Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Wto 04 Mar, 2008
Szeroki kąt + standard zoom do Nikona.
Autor Wiadomość
dawid_
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   Szeroki kąt + standard zoom do Nikona.

W niedługim czasie czeka mnie najprawdopodobniej zmiana systemu. Mój E-1 pomimo, że w idealnym stanie, jest już trochę stary. Myślę o Nikonie. Chciałbym się zabrać za to od strony szkieł. Stąd moje pytanie.

Poszukuję zestawu dwóch obiektywów do Nikona.

1. Szeroki i kąt.
2. Standardowy zoom (nie kit).

Od szkieł wymagam przede wszystkim ostrości, jasności i dobrego odzwierciedlenia szczegółów.
Dobrze żeby proponowane zestawy nie kosztowały tyle, co małolitrażowy samochód osobowy ;)

Szkła będą używane do croop'a.

Czekam na wasze propozycje :)


--------
poprawiłem "tele" na "zoom". Przepraszam za pomyłkę.
Ostatnio zmieniony przez dawid_ Pon 03 Mar, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

Jesli chodzi o szeroki, to chyba z obecnie dostepnych najlepsza jest Sigma10-20.
Moze jednak warto poczekac na nowa Tokine 11-16 i Tamrona 10-24?
 
 
Daimon 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 393
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

A dobre i niedrogie tele to 70-300VR, koniecznie z VR, bo to bez stabilizacji jest także optycznie słabsze. Np. ta dziewczyna go używa z powodzeniem - http://aga74.digart.pl/digarty/
Ja także go używałem, gdy miałem Nikona. Moje zdjęcia znasz, jeśli jesteś tym samym Dawidem z Fotopolis. :smile:
Ostatnio zmieniony przez Daimon Pon 03 Mar, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dawid_
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

Daimon napisał/a:
A dobre i niedrogie tele to 70-300VR, koniecznie z VR, bo to bez stabilizacji jest także optycznie słabsze.


Trochę za długie. Jeżeli Sigma 10-20, to do niej coś ok. 18-50..
 
 
Daimon 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 393
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

Teleobiektyw to jest powyżej 50-100 mm ogniskowej...
Ostatnio zmieniony przez Daimon Pon 03 Mar, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
minimalguy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

Chcesz jasnych szkieł to na szeroki kąt weź tokinę 12-24 a uniwersalne i jasne i niezadługie tele to sigma 50-150 2.8 lub tokina 50-135 2.8
 
 
dawid_
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

Przepraszam źle napisałem. Miało być jak w tytule:

1. Szeroki kąt.
2. Standardowy zoom (nie kit).


Jeszcze raz przepraszam :)

Jednym słowem kares ok: 10-60 w dwóch szkłach.
 
 
Daimon 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 393
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM + Sigma 20-40 mm f/2.8 EX DG Aspherical.
Zamiast tej drugiej Sigmy wolał bym Tamiego 18-50 2.8 lub Sigmę 18-50 mm f/2.8 EX DC, pewnie już niedługo dostępną z silnikiem HSM do Nikona.
Ostatnio zmieniony przez Daimon Pon 03 Mar, 2008, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
minimalguy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

Ja bym rzeczywiście tak jak MC pisał zaczekał na te dwie nowości, ale sądząc po świetle 2.8 w takiej ogniskowej to raczej za tania ta tokinka nie będzie. Brałbym raczej tą 12-24 ze względu na świetną ostrość dobre światło i nie za wielkie winietowanie. Światła niczym nie zastąpisz, a aberracje zawsze można skorygować na kompie. jako drugie uniwersalne szkło to wiadomo jako użytkownik N17-55 2.8 nic innego bym nie brał, ale sigma 17-70 ma niezłe światło i ponoć bardzo dobre makro. Komor używa i całkiem sobie chwali. W dodatu z nikonem nie powinno byc problemów z autofokusem


Edit---> chodziło mi o to, że tą 12-24 raczej bym brał w porównaniu z sigmą 10-20 a nie z tokiną 11-16 2.8
 
 
dawid_
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

@Daimon

Ta Sigma 20-40 odpada, ze względu na cenę. Sigma 18-50 bardziej mi pasuje.

Daimon napisał/a:
Moje zdjęcia znasz, jeśli jesteś tym samym Dawidem z Fotopolis. :smile:


Tak, to ta sama osoba :)


Zależy mi przede wszystkim na ostrości. Nic tak nie psuje humoru jak nieostre zdjęcia ;)
Ostatnio zmieniony przez dawid_ Pon 03 Mar, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daimon 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 393
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

Ja te Sigmy 20-40 z mocowaniem Nikona widziałem na Allegro za 1500 zł, jakiś miesiąc temu, nowe!
Tutaj, jako przykład, z mocowaniem Pentaxa - http://www.allegro.pl/ite...lka_gratis.html
Ale jak już napisałem wcześniej - także wolał bym tą 18-50 2.8, szczególnie z HSM.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

A ja polecę zestaw: Sigma 10-20 (sprawdzony zarówno w testach jak i w opiniach, które można u nas poczytać) oraz 17-70. Ta ostatnia jest notorycznie używana z D200 w Redakcji i poczyna sobie dzielnie.
Bardzo lubię ten zestaw i chętnie nim fotografuję.
 
 
dawid_
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

Dziękuję bardzo.

Pytając o obiektywy naciskam na ostrość nie bez powodu. Bardzo lubię fotografować fakturę różnych powierzchni i to, w jaki sposób układa się na niej światło. Bez ostrości taka zabawa jest o ile nie niemożliwa, to przynajmniej mocno utrudniona.

Podejrzewam że przy matrycy ok. 8Mpx w górę, potrzeba szkła o wysokiej jakości optycznej, żeby ją "nakarmić".
 
 
bladyrunner
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

Arek napisał/a:
A ja polecę zestaw: Sigma 10-20 (sprawdzony zarówno w testach jak i w opiniach, które można u nas poczytać) oraz 17-70. Ta ostatnia jest notorycznie używana z D200 w Redakcji i poczyna sobie dzielnie.
Bardzo lubię ten zestaw i chętnie nim fotografuję.


A to ciekawe bo w teście N 18-70 jest napisane:

Cytat:
możemy Nikkora próbować porównać z Sigmą 17-70 mm. Tu cena obu szkieł jest już podobna. Podobnie duże w obu przypadkach jest winietowanie, podobna jest rozdzielczość, ale już aberracja chromatyczna świadczy na korzyść Nikkora. Natomiast ogromnym atutem Nikona w porównaniu z Sigmą jest niezawodny autofokus i to głównie on sprawia, że gdybym miał stanąć przed wyborem Nikkor lub Sigma wybrałbym pierwszą możliwość.


Skąd w redakcji zatem taka niekonsekwencja?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 04 Mar, 2008   

Ze względu zmianę ceny Sigmy od momentu testu oraz sprawdzenie, że AF Sigmy na Nikonach działa jednak wyraźnie lepiej niż na Canonie, na którym była testowana oryginalnie. Co nie zmienia postaci rzeczy, że jak się weźmie Nikkora 18-70 to będzie równie dobrze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16