Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 70d + Sigma 18-35 (skalibrowana!) - problemy
Autor Wiadomość
mikos 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 10 Maj, 2014   

Kozidron, straszny z ciebie radykał!
Ludzie maja różne potrzeby i różne systemy wartości (czy też wartościowania).
Nie musimy się we wszystkim zgadzać, by móc rzeczowo dyskutować.

Z wykształcenia i z zawodu jestem projektantem przemysłowym (nota bene specjalizującym się w projektowaniu produktu) i zarazem wykładowcą na Wzornictwie. Uczę studentów między innymi Podstaw Ergonomii i Projektowania Form Przemysłowych – stąd znam się co nieco na ergonomii uchwytu :cool:

Projektując wszelkie manipulatory i uchwyty uwzględnia się dane antropometryczne dla zarówno mniejszych jak i większych dłoni. Przyjmuje się pewien kompromis, który wynika, raz – z możliwości technicznych i wymagań konstrukcyjnych, dwa – z pozycjonowania oferty pod kątem danej grupy użytkowników i ich potrzeb. To wszystko jest oczywiste, ale nie należy zapominać, że ocena czy dane rozwiązanie jest właściwe/poprawne zależy od subiektywnego/indywidualnego odbioru danego użytkownika oraz powinna ona odnosić się do konkretnej oferty przygotowanej dla danej grupy docelowej i jej (typowych) potrzeb. Stąd w mojej opinii wielkość uchwytu, gabaryty i wagę body 6d/70d trudno ocenić inaczej niż pozytywnie – zakładając ocenę rzeczową i obiektywną. Jak ktoś szuka profesjonalnego body, bo zakłada robienie zdjęć w trudnych warunkach, w rękawicach itd., to dla niego jest inna oferta.

Dla mnie osobiście nieco mniejsze wymiary i waga niż do tej pory (niż poprzedników) to zalety. Mam drobne dłonie :cool:

Sprawdzałem i porównywałem 5d mk2 z 6d i 7d z 70d. W subiektywnej opinii oceniam 70d bardzo pozytywnie!

Sigma 18-35/1.8 jest raczej ciężkawa i nie czuję problemów z balansem. Szczerze mówiąc wolałbym żeby obiektyw był lżejszy, ale pewnie odbyłoby się to kosztem jakości konstrukcji, nie mówiąc o optyce, więc nie narzekam :wink:

Cięższe szkła i tak trzyma się głównie za tubus obiektywu. Z resztą nie bez powodu dołączane są wtedy zwykle uchwyty statywowe, które przenoszą środek ciężkości w stronę obiektywu by poprawić balans.

Tyle tytułem obrony :wink:

Wracając do meritum... Nie miałem na razie kiedy zrobić ostatnich testów przed „reklamacją” obiektywu, ale jak będzie pogoda w sobotę-niedzielę, to to nadrobię.

Zastanawiałem się nad powtórzeniem serii testowej przełączając tryb AF z ONE SHOT na AI SERVO. Czytałem o problemach z centralnym punktem AF 70d, które pojawiają się one kiedy korzysta się z jasnych obiektywów (f=2.8 lub mniej) – szczególnie dla obiektów oddalonych powyżej 5 m. Ponieważ nie miałem problemów ze skalibrowaniem obiektywu na odległości 0.28, 0.35, 0,5 m, to zastanawiałem się, czy nie spróbować AI SERVO dla dali. Zauważyłem dość niepokojącą sytuację kiedy robię kilka zdjęć w trybie one shot. Mianowicie obserwując skalę ostrości (zdjęcia ze statywu) oraz punkt w którym się ostrość ustawia i pierścień ostrości się zatrzymuje zauważyłem, różnicę w stosunku do tego, co widziałem przy ostrzeniu z poziomu LV. Czasami przesunięcie jest niewielkie, a czasami niepokojąco odległe, biorąc pod uwagę specyfikę obiektywu i rozmiar skali ostrości. Ostrość w zakresie 0.28 do 1 m ustawia się dość precyzyjnie, a zaraz potem jest 2 metry i mniej więcej taka sama odległość od 2 m do nieskończoności. Ponieważ jest tego raptem ze 3 mm, to oczywistym wydaje się fakt iż jakakolwiek wariacja focusa powodująca przesunięcia pierścienia ostrości będzie skutkować ogromnymi problemami :evil:
Jak sprawdzałem Tamrona 17-50/2.8 to ta wariacja/przesunięcia były minimalne (ale były). Canon macro 100/2.8 IS może z raz mi „uciekł”. Sigma zaś notorycznie.

