba polować ;)
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Wto 25 Sie, 2015   

Ja za nowy NX30 + 16/2,4 +45/1,8 + kit i Lightroom 5 dałem 3 tysiaki z czego 45/1,8 kosztował prawie tysiąc. 30/F2 i zoom 50-200 zostały mi w schedzie po NX10 którego sprzedałem.
NX300 kosztuje blisko 1500 PLN nie ma wizjera i matrycę aluminiową a NX30 miedzianą to wpływa na czułość i szumy.

Poza tym będzie różnica w AF (najważniesza rzecz w zasadzie) szczególni e w słabym świetle NX300, może być daleko za NX30 no i przede wszystkim wizjer, którego NX300 nie posiada.
Ergonomia też przemawia na korzyść NX30 trzyma się jak lustrzankę.

Przy takich istotnych różnicach nie warto oszczędzać - lepiej zmienić pracę i wziąć kredyt:)
Zdarzają się z importu z Niemiec tańsze ale pełnosprawne sztuki - trzeba polować.
 
 
Grim 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 25 Sie, 2015   

Znaczy, ja raczej próbuję łapać NX300 w okolicach 1000zł (+/- 100 zł). Da się tak upolować krótko używany, z np. jeszcze rokiem gwarancji, jeden mi taki uciekł bo nie byłem pewien modelu :/ Za 1500zł jest nowy zestaw ze sklepu.

Niestety do NX30 to by było dłuuuuuuugie oszczędzanie, a ja już w najbliższej przyszłości chciałbym zacząć zabawę, szczególnie że mam dwa wyjazdy na których może będzie okazja się sprawdzić.

Więc pozostaje mi obserwować sytuację na allegro ;)
 
 
sekosek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Sty, 2016   

W cenie około 1000zł będzie coś lepszego niż NX300 jako turystyczny bezlusterkowiec do fotografowania oraz kręcenia filmów w dobrej jakości ? Na początku myślałem o kompakcie ale w tej cenie wydaje mi się, że bezlusterkowce będą lepsze.
Pozdrawiam
 
 
Ariel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sty, 2016   

Witam,
szukam swojego pierwszego 'sensownego' aparatu, jedną decyzję podjąłem, chcę coś bardziej przyszłościowego niż kompakt, a nie tak bardzo zaawansowanego (i drogiego) jak lustrzanka. Sprzęt byłby wykorzystywany podczas uroczystości rodzinnych, ale także sporadycznego fotografowania imprez sportowych czy przy nagrywaniu filmów - a w przyszłości może do celów półprofesjonalnych (fotografie umieszczane na blogu, videorecenzje etc).

Warunek - aparat musi być nowy, chciałbym wydać ok 1000zł (+/- 200zł). Kompletnie nie zależy mi na Wi-Fi, GPS, jakąś synchronizacją z Facebookiem czy podobnymi cudami.

Przyglądam się kilku modelom, byłbym wdzięczny za poradę przy zakupie.

Samsung NX300 - nie widzę sensownego sklepu który go sprzedaje, przekracza też chyba trochę budżet, nie wiem też jak aktualnie wygląda kwestia obecności samsunga na rynku aparatów w Europie (i czy robi to jakąkolwiek różnice..)
Samsung NX20 - model wyżej niż 300, jednak starszy. Na plus przemawia do mnie wygląd (lepsze trzymanie), wbudowany flash.
Panasonic G5 - polecany przez kilka osób, jednak z mniejszą matrycą niż dwa powyższe - nie wiem na ile jest to widoczne w amatorskim zastosowaniu.. no i zbliża się blisko granicy budżetowej :)
Sony A5000 - oglądałem test na którym był oceniony gorzej niż NX300...
Olympus E-PM2 - matryca 4/3, brak flasha, do tego sprawia wrażenie 'małego'...

Nie ukrywam, że najbardziej skłaniam się ku modelowi NX20 - sprawia wrażenie konstrukcji może nie najnowszej, ale solidnej, jednak ta propozycja chyba nie pojawiła się jeszcze w tym temacie..

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze między wymienionymi (lub innymi) modelami.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 25 Sty, 2016   

1) Na czym ma polegać 'przyszłościowość' zakupu aparatu?
Jeśłi chodzi Ci o ewentualną rozbudowę o jakieś obiektywy to po pierwsze: tysiąc złotych na nieużywany obiektyw to w tym świecie są raczej niezbyt wielkie pieniądze. Po drugie jeśli Cię ciągnie w kierunku Samsunga to sprawdź na jakiejś porównywarce cenowej jakaż jest dostępność owych obiektywów w Polsce (zwróć tu uwagę ile z nich jest a w ilu wypadkach należy zapytać o dostępność...). Jak jeszcze zdążysz to pewnie w dobrej cenie nabędziesz coś z Germanii lub UK, bo znikający z tych rynków system NX jest na razie powoli wyprzedawany.


