Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Najlepsze lornetki - Waszym zdaniem
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 06 Kwi, 2014   Najlepsze lornetki - Waszym zdaniem

Zachęcony wątkiem Guliwera o piramidzie prestiżu lornetek zdecydowałem się
założyć inny temat. Prestiż trochę trudno ocenić, szczególnie u
producentów takich jak Nikon, gdzie lornetki wybitne przeplatane
są tanią chińszczyzną. Więc może poproszę Was o Wasze Top 10 lub
Top 5 wszechczasów jeśli chodzi o lornetki. Oczywiście z uzasadnieniem.

U mnie wyglądałoby to następująco (od najmniejszej do największej):

1. Leitz Amplivid/Trinovid 6x24 - lornetka rewolucyjna jak na swój
czas. Mała, lekka poręczna z potężnym polem widzenia. Jestem przekonany
że dzisiaj, gdyby którykolwiek producent wprowadził na rynek model
o powiększeniu 6-7x, obiektywie 24-25 mm i polu 10-12 stopni, miałby
gwarantowany sukces.

2. Nikon 8x30 E2 - chyba najlepsze małe Porro jakie wyprodukowano.
Udane połączenie klasyki z nowoczesnością. Ogromne pole widzenia i
na dodatek bardzo dobrze skorygowane.

3. Zeiss Dialyt 7x42 BGA T* - klasyk o dużym polu, który po zaprzestaniu
produkcji cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem niż wcześniej.

4. Steiner Nighthunter 7x50 XP - chyba najbardziej udany Nighthunter.
Zgrabny, bardzo dobry optycznie, a jednocześnie pancerny.

5. Fujinon FMT-SX 10x50 - najlepsza 50tka na rynku w normalnej cenie.
Kto raz miał ją przy oku, wie o co chodzi.

6. Nikon SE 12x50 CF - najlepsze 12x50 jakim się bawiłem. Przedstawiciel
serii SE musiał sie tutaj znaleźć.

7. Docter Nobilem 8x56 BGA - nocny klasyk za normalne pieniądze.

8. Fujinon FMT-SX 16x70 - trudno o coś lepszego do astro.

Dwa pozostałe miejsca pozostawię nieobsadzone :) Być może zapełnię je
po naszym Festiwalu, bo mam tam coś do sprawdzenia :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 06 Kwi, 2014   

Moim zdaniem w zestawieniu nie może zabraknąć Zeissa Dialyt 8x30 B/GA T*. Lornetki tej używał nawet Sir David Attenborough, była również swego czasu flagową lornetką niemieckich (i nie tylko) turystów - zwłaszcza tych odwiedzających Afrykę.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 06 Kwi, 2014   

Gdyby Sir David Attenborough był zalogowany na naszym forum, to pewnie by ją wrzucił do zestawienia. Ale mi chodziło bardziej o Wasze typy :)
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Nie 06 Kwi, 2014   

To jest bardzo dobry pomysł na ranking ale nie odważę się na własne typy bo nie znam się w wystarczającym stopniu na klasykach. Za to zachęcam do zrobienia tych zestawień jak i piramidy do końca na możliwie dużej próbie użytkowników i wrzucenia na główną jako sobotni felieton. Być może warto też zrobić ranking zobaczonych w czasie zlotu lornetek, a zwłaszcza takich, co nie mieli dotąd żadnej lornetki. Może jakąś ankietę dlaczego zdecydowali się na zakup pierwszej, itp. Wtedy mogłoby to być sprawozdanie ze zlotu. Trzeba jakoś rynek na lornetki pobudzić, wytworzyć pożądanie lub modę na lornetkę.

Ja z tych zestawień i wątku historycznego wyciągam wniosek, że muszę sobie kupić Amplivid, oraz że są bardzo fajne lornetki szerokokątne 7x35 i 7x50, które chciałbym zobaczyć. A jaki to problem namówić DO na kopię Amplivida Titanium? Komu ma się to udać jak nie Tobie?
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Nie 06 Kwi, 2014   

Zastanawiam się o ile zwiększy się ilość wpisów w tym temacie za tydzień, zaraz po zakończeniu festiwalu optycznego?

Arek napisał/a:
5. Fujinon FMT-SX 10x50 - najlepsza 50tka na rynku w normalnej cenie.
Kto raz miał ją przy oku, wie o co chodzi.