Przełączenie na AI SERVO wydaje się temu zapobiegać, ale nie testowałem tego jeszcze skrupulatnie. Tak, czy inaczej, jeśli uznać to za przypadłość tejże Sigmy (lub SIGM w ogóle), to takie rozwiązanie średnio mi się uśmiecha...

Jak moje spekulacje się potwierdzą, tzn. na AI SERVO będzie OK oraz moje ustawienia mikrokalibracji będą również OK, to i tak spróbuję inną kopię obiektywu w ramach reklamacji – przynajmniej o to będę się ubiegał. Jeśli będzie podobnie, to będę miał trudny orzech do zgryzienia... Jest o wszak optycznie obiektyw genialny :???:

Co o tym sądzicie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 10 Maj, 2014   

mikos napisał/a:
gabaryty i wagę body 6d/70d trudno ocenić inaczej niż pozytywnie


mikos napisał/a:
Mam drobne dłonie



Ja mam normale męskie dłonie i 6D/70D w porównaniu do 7D/5D3 jest do niczego. Nadmieniam, że ten 7D/5D3 koniecznie (dla mnie) musi mieć grip :razz:


mikos napisał/a:
Sigma 18-35/1.8 jest raczej ciężkawa


Chyba byśmy się nie dogadali. Ciężkawy dla mnie to jest 300/2.8 IS L II i to po minimum pół godziny focenia :mrgreen:

mikos napisał/a:
Jak ktoś szuka profesjonalnego body, bo zakłada robienie zdjęć w trudnych warunkach, w rękawicach itd.


Chyba kolega kompletnie nie ma pojęcia, czemu profi body ma taki wygląd. Na szczęście jego projektowaniem nie zajmują się wykładowcy tylko fachowcy...
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Maj, 2014   

mikos napisał/a:
Kozidron, straszny z ciebie radykał!


jak widzisz tu na forum, same radykały, dobrze że nie napisałeś nic o pentaxie, bo by się nie jeden wysadził w twojej obecności.

mikos napisał/a:
Z wykształcenia i z zawodu jestem projektantem przemysłowym (nota bene specjalizującym się w projektowaniu produktu) i zarazem wykładowcą na Wzornictwie. Uczę studentów między innymi Podstaw Ergonomii i Projektowania Form Przemysłowych


o widzisz, to robimy coś bardzo podobnego, ja zajmuje się także projektowaniem prototypów bądź poprawianiem czyjeś koncepcji, tyle że moje urządzenia trafiają w dość szybkim czasie do produkcji w tysiącach egzemplarzy na rynek.
mikos, wszystko jasne czemu masz takie podejście, no i z przykrością stwierdzam, że od razu widać, że nie zauważasz pewnych istotnych rynkowych zależności, bez urazy ale to nawet typowe dla tego co robisz. Niestety w życiu jest tak, że częsciej wygrywają księgowi i marketingowcy i tak naprawdę mimo iż Ty coś projektujesz, to element użytkowy który wychodzi na rynek jest grubym kompromisem który poza jakimiś cechami użytkowymi które wcześniej sobie zaplanowałeś, bądź estetycznymi zaczyna ograniczać się do niezbędnego minimum twojej koncepcji. Czasem się cieszę, że uda mi się przemycić w koncepcji elementy o wyższej jakości, częściej niestety zdarza mi się spierać z kimś kto wiecznie szuka oszczędności.

Kolego mikos fajne te twoje akademickie wywody, ty uczysz studentów czegoś a później życie uczy ich czegoś innego. Dlatego wolę projektować coś co idzie z przeznaczeniem do cięższego środowiska gdzie normy są wyższe i IP jest powyżej 66:P tam oszczędności są mniejsze.

