Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Okazje lornetkowe i nie tylko
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 17 Mar, 2019   

EDG 8x32 DCF za 5400 zł to nie jest okazja , to jest rozbój w biały dzień :( . Za 4400 byłoby uczciwie . Za 3400 byłaby okazja :) . Niestety ceny topowych lornetek rosną tak szybko , jak ceny mieszkań w Warszawie .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Mar, 2019   

Wiking69 napisał/a:
Za 4400 byłoby uczciwie


4000 zł kosztuje Monarch HG 8x30, który jest przecież półkę niżej... Ceny niestety powariowały.

Z drugiej strony 5400 zł za EDG na tle ponad 7000 zł, które trzeba zapłacić za Swarka i prawie 7000 zł za Leikę Ultravid HD+, to jest dobra cena.
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Czw 21 Mar, 2019   

Nikon Monarch 7 10x42 - bardzo udana lornetka w swojej klasie cenowej.
Tu egzemplarz nowy, nieużywany za 55% ceny sklepowej: https://optykamysliwska.pl/sprzedam,lornetki,lornetka_monarch_7_10x42,cena-1100,102907
 
 
smyk 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Sob 23 Mar, 2019   

Wygląda chyba na okazyjną cenę:

https://allegro.pl/oferta/profesjonalna-lornetka-pentax-dcf-ed-10x50-fv23-7321329217

Zwłaszcza jeśli nie przeszkadza wąskie pole widzenia.

Ukłony,
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 729
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 26 Mar, 2019   

Witam.
Takie coś się pojawiło...

https://www.optykamysliws...0,103730?page=0

Pozdrawiam!
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Mar, 2019   

Promocja na Deltę Chase 10x42 w Militariach - 949 zł:
https://www.militaria.pl/...1701_p89140.xml
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 29 Mar, 2019   

Ktoś się może obawiać kupować, ja się odważyłem. Sprzedawca zadzwonił, powiedział, że teraz sprzedaje Military Marine 7x50 nie Warrior. Poprosiłem o zapieczętowaną, poczekałem z tydzień i taką dostałem. Za tysiaka to chyba gratka?
https://allegro.pl/oferta/lornetka-steiner-warrior-7x50-bundeswehra-7872761236
 
 
TOUAREG 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 91
Wysłany: Pią 29 Mar, 2019   

m-day napisał/a:
...Military Marine 7x50 ... i taką dostałem. Za tysiaka to chyba ...


Zastanawia gigantyczna różnica w cenie Military-Marine na rynku US - 7X50 (MSRP:$344.95) vs 10x50 (MSRP:$659.99)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Mar, 2019   

m-day, napisz o niej coś więcej. Tych Military/Marine/Police lata na rynku dużo, w mocno różniących się cenach. Kiedyś była cała seria do kupienia po 200 USD - sam się zastanawiałem.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 29 Mar, 2019   

Jak za tysiaka, dla mnie super. Ostrość prawie od brzegu do brzegu, zaczyna tracić w ok. 70-80% ppw, ale tak delikatnie, że prawie nie widać. Kolorystyka w stronę zieleni trochę, jak w tanich navigatorach. Porównując bezpośrednio z Jeną 7x50, bardzo podobnie, Jena trochę więcej przestrzeni daje, Steiner trochę większa studnia. Ostrość podobna. Głębia super. Ogólnie to klasa najtańszego Navigatora 8x30 z lepszym trzymaniem ostrości w stronę brzegu. Ze względu na pancerność i dekle na pewno będzie ze mną jeździć samochodowo ale nie lotniczo, Jena nie będzie jeździć nigdy. Więcej będę mógł powiedzieć po łykendzie majowym ;)
Edit.: No i ja 55 letni dziad kalwaryjski obalam twierdzenie, ze 7 mm to za dużo dla dziada. To bardzo fajne dla dziada jest...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

m-day, "dziady" często kupują 7x :) Z racji na stabilność. A że całej źrenicy nie wykorzystają to pal licho. Dlatego dla "dziadów" bardzo fajne jest 7x42.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Jednak ja tę różnicę w jasności zdecydowanie też odbieram. Nawet w bury dzień jest znacząco lepiej w 7x50 niż w 7x30, w obu widać co się chce zobaczyć, ale w 7x50 jest zdecydowanie jaśniej. Po zmroku, w mieście, przy świetle latarni, widzę różnicę nawet między 8x44 i 7x50 na korzyść 7x50. I to nie jest tak, że robię jakieś przygotowania w ciemności, po prostu wychodzę i widzę lepiej w 7x50. Teoria teorią, a praktyka sobie ;)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

m-day napisał/a:
Teoria teorią, a praktyka sobie


Ależ to czysta teoria. Porównując podobnej klasy 7x30 i 7x50 w dzień, zawsze ta druga wypadnie znacznie lepiej. Twoja źrenica oka rozszerzona do 3 mm (typowy rozmiar w dzień) z 7x50 wybierze sam środek źrenicy wyjściowej, gdzie większość światła pochodzi z obszarów znajdujących się bardzo blisko osi optycznej, a więc praktycznie pozbawionych wad.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Achaaa.. ;)
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

m-day napisał/a:
No i ja 55 letni dziad kalwaryjski obalam twierdzenie, ze 7 mm to za dużo dla dziada. To bardzo fajne dla dziada jest...


Z tym dziadem to Waszmość strzeliłeś (jak to mówią) jak łysy grzywką o beton. Dobrze że nie mam zajadów bo by mi ze śmiechu popękały. Jestem jeszcze większym dziadem i mógłbym Ciebie po zapałki wysłać ale Masz szczęście że nie palę.

Co do źrenicy 7 mm to ja się pytam; gdzie jest przepis albo ustawa zakazująca jej używania ludziom w wieku przedemerytalnym? No gdzie, bo jakoś sobie nie przypominam!

A sama źrenica fajna jest, o jaka fajna. Też się nią delektuję od jakiegoś czasu. Jak żadna inna sprawdza się w każdej sytuacji oświetleniowej, o każdej porze dnia, nocy i roku. Dobrze że w końcu i Ty dołączyłeś do szlachetnego grona WIELKOŹRENICOWCÓW.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,76 sekundy. Zapytań do SQL: 15