2) te imprezy sportowe to niby chcesz robić zestawowym obiektywem ? Oj, blisko będziesz musiał być...

3) Jesteś pewien, że nieużywany Panasonic G5 (nie GF5 - ten raczej Cię nie powinien interesować) za max 1200 złotych ma w zestawie jakiś obiektyw?

1200 PLN to budżet w którym kupuje się okazje lub to co jest. Nx300 za tyle to jest okazja z drugim obliczem... masz niezły, nie tak stary korpus i martw się o osprzęt w przyszłości. Jak gdzieś ten korpus jeszcze za tyle kupisz z jakimś obiektywem...
Nx20 to już prawie zabytek, ale przy tym budżecie to nic innego nie nabędziesz. Niemniej zdjęcia zrobi, film nakręci no problemo. No i ma lampę, wizjer... pełen wypas... No i ta sama kwestia z późniejszą rozbudową jak wyzej. Z drugiej strony cokolwiek na 1200 złotych nabędziesz to będzie to konstrukcja zdecydowanie nie pierwszej młodości. Porobisz zdjęcia, poduczysz sie, jeśli będzie Cię interesowała rozbudowa to i korpus pewnie bys zmieniał... Co za różnica w takim razie Samsung czy nie Samsung...

A5000 to podstawowy model Sony ale działający jak na budżet bardzo przyzwoicie. A i lampa jaks tam tez jest (dużo się po wbudowanych lampach w bezlusterkowcach nie spodziewaj... ale miło gdy są).
 
 
Ariel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sty, 2016   

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

1) Tak, miałem na myśli ewentualną rozbudowę o kolejne obiektywy. Nie wiem czy mnie to wkręci, ale nie chciałbym zamykać sobie furtki.

2) Imprezy sportowe to za dużo chyba powiedziane... jakiś znajomy wystartuje w maratonie, zdarzy mi się wypaść samochodem na tor, ot co - nic wielkiego.

3) Masz rację, ten model trochę przebija budżet.

Dokładnie z tych samych powodów zwróciłem uwagę na NX20 - może być dobry do nauki. Pytanie, czy w tych (niewielkich w sumie) pieniądzach jest to sensowny zakup, czy może jednak zastanowić się drugi raz i szukać kompakta z jakimiś możliwościami manualnych ustawień...

Nie pali mi się z zakupem, mogę polować na oferty miesiąc czy dwa :)

Cd lampy - tak jak napisałeś, miło że jest, ale wiem, że cudów nie zrobi.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 25 Sty, 2016   

Ariel, ja kupiłbym na twoim miejscu Lumixa DMC-G5. System m4/3 jest stosunkowo tani jeśli chodzi o obiektywy, zwłaszcza na rynku wtórnym, a ten model do tego jest najlepszy do filmowania z wymienionych.
 
 
Ariel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sty, 2016   

A czy w rękach amatora ten Lumix będzie warty zapłacenia za niego więcej niż za NX20? Czy możecie polecić do niego jakiś obiektyw 'na start'?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 26 Sty, 2016   

Ariel napisał/a:
A czy w rękach amatora ten Lumix będzie warty zapłacenia za niego więcej niż za NX20?


Jeśli odrzucimy dostępność obiektywów (szczególnie przewidywaną...) i ich wybór na rynku lokalnym to IMO nie jest wart.
(to zresztą też dziadek, raptem 3 miesiące młodszy od NX20).
 
 
Ariel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sty, 2016   

a czy adaptery pozwalające na podpięcie obiektywów innych producentów mogą pomóc w tym przypadku?
Wątpię, bym w przyszłości kupił więcej niż dwa dodatkowe obiektywy, więc chyba w moim przypadku to nie będzie problemem.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 26 Sty, 2016   

Ariel napisał/a:
a czy adaptery pozwalające na podpięcie obiektywów innych producentów mogą pomóc w tym przypadku?
Wątpię, bym w przyszłości kupił więcej niż dwa dodatkowe obiektywy, więc chyba w moim przypadku to nie będzie problemem.


Oczywiście, z tym, że w ogromnej większości wypadków takie adaptery pozwalają na sprawne posługiwanie się wyłącznie obiektywami w pełni ręcznymi. Tzn. nie masz autofokusa, nie masz też automatyki przesłony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15