Widzisz mikos to jak zbudowane są te puszki, jakie mają gabaryty i z jakich są wykonane materiałów a także ich wielkość to są uwarunkowania bardziej ekonomiczne niż uzytkowe, bo jak napisał MM, męskie ręce pasują raczej do innej klasy sprzętu.

mikos, myślisz, że producent przejmuje się, że modele pokroju A230 i A290 pasują do jakiejś ręki :P ?

MM napisał/a:
Chyba kolega kompletnie nie ma pojęcia, czemu profi body ma taki wygląd. Na szczęście jego projektowaniem nie zajmują się wykładowcy tylko fachowcy...


wykładowcy też są potrzebni, na szczęscie studenci później dostają grubą szkołę, do mnie trafił młody Ziutek po wzornictwie, troszkę go ekipa jedzie ale się chłopak doszlifuje ;)
 
 
lexus 
Rozmowny
Bez podtekstów



Pomógł: 4 razy
Posty: 432
Skąd: IRE
Wysłany: Sob 10 Maj, 2014   

mikos, ja mam damskie dłonie i wolę duży sprzęt jak 5d3, czy można to ocenić pozytywnie?
 
 
mikos 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 10 Maj, 2014   

Ludziska dajcież spokój!
Czy różnice zdań muszą popychać was do obrażania innych?

Ja akceptuje wasze wybory i opinie – zaakceptujcie, że ktoś może mieć jednak inny pogląd. Nikogo nie oceniam i wolałbym też nie być „oceniany”.

Dygresja o mojej profesji nie miała na celu wywyższanie się, tylko była ilustracją mojego subiektywnego wyboru (i z tego co teraz widzę była niefortunnym pomysłem).

Sądzę, że mam (w swojej subiektywnej opinii) pewną wiedzę by określić obiektywne przesłanki ergonomiczne dla uchwytu w body. Większy uchwyt niż wystarczający oraz większa waga body nie tylko nie musza poprawiać komfortu, ale mogą go raczej obniżać. Możecie się jednak z tym nie zgadzać, ale to nie powód by kształtować skrajnie negatywną opinię na mój temat. Jesteście takimi wybitnymi psychologami życiowymi, że potraficie po kilku luźnych zdaniach człowieka posumować?

Odnośnie subiektywnego zdania, to każdy ma takie jakie mu odpowiada.
Stąd obiektywnie (jak sądzę) oceniając wzornictwo Canona, w szczególności wielkość uchwytu, gabaryty i wagę uważam, że jest pozytywnie (choć przyciski oraz rezygnację z joysticka oceniam negatywnie).
Subiektywnie zaś, wyjątkowo mi to (ze względów, których nawet nie muszę wymieniać) odpowiada. Nie uważam przy tym, że inne subiektywne wybory są nieodpowiednie – wręcz przeciwnie!

Podkreślenie, że mam drobne dłonie miało zasugerować, że przy większych uchwytach może być mi nie wygodnie (ale komuś innemu nie musi). Odnosiłem się przy tym do kośćca bez potrzeby uciekania się do określeń męskie, czy damskie ręce. Dla mnie moje ręce są normalne, choć drobne i tyle.

Tak na zakończenie dodam tylko, że ani nie jestem wykładowcą – teoretykiem, ani „Ziutkiem” zaraz po studiach. Od 2000 roku zajmuje się zawodowo wzornictwem przemysłowym. Mam na swoim koncie szereg wdrożeń, więc nie jestem „stylistą wzornictwa”, a mam sporą wiedzę potwierdzoną praktyką. Na uczelnię trafiłem po 8 latach pracy, a nie z jej braku.

To, że młodzi magistrzy (nie mówiąc już o licencjatach) muszą zdobyć doświadczenie i się otrzaskać, to rzecz zupełnie normalna. Sam przez to przechodziłem i tzw. „frycowe” musiałem zapłacić.

