Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 01 Mar, 2008
Proszę o pomoc w podjęciu decyzji :)
Autor Wiadomość
konik19 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sob 01 Mar, 2008   Proszę o pomoc w podjęciu decyzji :)

Witam wszystkich na forum. Jest to mój pierwszy post tak ze prosze o wyrozumiałość (należe raczej do czytającej częśći użytkowników). Mam zamiar kupić nowe szkła do Canona 400d.
Zastanawiam się nad :
- Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM
- Tamron SP AF17-50mm F/2.8 Di II LD Aspherical
( Canon EF 17-40 mm f/4.0L USM ale raczej nie będzie mnie stać :( ( )

oraz :
- Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM lub ??? - no właśnie....

Dlatego proszę o radę który z szerokokątnych wybrać ??, i ew. co zamiast zamiast canona...

Fotografuje amatorsko, zwykle, przyroda, krajobrazy, architektura, ludzie podczas pracy..
Na dzień dzisiejszy posiadam:
-canon ef 50mm 1.8
- tamron 28-80 3.5-5.6

Zapraszam do dyskusji i z góry dziękuje za każdą rade.
Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sob 01 Mar, 2008   

Jesli cie nie stac na 17-40 to te 2 wyzej to switny wybor. i tyle
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 01 Mar, 2008   

Smola napisał/a:
Jesli cie nie stac na 17-40 to te 2 wyzej to switny wybor. i tyle

Prawda.
Tele troche ciemny, ale dobry. Z jasnieszych canon 70-200 f/4L. Podobno bardzo fajny, albo zapolowac na sigme 70-200 f/2.8. Zalezy, co komu potrzebne.
 
 
konik19 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 02 Mar, 2008   

Dziękuje za szybkie odpowiedzi..
Może że źle się wyraziłem ale musze się zdecydować na jeden szerokokątny ( albo sigma albo tamron ) który będzie bardziej uniwersalnym obiektywem szerokokątnym, oglądałem fotki robione i jednym i drugim i oby dwa wspaniale wykonują swoją prace .. tamron jest jaśniejszy ( 2.8) a sigma ma większy kąt... jak kupie canona (17-40 mm f/4.0L ) to nie będę miał funduszy na telezoom :( ...
A co do telezoom-u to elka jest 2 razy droższa od Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS... ech... chyba żeby poczekać pare miesięcy... ale brakuje mi tele...
tak czy owak ... dziekuje za bardzo szybkie odpowiedzi...
Pozdrawiam
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 02 Mar, 2008   

Konik 19 jeżeli interesuje Cię szeroki obiektyw ( odpowiednik 16mm na FF) to na pewno 10-20 sigma ( miałem i byłem bardzo zadowolony) , tamron 17-50 da Ci 27 mm-80 mm dla FF i musisz sam zdecydować , który ( lub obydwa ) wybrać - gdyż obydwa pasują do Twoich zainteresowań.

Tele canona które proponujesz to również bardzo dobra pozycja ( podobno ukryta elka :wink: ).
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 02 Mar, 2008   

Sigma 10-20 HSM na szeroki kąt.
Jako tele Canon 70-200/4 L (jego cena to 2100).
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 02 Mar, 2008   

Bardziej uniwersalny bedzie Tamron. Musisz sobie uswiadomic ze na Sigmie 10-20 bedziesz mial znieksztalcenie perspektywy, co nie jest wada przy pejzazach, ale przy takich "uniwersalnych" zdjeciach czasem moze przeszkadzac. Najczesciej wychodzi sie od standardowych ogniskowych, a potem mysli o ultraszerokim kacie i super tele. To jest moja opinia.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 02 Mar, 2008   

Smola ma racje. Najpierw bierz Tamrona, bo to dobre szklo. Szeroki kat to jednak nie jest, ale wystarczy w wiekszosci sytuacji.
Do widoczkow i architektury to Sigma10-20 lub Canon 10-22 (jest teraz cashback na niego).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16