Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lightroom 6
Autor Wiadomość
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Jak tak - to może rzeczywiście nie jest tak źle , ja myślałem o tym obrabianiu w chmurze - tych najnowszych wynalazkach... Z drugiej strony CS2 mam , a LR 5.7.1 dokupię i mam spokój... co jakiś czas tylko pozwolę mu się zaktualizować ( poprzednie próbowały to robić same ale nie pozwalałem bo były testowe ;) ).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Jak tak - to może rzeczywiście nie jest tak źle , ja myślałem o tym obrabianiu w chmurze - tych najnowszych wynalazkach...

Już Ci kiedyś pisałem, że licencja chmurowa nie wymaga (ani nawet nie umożliwia) trzymania oprogramowania w chmurze. Masz je normalnie zainstalowane w komputerze, a dostęp do internetu jest potrzebny tylko do zweryfikowania ważności licencji. Przy starcie aplikacji, raz dziennie maks.

Wojmistrz napisał/a:
Zaraz usłyszę o cudach niewidach nowszych wersji, ale dla mnie, połączenie nawet starszej wersji Lr 3.6 z PSe 9 całkowicie wystarcza do 99% prac.

Sporo tracisz moim zdaniem. O ile pamiętam zmiany w wersji 4 były naprawdę znaczące, jeśli chodzi o modyfikację świateł i cieni, szczególnie jeśli używasz matryc Canona (a używasz). Z tego co widzę używasz takiej ilości aparatów, obiektywów, kamer i czego tam jeszcze, że kupno pudełka z LR5 naprawdę nie powinno stanowić dla Ciebie żadnego problemu (pardą za zaglądanie do portfela). Albo dla jednego z Twoich pracodawców, jeśli tak wygląda sprawa.

Wojmistrz napisał/a:
Opłacam jedno stanowisko z PS i Ai, wystarczy

Ale w abonamencie? A co to za oferta, że nie ma w niej też dostępu do LR?

Wojmistrz napisał/a:
Jako wywoływarka RAW jest absolutnie do bani, bo odpalający się tam CameraRAW jest dramatycznie okrojony z funkcji.

Łoj, to dość istotne. Czyli same „suwaczki” ACR nie są te same w PSE co w pozostałych produktach?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

komor napisał/a:
Łoj, to dość istotne. Czyli same „suwaczki” ACR nie są te same w PSE co w pozostałych produktach?
Same suwaczki są te same, ale o ile pamiętam jest mniej zakładek. Nie ma krzywych, korekty aberracji chromatycznej i czegoś tam jeszcze.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Jeśli chodzi o Lr, to z uporem czekam na v6, teraz podobno ma być w marcu. Jak się pojawi to kupię upgrade. Cały czas wierzę, że wprowadzą wsparcie dla CUDA/OpenCL.

Jeśli chodzi o Camera RAW w PSe, to niezależnie od wersji wygląda to tak:

craw1.png
Plik ściągnięto 8362 raz(y) 21,16 KB

craw2.png
Plik ściągnięto 8362 raz(y) 28,74 KB

craw3.png
Plik ściągnięto 8362 raz(y) 38,83 KB

 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
Cały czas wierzę, że wprowadzą wsparcie dla CUDA/OpenCL.
Przez chwilę musiałem pomyśleć, aby znaleźć zastosowanie CUDA w LR. Może przydać się jedynie przy eksporcie dużej ilości zdjęć, a czy tak często eksportujesz hurtem dziesiątki fotografii, aby aż tak tęsknić za CUDA?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

Tutejszyn, OpenCL może być użyty do wszystkiego w Lr, kwestia tego co wymyślą programiści.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

Jednak czas wykonania zdecydowanej większości operacji trwa chwilkę, do czego CUDA*) nie jest konieczne. Nie w LR.

Wojmistrz napisał/a:
OpenCL może być użyty do wszystkiego w Lr, kwestia tego co wymyślą programiści.
Chciałbyś słuchać, jak co chwilę rozpędzają się wentylatory karty graficznej? Normalny szum komputera jest irytujący, a dodaj to tego jeszcze amplitudę dźwięku.. Ile chciałbyś wydać na kartę, aby nie hałasowało?

