Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Bezlusterkowiec za około 1000 zł
Autor Wiadomość
Dynax 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 61
Skąd: 100lica
Wysłany: Pią 31 Mar, 2017   

PDamian napisał/a:
Dynax,
Dynax napisał/a:
EM-10 (1 wersja) [z] obiektyw "kitowy" 12-50

za
justyna.r napisał/a:
około 1000 zł
:?:


napisałem też:
Budżet, nawet jeśli chodzi o używki jest dosyć mały

skoro justyna .r fotografowała analogiem i lustrzankami, może lubić wizjer....

Policz sobie dokupowanie ew wizjerka, pierścieni makro czy raynoxa......do taniego EPL-5 czy EPL 6 z 14-42, które pewnie zmieszczą się w 1000. Doradzam to co moim zdaniem warto. Jest takie przysłowie: tanie mięso psy jedzą :-) potem trzeba będzie dołożyć/dokupić, a efekty będą gorsze lub mniej wygodne
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 31 Mar, 2017   

Ale przecież Pani sama sugerowała Panasonika G5. Obiektywy m4/3, wizjer jest, aparat trochę większy od EM-10.

http://camerasize.com/compact/#347.374,521.92,ha,t

A za ok 1000 PLN się uzywkę z unizoomem kupi.

I spokojnie starczy.
Nowsze Olympusowe matryce to nie jest jakiś niebywały skok jakościowy w porównaniu do Panasonikowych 16 Mpix.

Dopłacać te 7-9 stów do niezajeżdżonego em10 to się pewnie kalkuluje... ale jak się bez mrugnięcia ma te pieniądze. Z tym, że za tyle to nówkę G6 się kupi pewnie...
 
 
justyna.r 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 31 Mar, 2017   

Na początek wielkie dzięki za odzew w tym temacie :)

T.B. napisał/a:
Byłoby łatwiej coś wskazać, gdybyś wykonała czarną robotę i wyszukała, co można za tę cenę kupić.

W sumie masz rację. Swoje poszukiwania ograniczyłam tylko do Panasonica (znam tę markę) + Sony (dużo osób polecało mi aparaty tej firmy). Na chwilę obecną w tej cenie widziałam:
- Sony Alpha 3000, 5000.
- Panasonic GF5, np. http://allegro.pl/aparat-...6762300301.html
- Panasonic GF7, który został sprzedany w ciągu 1-2 godzin od wystawienia aukcji.
- Panasonic G5, GH1, GX1.
- Sony NEX5
i jeszcze parę innych modeli.

T.B. napisał/a:
Ja interesuję się systemem m4/3 czyli Olympus, Panasonic. Z tych dwóch firm, przy takiej kwocie, wskazałbym Olympusa - seria PEN, E-PM2, E-PL5 lub wyższy.

Szczerze? Na Olympusa nawet nie zwracałam uwagi. Nikt ze znajomych nie posiada aparatu tej firmy i nigdy nie widziałam żadnego modelu "w akcji".
Z tego co widzę jest całkiem sporo Olympusów w cenie do 1000zł, np. E-PL5 (http://allegro.pl/olympus...6765736122.html), o którym wspominasz.

Dynax napisał/a:
Do tego skierował bym się w stronę olympusa, bo kazdy z nich ma stabilizacje matrycy, działającą nawet z niefirmowymi obiektywami (np. tanie sigmy 19, 30 i 60 mm) lub nawet starymi manuałami. Panasonic tę opcje wprowadził dopiero niedawno.

Chyba rzeczywiście powinnam się skupić na Olympusach... Dzięki za linki do testów :)

Dynax napisał/a:
Budżet, nawet jeśli chodzi o używki jest dosyć mały. Szukał bym raczej aparatu z wizjerem, którego peny niestety nie mają, dokupienie wizjera to znowu kilkaset złotych....To zależy czy lubisz robić zdjęcia kadrując w ekraniku, ja wolę tradycyjnie wizjer, a najlepiej obie opcje.....

Też wolę mieć wizjer, ale jak trzeba to potrafię sobie poradzić i bez niego. :)

Co do dalszej dyskusji - znalazłam EM10 za 1500zł i G6 na gwarancji za 1300zł. Szczerze myślałam o aparacie +/- 1000zł, bo oprócz niego trzeba się zaopatrzyć w jakiś "futerał" + filtr polaryzacyjny + uv i jeszcze jak mnie najdzie faza to w IR. Do tego może jakiś mały statyw, itp. Są to dodatkowe koszty, o których zbytnio się nie myśli wybierając aparat. A jak to się mówi - ziarko do ziarnka :/
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

justyna.r napisał/a:
np. E-PL5 (http://allegro.pl/olympus...6765736122.html),

Brakuje wymiennego gripa - tam, gdzie ta dziura na śrubę.
Znalazłem gdzieś do dokupienia, ale tylko ozdobny i kosztuje 220,- zł, czyli prawie 1/4 tego aparatu. Bez niego będzie źle się trzymało i brzydko wygląda.
 
 
justyna.r 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

Dzięki za informację :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16