Z resztą cała ta dyskusja kto, co i jak jest bez sensu – nic to nie wnosi do tematu.
Szukam pomocnych opinii dotyczących tematu tego postu – tylko i wyłącznie.
Szanuję ten portal ze względu na wiadomości fotograficzne i byłbym wdzięczny za rzeczowe (tzn. na temat) opinie.

Jak potrzebujecie sobie po mnie słownie pojeździć, żeby się poczuć lepiej, to proszę bardzo. Ja na tym kończę offtopic-owe dywagacje.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Maj, 2014   

mikos napisał/a:
Większy uchwyt niż wystarczający oraz większa waga body nie tylko nie musza poprawiać komfortu, ale mogą go raczej obniżać. Możecie się jednak z tym nie zgadzać, ale to nie powód by kształtować skrajnie negatywną opinię na mój temat.


ale tu nikt nie napisał, że za duży grip i za duża waga to zaleta. Ja przynajmniej sugeruje, że odpowiednio duży grip i odpowiednio większa waga to zaleta. O ile zbyt duża masa oczywiście jest wadą, o tyle każdy z nas zdaje sobie sprawę, że ta waga przekłada się na solidność, czyli np. szkielet ze stopu magnezu będzie lepszy od tego z pvc, czy pmma lub pc.

mikos napisał/a:
Podkreślenie, że mam drobne dłonie miało zasugerować, że przy większych uchwytach może być mi nie wygodnie (ale komuś innemu nie musi). Odnosiłem się przy tym do kośćca bez potrzeby uciekania się do określeń męskie, czy damskie ręce. Dla mnie moje ręce są normalne, choć drobne i tyle.


tu już nadinterpretacja, nikt nie chciał na pewno cię obrazić, że masz damskie dłonie, to raczej zwykłe określenie bardziej przybliżające jakąs "ogólną kubaturę" ;) Ja też nie ma jakiś wielkich dłoni jak golem ale w kategorii np. porównania taki 550D jest na damską dłoń a np. 7D na męską, to takie ogólne forumowe określenia. mikos to tylko forum i ogólnie w takich przypadkach nie mamy jakiś tam kilku kwalifikacji rozmiarów dłoni, to takie nasze spore uproszczenie, jak sam widzisz lexus nawet bez żadnego wstydu przyznaje że ma małe dłonie i nie ma z tym problemu ;)

mikos napisał/a:
Tak na zakończenie dodam tylko, że ani nie jestem wykładowcą – teoretykiem, ani „Ziutkiem” zaraz po studiach. Od 2000 roku zajmuje się zawodowo wzornictwem przemysłowym. Mam na swoim koncie szereg wdrożeń, więc nie jestem „stylistą wzornictwa”, a mam sporą wiedzę potwierdzoną praktyką. Na uczelnię trafiłem po 8 latach pracy, a nie z jej braku.


mikos, zarówno ja, jak kolega MM(tak mi sie przynajmniej zdaje) próbujemy ci wyjaśnić, że przy projektowaniu body nie bierze się pod uwagę komfortu trzymania
(szczególnie w niższych seriach) tylko raczej budżetu produkcji. Czyli antropologicznie nie bada się przecietnej europejskiej męskiej ręki, tylko dany segment charakteryzuje się odpowiednim budżetem a ten przekłada się np na:uzycie materiałów na szkielet (a to się przekłada na wagę), obudowę i jakość materiałów.
Na ten przykład takie 6D mimo iż to pełna klatka, jest mniejszy od 50D i od 7D, mimo iż teoretycznie ten aparat powinien być większy, jego meduzowatość wynika z budżetu dla tego segmentu, czyli najtańszego FF.

mikos napisał/a:
Jak potrzebujecie sobie po mnie słownie pojeździć, żeby się poczuć lepiej, to proszę bardzo. Ja na tym kończę offtopic-owe dywagacje.


będzie dobrze, przynajmniej co złego to nie ja, jak cię uraziłem to przepraszam :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 10 Maj, 2014   

kozidron napisał/a:
mikos, zarówno ja, jak kolega MM(tak mi sie przynajmniej zdaje) próbujemy ci wyjaśnić, że przy projektowaniu body nie bierze się pod uwagę komfortu trzymania (szczególnie w niższych seriach) tylko raczej budżetu produkcji.