*)Mówię CUDA, bo to bardziej domena Nvidii, którą akurat mam :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

OpenCL z tego co wiem, jest aktualnie łatwiej oprogramować. Ja lata temu przesiadłem się z Matroxa na ATI i tak zostało, dlatego głównie interesuje mnie OpenCL, ale jak by co nie widzę problemu załadować kartę Nvidia. Z tego co wiem, do pracy da się zmusić nawet zintegrowane karty graficzne Intela. Niby nic, ale zawsze jest te kilka % szybciej. Dla przykładu, na i7 i moich ATI, renderowanie filmów jest znacznie szybsze (3-10x w zależności od skomplikowania) ze wsparciem grafiki od samego procka i tego oczekuję od implementacji w Lr. To nie koniecznie tylko generowanie serii RAW do JPG, to nawet proste zadania jak usuwanie czerwonych oczu czy usuwanie plam - to inwencja programistów z Adobe, a przy momentalnym użyciu GPU, temperatura nie powinna skoczyć na tyle by zwiększyła się szybkość obrotów karty graficznej.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
To nie koniecznie tylko generowanie serii RAW do JPG, to nawet proste zadania jak usuwanie czerwonych oczu czy usuwanie plam
Skoro redukcję czerwonych oczu procesor liczy bez najmniejszych opóźnień, to co da tutaj przyspieszanie tego procesu nawet o 99%? Zwał, jak zwał.. moim zdaniem obsługa CUDA w LR to przerost formy nad treścią. Zobaczymy jak będzie w LR6, aczkolwiek sądzę, że wątpię..
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2015   

No to się doczekaliśmy.

Jakie są wasze pierwsze wrażenia?

Ja przeszedłem z Lr 3.6 i jestem średnio zadowolony. Czas zastosowania efektów / reakcji na byle suwaczka jest dłuższy niż w 3.6; czuć, że coś korzysta z mocy karty graficznej po temperaturze i obrotach wentylatora na kartach graficznych, za to export do .jpg jest odczuwalnie szybszy ale kosztem 100% zajętości proca.

Komp - ważniejsze elementy: H77, i7-3770, 16GB Ram, 2x r6850/1GB (CrossFire), SSD 240GB (ATTO max 404MBps/482MBps), Win7HP x64

Napiszcie jak się spisuje na waszych maszynach.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
że coś korzysta z mocy karty graficznej po temperaturze i obrotach wentylatora na kartach graficznych, za to export do .jpg jest odczuwalnie szybszy ale kosztem 100% zajętości proca.
Aż musiałem sprawdzić... Rzeczywiście tam, gdzie użycie GPU miało sens - eksport obrobionych fotografii, tam liczy procesor. Poza tym GPU liczy modyfikacje tylko dla aktywnego okna. Wojmistrz, nie wiem, czy na to tak bardzo czekałeś, ale wygląda mi to bardziej na ciekawostkę, a nie użyteczną funkcjonalność.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2015   

To pierwsze wrażenia, tak na prawdę, zobaczymy za kilka dni.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 31 Maj, 2015   

No dobra, minęło trochę czasu. :) Jak tam stabilność LR6 i ocena nowych funkcjonalności? Bo ja nadal na LR 5.6 jadę i nie wiem czy przesiadać się. Rozpoznawanie twarzy powiedzmy mało mnie interesuje. :) GPU i tak mam słabe, bo tylko Intel HD 4000. Możliwość złożenia HDR może się przyda, jeśli pracuje nie gorzej niż w PS CS6. Coś jeszcze?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 31 Maj, 2015   

Generalnie jestem zadowolony z wydatku prawie £60 za upgrade, jedynie żal, że brak wersji pudełkowej, jedynie download.
Wkurza mnie, że pomimo używania Lr6, a nie Lr CC wyświetla mi pomarańczowy komunikat o tym, że wygasła wersja mobilna (trial), chociaż nigdy jej nie instalowałem.
Program działa stabilnie, nie odczuwam zbytnio różnic między piątką (na niej się nie napracowałem), poza tym, że wszystkie wentylatory mi szybko pracują, a nie tylko od czasu do czasu ten na CPU. Jedynie tryb sklejania panoram poległ, poza tym OK.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 31 Maj, 2015   

Jestem skazany na zkup 6.0 bo dopiero ta wersja rozpoznaje RAWy z Olka E-M5 mark II.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 19