Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Okazje lornetkowe i nie tylko
Autor Wiadomość
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 26 Paź, 2022   Re: Ciekawostki z e-bay

gaudemus napisał/a:


Leitz Amplivid 6x24 , pole 212m/1000m , niespotykane teraz parametry

leitz amplivid



4k to okazja?
Ciekawe, że myszka jadła okładkę od środka.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2499
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 26 Paź, 2022   

W idealnym stanie, to może byłaby okazja, ale w tym stanie to wątpliwa i ryzykowna okazja, zważywszy, że nie wiadomo co jest w środku tubusów, ale może się mylę.
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 27 Paź, 2022   

@Wojtas_B ; @Jan55
Dla Amplivida nie oceniam ceny (na mój gust, trochę spora) tylko sam fakt pojawienia się na rynku, bo to jednak rzadkość
Miałem okazję zerknąć w Łochowie przez egzemplarz Arka, i robi ta lornetka wrażenie, malutka, mieści się w dłoni a obraz jaki daje szeroki (pozornie i rzeczywiście) aż szok :)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2499
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 27 Paź, 2022   

gaudemus, Tak, masz rację, to bardzo rzadko spotykana lornetka na portalach sprzedażowych. W ostatnich kilku latach ja nie spotkałem się z ofertą sprzedaży. Co do ceny, to jak za taki stan zewnętrzny, jest mocno "przejechana", tym bardziej, że jak napisałem wcześniej, nie wiadomo co jest wewnątrz tubusów, ale czasy są takie, że każdy sprzedający, może wystawić cenę jaką chce i marzyć, że trafi się jeleń, co kupi. :cry:
Nie mniej jednak, jako fan dużych pól w lornetkach, z chęcią popatrzyłbym przez nią :shock: .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Paź, 2022   

gaudemus, Czy chciałbym mieć taką lornetkę? Oczywiście, ale jej wartość nawet kolekcjonerska jest wątpliwa z oderwaną okładziną (zaraz oderwie się kolejny kawałek). Sprzedający ją Austryjak to kutwa.
No ale pole własne jeszcze ciut większe niż w EII 8x30, co jest piękne.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2499
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 27 Paź, 2022   

Wojtas_B napisał..."ale pole własne jeszcze ciut większe niż w EII 8x30, co jest piękne".
Ładnie mi ciut większe, to prawie 10* więcej :shock: .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Paź, 2022   

Jan55, Jak liczysz?


Nikon EII 8x30:

Pole bezwzględne (kątowe) = 8.8 st.
Pole własne (pozorne) wg wzoru uproszczonego = 70.4 st.


Leitz Amplivid 6x24:

Pole bezwzględne (kątowe) = 12.1 st.
Pole własne (pozorne) wg wzoru uproszczonego = 72.6 st.

Zatem różnica wynosi 2.2 stopnia w polu własnym, czyli ok. 3%.

Obliczenia wg kalkulatora:
https://astronomy.tools/calculators/binoculars
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2499
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 27 Paź, 2022   

Wojtas_B, masz rację, moja pomyłka, powiem szczerze, że nie wiem, jak mi się takie wyliczenie zrobiło.
PS. już wiem jak do tego doszło. Znalazłem notatkę : wziąłem pole pozorne EII ( 63*) vs pole własne (72*) Amplivida. Przepraszam, moja pomyłka :oops: .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Paź, 2022   

Jan55, Pole własne i pole pozorne to synonimy. Porównałeś po prostu pole własne EII obliczone wg wzoru tangensowego z polem własnym Leitz Amplivid obliczonym wg wzoru uproszczonego.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2499
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 28 Paź, 2022   

Ok, jak zwał, tak zwał, najważniejsze, że się wyjaśniło :smile: .
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 530
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Paź, 2022   

Tak przy okazji… odniosłem wrażenie, że Nikon EII 8x30 ma dwa pola: tangensowe- dla okularników i uproszczone- dla osób nienoszących okularów.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Paź, 2022   

Binokularnik, Coś w tym jest. Jak sam zauważyłeś na naszym spotkaniu, nie można cieszyć się wielkim polem tej lornetki w okularach na nosie, bo odstęp źrenicy ma ona niestety trochę za krótki.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 530
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Paź, 2022   

Wojtas_B napisał/a:
Jak sam zauważyłeś na naszym spotkaniu, nie można cieszyć się wielkim polem tej lornetki w okularach na nosie, bo odstęp źrenicy ma ona niestety trochę za krótki.
To prawda, ale akurat w jej przypadku, warto się pofatygować i zdjąć okulary.
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Sob 05 Lis, 2022   

Lornetka ekstraklasa za niezłe piniondze

https://www.olx.pl/d/ofer...67-IDQ1SFi.html
 
 
A.M.D 
Bywalec



Posty: 156
Wysłany: Pią 18 Lis, 2022   

https://www.ebay.pl/itm/185640832

https://www.ebay.pl/itm/4...twAAOSwcsljd7o4
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,79 sekundy. Zapytań do SQL: 15