Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektywy z mocowaniem Canon EF na optyczne.pl
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   Obiektywy z mocowaniem Canon EF na optyczne.pl

Chyba większość uczestników na tym forum wie, do czego przeznaczony jest bagnet EF, a do czego EF-S w systemie Canon. Na stronie tak na prawdę jest kocioł jeśli chodzi o wyszukiwanie. O ile dla systemowych jest OK, tak z pozostałymi jest problem. Dla większości obiektywów przeznaczonych dla matryc APS-C, przypisany jest bagnet EF, a tak po prawdzie powinien być EF-S, szczególnie przy wyszukiwaniu. Nie każdy wchodzący na stronę, musi znać oznaczenia między DG-DC, Di-Di II czy DX-FX i szukając na stronie obiektywu dla pełnoklatkowca Canona, ginąć w gąszczu niepasujących szkieł.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
Dla większości obiektywów przeznaczonych dla matryc APS-C, przypisany jest bagnet EF, a tak po prawdzie powinien być EF-S


Kolega wie co pisze? Wiesz co to EF-S? Co dla Ciebie znaczy, że obiektyw jest przeznaczony dla matrycy APS-C?
W Canonie szkła systemowe z bagnetem EF-S nie podłączysz fizycznie do aparatu na FF. Za to podłączysz fizycznie szkła innych producentów dedykowane do małej klatki.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Fizycznie podłączysz, to fakt, ale efekty są różne - od zablokowanego lustra, po "winietkę" od tubusu.
Do diesla też możesz wlać benzynę, przecież wlew się prawie nie różni.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Winietka będzie niemal zawsze (mniejsza przy tele), ale ilu tutaj nikoniarzy z lubością podłączało takiego 35/1.8 dedykowanego pod APS-C pod swoje body na FF i jeszcze cmokała jakie to fajne...

Co do blokowania lustra to dlatego właśnie szkła EF-S nie da się podłączyć pod body FF, żeby lustra nie zablokowało. Chyba tylko w szkłach Canona EF-S tylna soczewka tak mocno wchodzi w głąb korpusu.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

MM napisał/a:
Co do blokowania lustra to dlatego właśnie szkła EF-S nie da się podłączyć pod body FF


przypiąć/podłączyć da się.

Wojmistrz, w reszcie argumentów MM ma bez dwóch zdań rację.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

OK, Nikony FX posiadają tryb DX i jest git. Canony nie są do tego dostosowane i ewentualny crop trzeba robić ręcznie.
Mi chodzi tylko o to, że szukając obiektywu EF, domyślnie chodzi o Canona pełnoklatkowego, gdzie nie powinny pojawić się obiektywy przystosowane do APS-C.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Wojmistrz ma moim zdaniem rację. To, że obiektywy Sigmy czy Tamrona przeznaczone na APS-C da się fizycznie podpiąć pod FF bez uszkodzenia nie jest dla mnie wystarczającym argumentem ku temu, żeby formalnie nie zaliczać ich jednak do kategorii EF-S. Niespecjalnie mnie interesuje, czy dla Canona wyznacznikiem EF-S jest dłuższa dupka czy jednak koło obrazowe, bo to drugie ma w praktyce większe znaczenie. Dla użytkownika. Wszystkie Sigmy DC i odpowiednie oznaczenia Tamrona/Tokiny przypisałbym do EF-S.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

komor napisał/a:
Niespecjalnie mnie interesuje, czy dla Canona wyznacznikiem EF-S jest dłuższa dupka czy jednak koło obrazowe, bo to drugie ma w praktyce większe znaczenie. Dla użytkownika. Wszystkie Sigmy DC i odpowiednie oznaczenia Tamrona/Tokiny przypisałbym do EF-S.


To byloby bez sensu. EF-S to rodzaj bagnetu, inny fizycznie niz EF. Dlaczego obiektyw z bagnetem EF chcesz wkladac do worka z EF-S.
Zaraz zaczelyby sie narzekania, ze obiektyw z grupy EF-S, fizycznie ma bagnet EF :mrgreen:

To juz lepiej dodac nowy podzial na obiektywy projectowane pod FF i pod APS-C, tak jak to jest w Nikonie (DS/CS czy jakos tak)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Usjwo napisał/a:
EF-S to rodzaj bagnetu, inny fizycznie niz EF

To teza mocno przesadzona. :) Liczy się cel, nie środek. :D Celem jest fakt, żeby w jednym worku wylądowały obiektywy przeznaczone na małą matrycę, których nie da się (lub nie da się bez dużych kompromisów lub ograniczeń) podłączyć do aparatu z dużą matrycą. W drugim worku są obiektywy EF, które można używać na obydwu rodzajach aparatów.

Usjwo napisał/a:
To juz lepiej dodac nowy podzial na obiektywy projectowane pod FF i pod APS-C

Dokładnie o to mi chodzi i tak można rozumieć podział na EF i EF-S. Bagnet jest ten sam, mechanika mocowania ta sama, styki te same, jedyna różnica, że dupka może wchodzić bardziej.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

komor napisał/a:
Bagnet jest ten sam


Już sporo czasu minęło jak podłączałem coś EF-S, ale tam nie wszystko było tak samo. Te róźne kropeczki... Na pewno EF-S podłączysz pod FF bez piłowania czegoś? Nie chodzi mi o "dupkę".
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

MM napisał/a:
Już sporo czasu minęło jak podłączałem coś EF-S, ale tam nie wszystko było tak samo. Te róźne kropeczki... Na pewno EF-S podłączysz pod FF bez piłowania czegoś? Nie chodzi mi o "dupkę".


nie trzeba nic piłować, ale tak jak zauważyłeś wcześniej, podłączyć i podpiąć to jeszcze nie znaczy, że lustro nie haczy. Oczywiście sprawdzałem to tego dnia, którego napisałem posta z ulubionym obiektywem zestawowym ;) wszystkich początkujących
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

MM napisał/a:
Na pewno EF-S podłączysz pod FF bez piłowania czegoś?
A to czasem nie piłuje się lustra aby działało? Pare lat temu czytalem takie rewelacje :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

mavierk, przeczytaj od początku wątek. :) O lustrze i tylnej części obiektywu była już mowa.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Widać komor masz dzieci dzięki którym wiesz co to znaczy czytać z zrozumieniem :P Czytam po raz trzeci i jedyne co o piłowaniu widzę to pytanie czy trzeba oraz odpowiedź, że nie trzeba ale i tak nie działa.

Ale i tak to niespecjalnie mnie obchodzi, więc miłego wieczoru :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

mavierk napisał/a:
Widać komor masz dzieci dzięki którym wiesz co to znaczy czytać z zrozumieniem

Sądzisz, że takie zgredy jak ja, to się o czytaniu ze zrozumieniem dowiadują dopiero od swoich dzieci? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15