Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Okazje lornetkowe i nie tylko
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 07 Cze, 2023   

Dochodzimy do oczywistych wniosków - czyli we wszystkim warto zachować rozsądek i umiar. Karkówka i dobry alkohol w rozsądnych ilościach umilają życie. Gorzej jest właśnie wtedy, gdy ktoś wydaje na to krocie, a jednocześnie narzeka, że na nic go nie stać.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2508
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 16 Cze, 2023   

Jeżeli ktoś szuka (chce kupić) Nikona SE 10x42, to jest oferta na OLX za 2400 do negocjacji :wink: . Cena chyba niezła.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Cze, 2023   

Arek napisał/a:
Dochodzimy do oczywistych wniosków - czyli we wszystkim warto zachować rozsądek i umiar.

Również przed zakupem kolejnej lornetki...
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 19 Cze, 2023   

najnowsza wersja swarovski companion cl 8x30 za 4550zł z dodatkami

swarovski na allegro lokalnie
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 19 Cze, 2023   

a tutaj kowa genesis 8x33 za 3400zł

kowa genesis 8x33
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2508
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 19 Cze, 2023   

gaudemus, "swarovski na allegro lokalnie".

Przy takim enigmatycznym ogłoszeniu, facet chce zapłaty z góry 4550 zł :shock: . Zdjęcia z netu i nic poza tym :roll: .
Ryzyko wielkie, chyba, ze ktoś mieszka w Warszawie i może sprawdzić ofertę. Chętnie bym to zrobił, ale za daleko. Ogłoszenie wisi już kilka miesięcy.

"kowa genesis 8x33"
Lornetka prawie nowa (jeszcze na gwarancji), cena nie zła, ale brak paska do lornetki (dzwoniłem). Dziwne, że ktoś sprzedał, prawie nową lornetkę, do lombardu, bez oryginalnego paska. Nie wiadomo co z optyką, bo opis dotyczy stanu wizualnego (jak na zdjęciach) a sprzedawca nie zamieścił zdjęć powłok na szkłach, i jak dzwoniłem, to nie powiedział mi nic, o stanie optycznym lornetki, tylko o braku paska, oczywiście po moim zapytaniu o pasek.
Osobiście nie mam zaufania do lombardów :cry: , chyba że mogę sprawdzić osobiście, to wtedy co innego.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 21 Cze, 2023   

Cytat:
Również przed zakupem kolejnej lornetki...


Szczególnie jak ma się ich już trochę :)
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 287
Wysłany: Czw 29 Cze, 2023   

a tu taka ciekawostka na OLX

https://www.olx.pl/d/ofer...1&sliderIndex=2

dodam że miałem i na pewno tak nie wyglądała
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2508
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 29 Cze, 2023   

mariuszi, widać, że sprzedający zmodyfikował, co nie co, tą lornetkę (muszle oczne i napisik E II). Cena też wysoka, bo nową, w sklepie, z pełną gwarancją i możliwością zwrotu, gdyby było coś nie tak, można kupić za 3200. To, że to lornetka "okazjonalna", nie czyni ją wyjątkową :wink: , optycznie, bo wszystkie E II wyprodukowane po 2017r, są takie same, tylko bez okazjonalnego napisu . Na OLX jest jeszcze jedna za niższą cenę, nie okazjonalna, która "wisi" już od kilku m-cy.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2508
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 29 Cze, 2023   

Na OLX i Allegro lokalnie są do sprzedania Zeiss V FL*T 8x32 i 10x32. 8x32 za kosmiczną cenę 6900 :roll: i chyba bez futerału, a 10x32 za "normalną"? cenę 4000 zł, z futerałem.
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 287
Wysłany: Czw 29 Cze, 2023   

Jan55 napisał/a:
mariuszi, widać, że sprzedający zmodyfikował, co nie co, tą lornetkę (muszle oczne i napisik E II). Cena też wysoka, bo nową, w sklepie, z pełną gwarancją i możliwością zwrotu, gdyby było coś nie tak, można kupić za 3200. To, że to lornetka "okazjonalna", nie czyni ją wyjątkową :wink: , optycznie, bo wszystkie E II wyprodukowane po 2017r, są takie same, tylko bez okazjonalnego napisu . Na OLX jest jeszcze jedna za niższą cenę, nie okazjonalna, która "wisi" już od kilku m-cy.


fakt nie doczytałem o tych "gumach ochronnych " :wink:

no i to EII lakierem do paznokci ?
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 953
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 29 Cze, 2023   

Dziwna to oferta. Może to jakiś składak? Albo podróba?

Nigdy nie widziałem czerwonego EII z przodu. Może to jakiś egzemlarz testowy z fabryki? Tylko co by mieli testować, skoro raczej nie było prototypu dla Anniversary Edition, bo poza napisem nie słyszałem o żadnych modyfikacjach. Tuning powłok zrobili niezależnie od tej edycji.

P.S.
Odnośnie powłok w obecnej wersji EII, stwierdzam, że są znakomite. Lornetkę cechuje fenomenalny kontrast. Robiłem niedawno testy w trudnych warunkach EII kontra NL: Pora zachodu, pod światło, ciemne drzewo, w przerwach między gałęziami tło z jasnego nieba. EII trzymała kontrast nieco lepiej od NL.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2508
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 29 Cze, 2023   

mariuszi, Literki są naklejone przez sprzedającego, tak dla szpanu, co by było widać, że to E II :mrgreen: . Dobrze, że nie nakleił ich od strony obiektywów :lol: .
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 29 Cze, 2023   

Takie kwiatki...
https://www.olx.pl/d/ofer...67-IDWa1Sl.html
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2508
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 29 Cze, 2023   

Takich kwiatków jest wiele. Takie ogłoszenia, niezbicie świadczą, o poziomie "mądrości i inteligencji" sprzedających.
Było nie dawno, ogłoszenie o sprzedaży lornetki bez jednej muszli i i z pękniętym pokrętłem dioptrii, a opis "mówił", że lornetka jest w stanie sklepowym, a te wady nie przeszkadzają w jej użytkowaniu. Była to lornetka markowa, Bushnell Legend L lub Elite, a cena jej była 900 zł, bez negocjacji :lol: . Na Allegro był HG 10x42 z pękniętym mostkiem, przy zawiasie, za bodajże 3400 zł, z opisem, że lornetka jest nowa z mała wadą obudowy. Ją z kolei wystawiała jakaś firma :?: , handlująca jakimiś śmieciami, różnego rodzaju.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,71 sekundy. Zapytań do SQL: 14