Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dobra luneta
Autor Wiadomość
Papaj 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 17 Lip, 2014   Dobra luneta

Witam :smile:

Jestem zainteresowany zakupem lunety.Będę ją wykorzystywał do obserwacji przyrody i być może do obserwacji nieba.
Kwota jaką jestem w stanie zainwestować to ok 1500-3500zł.
Na tą chwilę rozważam zakup następujących sprzętów:
1.Bushnell Legendary 20-60x80 ultra HD
2.Nikon Prostaff 3 16-48x60
3.Pentax PF-65EDII
4.Nikon Fieldscope ED50
5.Vixen Geoma II ED 82 A 21-63
Z góry dziękuję wszystkim którzy zechcą mi pomóc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Czw 17 Lip, 2014   

Do obserwacji nieba najbardziej sprawdzą się poz. 1 i 5 bo po prostu mają największe obeiktywy. Tylko nie wiem jak z jakością tych lunet
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Czw 17 Lip, 2014   

Do nieba to od razu nasuwa mi sie Celestron Regal F-ed. Nawet na 100mm by starczyło. Ma mocowanie astrookularow wiec można zbudować ciekawe konfiguracje nawet do planet. Z typowych lunet przyrodniczych ja wysoko cenie względnie tania Ecotone 20-60x80.
Pentax pf to chyba najlepsza opcja na tej liście ale mimoo ze w USA potaniał bardzo i starczyłoby na 80 mm to w Polsce jest nadal drogi i ledwo starczy na 65.
Geoma to wysoko ceniona luneta wg inf. W necie ostrzy dopiero od. 50m a to bardzo ogranicza jej zastosowanie przyrodnicze. Musiałbys sprawdzić jak to z nią jest.
 
 
Papaj 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pią 18 Lip, 2014   

Zaczynam się skłaniać ku podwyższeniu budżetu i celowanie w Pentax PF-65EDII.Czy w tej półce cenowej jest to najlepszy wybór.

Ogólnie mam burzę mózgu, zaczynam się zastanawiać czy nie będzie lepsza dla mnie lornetka?
Wpadła mi w oko Lornetka Nikon Monarch 5 20x56 i jeszcze bardziej Lornetka Fujinon 16x70 FMT-SX-2.
Przeanalizowałem jeszcze raz moje potrzeby i doszedłem do wniosku, że będę wykorzystywał mój sprzęt przede wszystkim do oglądania krajobrazów jak się trafią to zwierząt i ptaków oraz okolicy z balkonu. :)
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pią 18 Lip, 2014   

Do krajobrazów to powinna Ci starczyć spokojnie lornetka 10x, nie wiem po co takie duże powiększenia jak 20x. Zwierzęta, ptaki - jeśli lubisz kolorowe obwódki wokół ptaków to możesz wsiąść tego Fujinona (nie patrzyłem przez taki sprzęt ale wiem że dużo ludzi narzeka na abberacje w tej lornetce. Ewentualnie jeśli chcesz duże obiektywy to może taki Nikon, tam raczej abberki nie uświadczysz http://allegro.pl/lornetk...4413876648.html
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pią 18 Lip, 2014   

Papaj,
Byc moze rzeczywiscie lornetka to dobry pomysl.

Genaralnie luneta lepiej sie spradza przy celowanych obserwacjach: kiedy dokladnie wiesz czego cierpliwie bedziesz wypatrywal, no i bedziesz sie malo przemieszczal. Ten Pentax to bardzo dobra luneta.

Lornetka jest znacznie bardziej mobilna a obserwacja obuoczna mniej meczy i daje wieksza frajde z obrazu. Tzn. jesli chcesz sie porozgladac i ogolnie zobaczyc jak jest pieknie to lornetka da Ci wiecej waw. Duza lornetka, wieksza niz 60mm to juz raczej musi byc rozpatrywana lacznie ze statywem. To tez bardzo fajna opcja ale juz stacjonarna.

Lornetka 10x50 to taka fajna ogolnouzytkowa lornetka dla wymagajacego obserwatora. 20x56 bym chyba raczej nie bral: jesli Monarch 5 do reki to 12-15x56, a jesli na statyw to od razu 20x80.

Mozesz tez na probe pozyczyc z Delta Optical ich lornetke Titanium 10x56 i lunete 65ED i zobaczyc co bardziej ci odpowiada:
http://wypozyczalnia.deltaoptical.pl/oferta.php
 
 
kemot 
Początkujący
leśnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 41
Skąd: kujawy
Wysłany: Sob 19 Lip, 2014   

Papaj a może coś takiego by cię zainteresowało - Vortex Vulture 15x56 HD
jak na takie powiększenie dosyć duża źrenica i pole. Cena jeszcze do przełkniecia.(2100)
 
 
Papaj 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Nie 20 Lip, 2014   

Aktualnie zszedłem z tonu jeśli chodzi o powiększenie lornetki i rozglądam się za powiększeniem 8x32.faworytem na tą chwilę jest Nikon HG.Mam nadzieję, że jeśli się zdecyduję nie będę żałował, że nie kupiłem 10x
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Nie 20 Lip, 2014   

Na Priva odpowiedziałem.

Nie sugeruj się zbyt dogmatycznie punktacją Arka, bo nawet on nie traktuje jej zbyt sztywno.

8x32 to standard na ptaki. Miliony obserwatorów nie moga się mylić.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pon 21 Lip, 2014   

8x32 z balkonu?. Hmm.... To już w tej cenie wolałbym tego nikona 10x70 co dawałem link. Z balkonu świetny sprzęt, na nocne gwiazdy też idealny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14