Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lightroom 6
Autor Wiadomość
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Gru, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
Andrzeju, to się tyczy praktycznie wszystkich wersji. PSe to okrojona wersja PS, czyli oprogramowanie do tworzenia grafiki rastrowej. Jest zachowana większość funkcjonalności jaką zapewnia pełny PS, ale bez zaawansowanych funkcji jak konwersja do CMYK, zabawa kanałami itp. Jako wywoływarka RAW jest absolutnie do bani, bo odpalający się tam CameraRAW jest dramatycznie okrojony z funkcji. Lr to typowa wywoływarka z pełną funkcjonalnością samą w siebie, opartą na silniku CameraRAW, ale innym, bardziej użytecznym interfejsem.

Dzięki - to właśnie chciałem wiedzieć - LR używam wersji testowych i jestem zadowolony do tego stopnia że wreszcie postanowiłem sobie go zafundować (choć wersje testowe wychodzą tak często że testuję sobie od roku... Myślałem o zakupie LR wzbogaconego o część PS (lżejszego niż pełny PS) ale widzę że "elements" to by była pomyłka ...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 29 Gru, 2014   

Mi Lr + PSe zdają egzamin, ale na 1 kompie mam CS6.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

Ja mimo to, że mam PS CS6, to kupiłem licencję w Adobe na narzędzia dla fotografów. Za 50zł miesięcznie mam LR i PS (i oczywiście Bridge). Pomimo iż w tym momencie to niepotrzebny wydatek (PS pudełkowe prawie nówka sztuka), to jednak wziąłem tą licencję.. głupi ja, kurna... Ale nie o tym chciałem...
Chodzi o to, że tacy ludzie jak Wy, zamiast kombinować, powinni wziąć tą licencję. Na Waszym miejscu nie zastanawiałbym się nawet pół sekundy.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

Tutejszyn, piszesz o abonamencie?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

aha
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

E tam, ja lubię mieć pudełeczko, poza tym to kwestia potrzeb. Zaraz usłyszę o cudach niewidach nowszych wersji, ale dla mnie, połączenie nawet starszej wersji Lr 3.6 z PSe 9 całkowicie wystarcza do 99% prac. Latka lecą a licencja ta sama. Niby brak wsparcia, ale Adobe DNG converter się aktualizuje co jakiś czas i pozwala na coraz to lepsze puszki. Opłacam jedno stanowisko z PS i Ai, wystarczy :)
Ostatnio zmieniony przez Wojmistrz Wto 30 Gru, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
E tam, ja lubię mieć pudełeczko

nie? Się wala tak pięknie :mrgreen:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

muzyk napisał/a:
nie? Się wala tak pięknie :mrgreen:
Raczej dumnie zbiera kurz.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
Raczej dumnie zbiera kurz.

No ba, jak leży w jednym miejscu, to i zbiera :razz:
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
Latka lecą
No właśnie... To u mnie zdecydowało, że wziąłem li... abonament. Koszt niewielki, dlaczego miałbym sobie odmawiać przyjemności..?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

No jak to ci przyjemność sprawia... ja wolę kobiety :D
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

A one co wolą? Pewnie "Salon sukni ślubnych" na TVN Style, jak u mnie.. ale kto tam zrozumie kobiety...
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
Tutejszyn, piszesz o abonamencie?

Osbiście nie pasuje mi licencja na "świat w sieci" - zwyczajnie komputera wolę nie łączyć gdy obrabiam zdjęcia , nie ma (i nie będę miał) sztywnego łącza a jedynie tradycyjnie przez sieć komórkową. A to oznacza przerwy w transmisji. Wolę mieć cały program u siebie tak jak zdjęcia. Nikomu nie bronię, ale mnie na ciągłą kontrolę "big brothera" nikt nie namówi. :grin: :mrgreen:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

AndrzejM.Makuch, ta licencja wygląda inaczej. Musisz się co najmniej raz na pół roku połączyć z internetem, aby ja odświeżyć. Tylko tyle.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

AndrzejM.Makuch, zapomniałem o Twoim podejściu do sieci... Z drugiej strony skoro pobierasz co jakiś czas LR, to tak samo można pobrać PS. Program masz w komputerze i pierdziusiasz sieć. A łączysz się z siecią tak często, jak się łączysz. Nie namawiam, tak tylko mówię :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14