Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Leidory 22x100
Autor Wiadomość
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   Leidory 22x100

Witam,

Mam pytanie jak w temacie. Przymierzam się do zakupu dużej "budżetowej" lornetki z obiektywami 100-125mm. Mam pytanie o lornetkę Leidory 22x100. Chodzi mi głównie o:
1. Parametry - czy to rzeczywiście 22x czy jednak bliżej jej do 25x ?
2. Poziom AC - taki jak w Sky Masterze 25x100 czy może trochę niższy?
3. Czy minimalna odległość ostrego widzenia to deklarowane 25m czy jednak trochę więcej?
4. Czy deklarowane pole 2,8stopnia jest zgodne z rzeczywistością?
5. Porządna budowa i centralne ogniskowanie wyglądają zachęcająco; z drugiej strony pamiętam jak w teście nr 5. (dużych bino) została zjechana jej mniejsza siostra 20x80...

Będę wdzięczny za odpowiedzi osób, które miały możliwość obserwować tą lornetką. :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Jutomi, napisałem Ci P.W. daj szybko znać, bo jutro będę w Twojej okolicy....
 
 
fotolot
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

1. Parametry - czy to rzeczywiście 22x czy jednak bliżej jej do 25x ?

Celestron SkyMaster 25x100 ma Pole widzenia: 52 m / 1000 m
Leidory 22x100 ma Pole widzenia: 49 m / 1000 m

Co prawda według niektórych komentarzy na forach SkyMaster nie ma 25 ale około 23,5-24 powiększenia .


3. Czy minimalna odległość ostrego widzenia to deklarowane 25m czy jednak trochę więcej?

Może być trochę więcej , u siebie mam deklarowaną 33 metry ale już na 31,5 łapie ( SkyMast 20x80 )


4. Czy deklarowane pole 2,8 stopnia jest zgodne z rzeczywistością?

Zależy od wzroku osoby , u mnie jest że 3,7 ale np znajomy widzi tylko 3,0-3,2 .

5. Porządna budowa i centralne ogniskowanie wyglądają zachęcająco; z drugiej strony pamiętam jak w teście nr 5. (dużych bino) została zjechana jej mniejsza siostra 20x80...

Na budowę nie patrz bo stan lornetki po kupnie tylko będzie zależał od tego jak z nią się obchodzisz i w czym ją przenosisz/przechowujesz ! Co prawda pręt przez środek zwiększa jej sztywność oraz optyka dłużej pozostaje bez utraty na ostrości a nie jak to się ma przy dużych lornetkach bez pręta tubusy się z czasem mogą wygiąć !



A tu może już widziałeś jest lornetka którą chcesz kupić wraz z 2 innymi w cenie 1200 zł http://www.astromaniak.pl...hp?f=31&t=31990
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

fotolot napisał/a:
Celestron SkyMaster 25x100 ma Pole widzenia: 52 m / 1000 m
Leidory 22x100 ma Pole widzenia: 49 m / 1000 m
Co prawda według niektórych komentarzy na forach SkyMaster nie ma 25 ale około 23,5-24 powiększenia .

Według niektórych powiększenie SM jest inne, bo zamiast ufać deklarowanemu przez producenta sami je zmierzyli i wyszło im rzeczywiste.
Chodziło mi o analogiczny pomiar dla Leidory.

fotolot napisał/a:
Czy minimalna odległość ostrego widzenia to deklarowane 25m czy jednak trochę więcej?
Może być trochę więcej , u siebie mam deklarowaną 33 metry ale już na 31,5 łapie

Chodziło mi o rzeczywisty pomiar dla Leidory, który może być tak jak w Twojej lornetce mniejszy niż deklarowany, ale równie dobrze może być np.trzykrotnie wyższy niż w specyfikacji.

fotolot napisał/a:
Czy deklarowane pole 2,8 stopnia jest zgodne z rzeczywistością?
Zależy od wzroku osoby , u mnie jest że 3,7 ale np znajomy widzi tylko 3,0-3,2 .