No to jesteście raczej w cholernie mylnym błędzie. :) Gdyby podkreślone przeze mnie słowo „tylko” zamienić na „ale także (a w niższych modelach: przede wszystkim”, to wtedy bym się zgodził.
 
 
lexus 
Rozmowny
Bez podtekstów



Pomógł: 4 razy
Posty: 432
Skąd: IRE
Wysłany: Sob 10 Maj, 2014   

komor, zgadzam się.

No ale po Tobie nie spodziewałem się mylnego błędu ;)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Maj, 2014   

komor, tylko a wybitnie nie ale ;) w tym wątku mówimy o samych niższych modelach, bo o ile mi czy Tobie lub nawetlexusowi 7D się dobrze trzyma czy nawet 5d3 to nadal są to niższe modele od jedynek a klasyfikacja canona zaliczająca 5d3 do półki profesjonalnej może i pod względem większości osiągów się pokrywa z jedynkami ale pod względem punktów które właśnie omawiamy w tym wątku raczej nie.
 
 
nowam 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 91
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 11 Maj, 2014   

"Wracając do ad remu" mam ten sam problem (Sigma 18-35 i EOS 70D). Na krótki dystans po kalibracji trafia bez pudła w dowolnym trybie pracy AF i ostrzenia. Na większe odległości ostrzenie pojedynczym punktem (niekoniecznie środkowym) lub strefą to porażka :evil: Ostrzenie automatycznie wybieranym punktem ze wszystkich lub w trybie Live View działa bez zarzutu. Tylko komu to zgłaszać: Sigmie, Canonowi czy obu producentom?
 
 
mikos 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 12 Maj, 2014   

Po wielu próbach z różnymi ustawieniami mikrokalibracji oraz różnymi fotografowanymi scenami doszedłem do takich wniosków:

1. Moja kopia Sigmy wymaga kolosalnej kalibracji z 70d (patrz załącznik)!

2. Sama kalibracja jest mozolną pracą, ponieważ wszystkie 16 punktów pomiarowych są ze sobą powiązane zależnościami – jak się jedno skoryguje, to drugie się pogorszy... Do tej pory wykonałem ponad 3000 zdjęć testowych (warunki studyjne oraz sesje w plenerze) :evil:

3. Skalibrowanie 0.28-0.35-0.5m jest jeszcze w miarę proste i daje szybko rezultaty (używałem SpyderLensCal jako tarczy pomiarowej), ale z nieskończonością jest ciężko – szczególnie na ogniskowej 18mm.

4. AF 70d działa z tą Sigmą całkiem szybko, ale dość niepewnie. Dodam, że stary Tamron 17-50/2.8 mimo iż nieco wolniejszy i chodzi jak wiertarka, to ostrzy pewnie. Sigma zaś ostrzy nerwowo i zwłaszcza w gorszych warunkach oświetleniowych (nie muszą wcale być dużo gorsze!).

5. W przypadku ostrzenia na ogniskowej 18mm, szczególnie dalszych planów problemem staje się specyfika (to moje domniemanie) centralnego AF 70d. Punkt ten wydaje się być sporo (nie trochę) większy niż to co wskazuje prostokątna obwódka. Jeśli w tej obwódce mieści się obiekt na którym chcemy ustawić ostrość (np. samochód), to oznacza że AF złapie swoim polem również jego otoczenie (dalszy i bliższy plan od przykładowego samochodu). Z obiektywami Canona nie ma problemu, wspomniany Tamron czasem nie trafi, a Sigma się pogubi i zrobi coś dziwnego. Mianowicie, mimo iż wydawać się będzie, że ostrość złapała, to podczas inspekcji tegoż zdjęcia w komputerze nie będzie można znaleźć ostrości nigdzie poza dolnym brzegiem kadru – to tak jakbym ostrzył pod nogami... Nie jest to bynajmniej kwestia frontfocuca! Na innej scenie (podobne odległości) wszystko gra :sad:

6. Problemem, na razie nie wiem czy Sigmy, czy Canona (nie sprawdzałem innych obiektywów), jest również ustawianie ostrości dla obiektów takich jak drzewa w dali lub kupka trawy/siana w bliższych planach. Sigma nawet po kalibracji, potwierdzonej udanymi zdjęciami z pleneru, nie jest tego w stanie poprawnie złapać. Sytuacja się powtarza, bo wydaje się, że ostrość została złapana i wszystko gra, a efekty takie same jak opisywane w poprzednim punkcie.

