Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: hijax_pl
Sob 14 Cze, 2014
Jakiego smartfona radzicie kupić?
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

Ale fotograficznie, czy masz na myśli ogólnie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






wirtualny 
Uczestnik



Posty: 66
Wysłany: Wto 12 Sie, 2014   

Kiedyś miałem okazję robić zdjęcia Nokią Lumia 1025 z aparatem 41Mpx. Ale to był dobry sprzęt. Z innych dobrych to Nokia Lumia 930 z 20Mpx aparatem. Ale najlepszy i tak mi się wydaje Samsung Galaxy S5 G900F -> specyfikacja techniczna http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/9619158
Swoje trzeba zapłacić ale radości z niego co niemiara.
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Sro 13 Sie, 2014   

W S5 jest fajny bajer z HDR, a tak to nic szczególnego nie ma ten aparat, no może filmy w UHD/HD które wydają mi się być lepsze niż z nikona d7100. Zdjęcia z lampą albo w słabym oświetleniu to chyba nawet lepiej w S4 wychodzą.
 
 
Analizator 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 70
Wysłany: Sro 27 Sie, 2014   

Znalazłem taki wątek na temat smarfonów dobrych do fotografowania:

http://www.canon-board.in...626/index7.html

wygląda na to że obecnie nalepsze co jest to Nokia Lumia 1020 (największa matryca, dużo większa od konkurencji, 6-soczewkowy obiektyw), w linku są ilustrujące to grafiki
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 27 Sie, 2014   

Analizator napisał/a:
wygląda na to że obecnie nalepsze co jest to Nokia Lumia 1020

Pod warunkiem, że w międzyczasie obiekt nie ucieknie, jak wynika z linkowanego na Canon-Board testu. :) Jak na aparat, który mam mieć zawsze przy sobie, 6 sekund potrzebne na zrobienie zdjęcia to jednak dużo. Bardziej nazwałbym tę Lumię aparatem foto wyposażonym w telefon niż odwrotnie. Fajna jest ta obudowa z dodatkową baterią i spustem. Na dłuższe wyprawy poza cywilizację wygodne.
 
 
Analizator 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 70
Wysłany: Sro 27 Sie, 2014   

6 sekund to jakaś przesada. Zdjęcie da się zrobić w czasie podobnym do innych smartfonów. Chyba że chodzi o przetwarzanie/zapisywanie zdjęcia w pełnej rozdzielczości 41Mpix (co jest opcją, można robić zdjęcia 5Mpix) w RAW, a to trochę się przelicza.

Gdy łaczy pixele i zapisuje zdjęcia jako 5Mpix, to trwa to jakąś sekundę.



Tu można znaleźć testy po polsku:

http://www.fotopolis.pl/n...20-test/?page=7

http://www.fotomaniak.pl/...20-test-aparat/

i obcojęzyczne:

http://www.gsmarena.com/s...view-998p10.php

http://www.dxomark.com/Mo...SLRs/Conclusion

http://connect.dpreview.c...unggalaxys4zoom
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 27 Sie, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 27 Sie, 2014   

Analizator napisał/a:
6 sekund to jakaś przesada.

Nie miałem tego aparatu w ręce, ale przeczytałem z ciekawości test z PC Magazine, zalinkowany na Canon Board. Piszą tam (o Lumii 1020):
The camera requires a full 6.1 seconds to launch the Pro Camera app and fire off a shot. Its shutter lag is 0.7-second, though you can pre-focus or use manual focus mode to drop that figure to 0.1-second. Its shot-to-shot time depends on what resolution you're shooting. If you opt for 5-megapixels you'll have to wait 3.6-seconds between shots, a time that extends to 4.2 seconds if you opt for full resolution.

Porównywany w tym samym artykule iPhone 5s:
The iPhone 5s delivers shutter lag and start-up performance that's on par with a good point-and-shoot camera. We were able to launch the camera app and fire an in-focus shot in 2.2 seconds. The shutter lag was about 0.1-second when using the touch-screen to capture a photo; using the volume button extended the wait only slightly to just under 0.2-second. You can hold down the volume button to fire off a continuous burst of photos at 10 frames per second for as long as you'd like; we grabbed 250 shots before releasing the button.