Niestety nie do końca się zgodzę, ale to pewnie zawyżone oczekiwania. Po przeczytaniu testu spodziewałem się lornetki niemal idealnej. Moim zdaniem jest tylko bardzo dobra :P
Wrażenie zrobiła na mnie naprawdę dobre, ale jedna rzecz przeszkadzała: przy niemal idealnym obrazie zauważalna CA na kontrastowych krawędziach rzuca się w oczy.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 06 Kwi, 2014   

Arek napisał/a:
Gdyby Sir David Attenborough był zalogowany na naszym forum, to pewnie by ją wrzucił do zestawienia. Ale mi chodziło bardziej o Wasze typy :)


Hmm? czyli tylko Brad Pitt może głosować na Angeline w konkursie lasek? :)

Dodam skromnie, że wiele razy miałem tą lornetkę przy oku ale wolałem wskazać w "nominacji" jakiś autorytet a nie wyłącznie swoje wrażenia (autorytetem jest Richard a nie niemieccy turyści).

Swoją drogą jest to rewelacyjna lornetka* i symbol swoich czasów - kto nie patrzył ten nie wie. Był to kiedyś obiekt moich westchnień, ale niestety na początku lat dziewięćdziesiątych kurs marki do złotówki był zabójczy. Jednakże to moje niegdysiejsze marzenie w ostateczności zrealizowało się w modelu Conquest HD 8x32.

*no może za wyjątkiem AC, ale takie to były czasy i takie technologie :)
 
 
tool 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Posty: 97
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Nie 06 Kwi, 2014   

Może mój post wyda się trywialny ale mam nadzieję, że będę mógł przedstawić swój Top 10 po Festiwalu Optycznym. Wierzę, że Arek i reszta doświadczonych pasjonatów przywiozą trochę klasyki do poobcowania z nią :wink: i wyrobienia własnego zdania :mrgreen:
 
 
Willy 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 159
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2014   Re: Najlepsze lornetki - Waszym zdaniem

Arek napisał/a:
Jestem przekonany
że dzisiaj, gdyby którykolwiek producent wprowadził na rynek model
o powiększeniu 6-7x, obiektywie 24-25 mm i polu 10-12 stopni, miałby
gwarantowany sukces.




Chętnie bym taką małą lornetkę nabył i może faktycznie uda się namówić DO aby wyprodukowali coś takiego? Oczywiście małe i zgrabne i o dobrej/bardzo dobrej optyce.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2014   

Maciek napisał/a:
Hmm? czyli tylko Brad Pitt może głosować na Angeline w konkursie lasek? :)


Chodziło mi o to, żeby spoglądać ze swojej perspektywy, a nie oglądać się na to co o lornetkach piszą inni.
Na Angelinę możesz głosować pod warunkiem, że naprawdę Ci się podoba :)
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2014   

... i widziałeś ją na żywo :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2014   

Bez makijażu :)
 
 
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2014   

Ja niestety nie mam takiego doświadczenia w lornetkach jak szanowni koledzy, a ilość lornetek w moim życiu jestem w stanie policzyć na palcach jednej ręki. Zatem hierarchię mogę podać tylko dla tych, które używałem i przedstawia się ona następująco:

stalowa chochla --> PZO 6x30 --> Delta Optical Entry 10x50 --> Delta Optical Silver 10x50 --> Nikon Prostaff 7 10x42
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 08 Kwi, 2014   

U mnie (z racji powikłań zawodowych) wygląda to tak:

1 ) Nikon 10x35 E II
2 ) Nikon 12x50 SE
3 ) Nikon 8x30 E II
4 ) Nikon 8x32 SE
5 ) Nikon 8x32 HIGH GRADE
6 ) Nikon 10x70 SP
7 ) Nikon 18x70 WF <--niestety jeszcze jej nie mam :(
8 ) Nikon 7x50 SP (kiedyś na tym miejscu był Tropical)
9 ) Nikon 8x30 Monarch7
10) TS 25x100

Wiem, monotonnie :D
Ostatnio zmieniony przez goornik Wto 08 Kwi, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Kwi, 2014   

No to chyba nie muszę Ciebie pytać o piramidę lornetek :)
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 08 Kwi, 2014   

:D
Nie umieściłem Nikona na I miejscu, ale na podium sie znalazł.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14