7. Zdjęcia robione z LV, nawet tak dość niechlujnie, z ręki i na szybko wychodzą zawsze super ostre! Widząc co ten obiekt może z 70d powoduje, że żal d...pę ściska :evil:


Dziś nie było zbytnio warunków do zdjęć w plenerze, więc jeszcze jutro spróbuję i zobaczę ile zdjęć wychodzi w normalnym użytkowaniu i podejmę decyzję, co dalej.

[ Dodano: Pon 12 Maj, 2014 15:08 ]
Przykład pary zdjęć – udane z LV (zawsze to wcześniejsze) i nieostre z ostrzeniem fazowym przez wizjer (wszędzie centralny AF).
To przykłady z wczoraj. Miałem takich przypadków więcej i początkowo próbowałem podchodzić do tego jak do błędu focusa (FF), ale to nie to. Jestem tego teraz pewien, bo spróbowałem wszelkie możliwe ustawienia kalibracji oraz różne ich kombinacje!
Do tego inne ujęcia, które problemów nie mają (2 pary ostrych zdjęć na tej ogniskowej).

Dodam, że fotografowałem ten samochodzik po wiele razy w rówżne dni, bo mieszkam nieopodal i mogłem czasem nawet skoczyć do domu, zrobić korektę i wrócić... Nie jest przypadek, ani FF.

Zdjęcia do wglądu:
https://www.dropbox.com/s...kvCJQj4N6bkjHQa


nowam napisał/a:
Tylko komu to zgłaszać: Sigmie, Canonowi czy obu producentom?


Ja wysyłałem obiektyw z body do serwisy Sigmy (w zasadzie to Sigma Pro Centrum zrobiła to w moim imieniu). Oprócz pieczątki w karcie gwarancji sugerującej, że kalibracja została przeprowadzona nic się (na lepiej) nie zmieniło. Takie placebo, po którym może kilka osób stwierdzi, że jest lepiej :wink:

Kupiłem docka i sam się męczę...

Canon nie odpowie raczej na usterki związane z obiektywami konkurencji. :evil:
Czytałem, że byli nawet tacy, co próbowali, ale bez skutku.

Życzę powodzenia (szczerze!).

kalibracja_35.png
Aktualne ustawienie mikrokalibracji (wciąż do drobnej poprawy...).
Plik ściągnięto 6004 raz(y) 7,53 KB

 
 
nowam 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 91
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 14 Maj, 2014   

mikos napisał/a:
Ja wysyłałem obiektyw z body do serwisy Sigmy (w zasadzie to Sigma Pro Centrum zrobiła to w moim imieniu).


Ja wymieniłem obiektyw na inny egzemplarz. Pierwsze testy na miejscu wykazały, że to zupełnie inna bajka. Bez kalibracji trafia tam, gdzie chcę. Tylko do 18 mm może można się trochę przyczepić, i to tylko na nieskończoności. Jak to wygląda w szczegółach będę mógł napisać po niedzieli, wcześniej nie mam czasu na szczegółowe testy.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Sro 14 Maj, 2014   

Sigma Was nie zawodzi, ona jest jak zwykle do d....(ew. do testów), zawiodły Wasze złudne nadzieje.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Maj, 2014   

Dżozef napisał/a:
zawiodły Wasze złudne nadzieje.


jak zwykle, jak ty coś palniesz to kompletnie nie można się doszukać w tym sensu, jedno zdanie a tyle uogólnień :roll:
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Sro 14 Maj, 2014   

Brakiem sensu jest kupowanie tego, o czym z góry wiadomo że nas zawiedzie. To taka forma hazardu-a nuż się uda :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 17