Możesz mi wytłumaczyć ten fenomen? Jak wartość bezwzględna jaką jest pole lornetki może zależeć od wzroku obserwatora? :mrgreen:
W tym wypadku również chodziło mi o różnicę między polem deklarowanym w specyfikacji a polem pomierzonym w rzeczywistości.

fotolot napisał/a:
Porządna budowa i centralne ogniskowanie wyglądają zachęcająco; z drugiej strony pamiętam jak w teście nr 5. (dużych bino) została zjechana jej mniejsza siostra 20x80...
Na budowę nie patrz bo stan lornetki po kupnie tylko będzie zależał od tego jak z nią się obchodzisz i w czym ją przenosisz/przechowujesz ! Co prawda pręt przez środek zwiększa jej sztywność oraz optyka dłużej pozostaje bez utraty na ostrości a nie jak to się ma przy dużych lornetkach bez pręta tubusy się z czasem mogą wygiąć !

Solidność budowy lornetki ma znaczący wpływ na jej stan przed kupnem, w trakcie kupna i po kupnie. Wydaje mi się, że większość lornet o obiektywach 80-110 ma "pręt przez środek" - służący nie tyle do ich usztywnienia, ile do regulacji przy wyważeniu sprzętu. Ja zwróciłem uwagę głównie na centralne ogniskowanie, które w moim odczuciu jest zaletą tej lornetki oraz czymś wyjątkowym w klasie bino 100mm.

fotolot napisał/a:
A tu może już widziałeś jest lornetka którą chcesz kupić wraz z 2 innymi w cenie 1200 zł http://www.astromaniak.pl...hp?f=31&t=31990

A czy myślisz, że moje pytania o ten konkretny, rzadki model lornetki pojawiłyby się tu przypadkowo, gdybym wcześniej nie zauważył tego ogłoszenia? :cool:
Lornetek nie kupuję hurtowo, jest możliwość nabycia samej L22x110.

Dziękuję za szczere chęci pomocy. Czekam na podpowiedzi osób, które miały Leidory 22x100 w łapkach. :wink:
 
 
fotolot
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

jutomi napisał/a:
Możesz mi wytłumaczyć ten fenomen? Jak wartość bezwzględna jaką jest pole lornetki może zależeć od wzroku obserwatora? :mrgreen:


A możesz mi powiedzieć czemu ludzie noszą okulary ? Oraz czemu jedni ludzie przechodzą koszone operacje na oczy a innych na to nie stać ? Nie ważne co pisze producent ważne co widzisz oraz w jakim stanie są twoje oczy !


jutomi napisał/a:
A czy myślisz, że moje pytania o ten konkretny, rzadki model lornetki pojawiłyby się tu przypadkowo, gdybym wcześniej nie zauważył tego ogłoszenia? :cool:
Lornetek nie kupuję hurtowo, jest możliwość nabycia samej L22x110.


A czy warto kupować starszy model lornetki od osoby która prawdopodobne sprzedaje cały swój sprzęt optyczny :?:
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

fotolot napisał/a:
jutomi napisał/a: Możesz mi wytłumaczyć ten fenomen? Jak wartość bezwzględna jaką jest pole lornetki może zależeć od wzroku obserwatora?
A możesz mi powiedzieć czemu ludzie noszą okulary ? Oraz czemu jedni ludzie przechodzą koszone operacje na oczy a innych na to nie stać ? Nie ważne co pisze producent ważne co widzisz oraz w jakim stanie są twoje oczy !


Chyba się nie rozumiemy. Co ma obejmowanie lub nieobejmowanie wzrokiem całego pola widzenia lornetki, do wielkości tego pola? :?:
W MOIM przypadku, przy wzroku L=0,00 dioptrii P=-0,25dioptrii jestem w stanie widzieć diafragmę w każdej lornetce, więc pytam o parametr bezwzględny jakim jest "pole widzenia lornetki".

fotolot napisał/a:
A czy warto kupować starszy model lornetki od osoby która prawdopodobne sprzedaje cały swój sprzęt optyczny


Na tym forum jest 30-stronny wątek "lornetkowe klasyki sprzed lat" o kupowaniu dużo starszych: 30-, 40- czy 50-letnich modeli lornetek. Zajrzyj tam. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że naprawdę warto :cool: Pomimo postępu w technologii niejeden klasyk (osiągający astronomiczne ceny na giełdach) jest w stanie zawstydzić parametrami i solidnością obudowy współczesne chińsko-tajwańsko-malezyjskie wyroby.
Oczywiście Leidory22x100 do tych "wybitnych klasyków" nie należy dlatego do ewentualnego zakupu podchodzę bardzo ostrożnie i stąd ten wątek...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15