PC Magazine jakimś bardzo wiarygodnym źródłem dla mnie nie jest, ale podali konkretne czasy, czyli jakoś to może pomierzyli. Jeśli ktoś nastawia się na robienie zdjęć z namysłem, to ta Lumia wydaje się bardzo dobrą propozycją (o ile ktoś akceptuje telefon z Androidem, bo ja na przykład nie bardzo). Jak zwykle coś za coś – duża matryca i możliwości w zamian za prędkość.
Jak ktoś chce szybko złapać coś zobaczone niespodziewane na ulicy, to ta Lumia może się nie sprawdzić, jak wynika z testu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 17 Wrz, 2014   

http://www.theverge.com/2...e-6-plus-review
The iPhone 6 Plus camera is the best smartphone camera I’ve ever used. Apple’s holding firm at 8 megapixels while everyone else is racing to put ever-bigger numbers on spec sheets, and it feels like the right decision: the iPhone 6 Plus focuses faster, works better in low light, and generally produces the best photos I’ve ever seen from a phone.
Ciekawe czy w iOS 8 otworzyli większy dostęp do manualnego ustawiania parametrów.
 
 
dargry
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

Może nie smartfon, ale Samsung S5610, telefonik za 200 zł z aparatem 5 MPix, ale fotki bajka, kilka moich fotek wrzuconych na mGSM. Uzywam od marca ub. roku. Jest na prawdę bardzo dobry.
 
 
suso 
Bywalec
suso


Posty: 127
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

Jeśli często focisz to któryś z modeli sony z, mam z1 i zdjęcia są naprawdę ok,bez problemów je drukuje. Jeśli tylko do używania to któryś z modeli i Phone,ale nie 6. Miałem ja przez parę godzin i nie polecam,sprawia wrażenie plastikowego szmelcu.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

suso napisał/a:
Jeśli tylko do używania to któryś z modeli i Phone,ale nie 6. Miałem ja przez parę godzin i nie polecam,sprawia wrażenie plastikowego szmelcu.
Jestem przeciwnego zdania. Jak nie lubię smartfonów i mam swoje określone poglądy na temat produktów z "i", to właśnie model 6, a jeszcze bardziej 6+ przykuł moją uwagę i przez krótką chwilę nawet rozważałem jego zakup. To właśnie przez jakość zdjęć i filmów, przez to jak radzi sobie z balansem bieli, szumami i detalami.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

MC napisał/a:
Nie dość, że żałosna reklama, to jeszcze bzdury wypisuje.


a Komor mówił, że stopki nie da się obejść ;) , forum spada to chociaż wysyp jednopostowców z reklamą w pseudo stopce ;)



-----------------------------------------------
wolne stopki wolny Tybet
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

Ale ile to kont dziennie potrafią założyć...
_____________________________________
I wolne rączki, kolanka i piętki... i w ogóle pokój na świecie :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

kozidron napisał/a:
a Komor mówił, że stopki nie da się obejść

Że niby gdzie tak mówiłem? Nie da się obejść faktu, że jak ktoś ręcznie włoży stopkę z reklamą to ewidentnie jest dowód na celowe działanie, stawiam więc takim jednopostowcom cegiełkę i sprawa następnym razem jest jasna (choć rzadko jest następny raz). Poprzednio każdy się tłumaczył, że nie wiedział, że przecież inni mają to on też wstawił itd.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 15 Paź, 2014   

Na wstępie, tę debatę i tak warto gdzieś przenieść z tego tematu.
Tego się nie powstrzyma, zawsze będą ludzie tworzyć nowe konta i ładować reklamy, jak nie te to inne i mniej czy bardziej świadomie.
Może przydało by się odblokować stopki, a zwiększyć liczbę moderatorów - tworząc siły szybkiego reagowania. Jaka jest szansa na zrobienie nowego statusu np w kolorze żółtym i ranga opiekun. Wybrali byście kilku z naszych stałych bywalców, mających nieco bardziej poukładane w głowach, mogących edytować bądź usuwać nowe wpisy oraz nabijać za to cegiełki :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17