Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 15 Lut, 2008
Nikon D70s vs. Canon EOS 350D vs. ?
Autor Wiadomość
KDZ
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   Nikon D70s vs. Canon EOS 350D vs. ?

Witam wszystkich forumowiczów :)

Zastanawiam się nad zakupem mojej pierwszej lustrzanki cyfrowej. Wcześniej fotografowałem aparatami Olympus C-4000 i Konica Minolta Dimage Z3.

Znajomy fotograf polecił mi kupno Nikona D70s. Przeczytałem o nim wiele dobrego, jednak wydaje mi się, że koszt jego zakupu + jako takie wyposażenie w akcesoria dodatkowe (są drogie) jest zbyt duży. Z kolei zobaczyłem w CHIP Komputer Test, że Nikon D70s przegrywa w rankingu o jedno oczko z nieco tańszym Canonem EOS 350D. Stąd moje pytanie - co wybrać? A może jeszcze inny model? Zastosowanie aparatu - uniwersalne.

Jednocześnie zastanawiam się nad obiektywami do przyszłego body. W przypadku Nikona myślałem nad kitowym 18-70 i 70-300 (nie ED). W przypadku Canona jeszcze nie patrzyłem :wink: z racji tego, że bardzo niedawno się nim zainteresowałem jako możliwy zakup.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

Odpowiednikiem Canona 350D jest Nikon D50 i ten jest zdecydowanie lepszym wyborem. Kupiony wraz z obiektywem 18-70 rozłoży Canona 350D z kitowym szkłem na łopatki. A jak możesz to poczekaj bo za dwa tygodnie wychodzi kolejny model Nikona, który będzie prawdopodobnie następcą D70s. Co do szkieł to Canon ma mało dobrych i tanich. Nikon ma więcej dobrych szkieł ze średniej cenowej półki. NIESTETY, nad czym sam ubolewam ogromnie jako canonier od zawsze.
 
 
KDZ
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

MM napisał/a:
Odpowiednikiem Canona 350D jest Nikon D50 i ten jest zdecydowanie lepszym wyborem. Kupiony wraz z obiektywem 18-70 rozłoży Canona 350D z kitowym szkłem na łopatki. A jak możesz to poczekaj bo za dwa tygodnie wychodzi kolejny model Nikona, który będzie prawdopodobnie następcą D70s. Co do szkieł to Canon ma mało dobrych i tanich. Nikon ma więcej dobrych szkieł ze średniej cenowej półki. NIESTETY, nad czym sam ubolewam ogromnie jako canonier od zawsze.


Dzięki za odpowiedź. Tylko czy następca Nikona D70s nie będzie czasem droższy? :(
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

Można polemizować co jest czego odpowiednikiem. Nikon D70 był przecież odpowiedzią na Canona 300D. A D70s od D70 różnią zmiany w zasadzie kosmetyczne. Faktem jest, że
wybór na rynku ostatnio duży i zakupem chyba warto się wstrzymać, bo:

1. Wychodzi następca D70s i na pewno bedzie miało to wpływ na ceny D50 i D70s
2. Na Photokinie Canon zaprezentuje najprawdopodobniej następcę 350-tki, co będzie
miało silny wpływ na jej ceny.
3. Na rynku jest już Sony Alfa100 - na razie z ceną na poziomie 3200 zł. Ale po wejściu
nowych modeli Nikona i Canona, cena szybko spadnie
4. Niedługo w Europie dostępna będzie lustrzanka Panasonica. Na razie nie wiadomo,
co ona sobą prezentuje, ale...

W okolicach listopada wszystko powinno być jasne i pozostanie tylko wybrać coś
najlepszego do swoich potrzeb.

Arek
 
 
KDZ
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

Dzięki za porady

A jak duża jest różnica w przypadku Nikona D50 i D70s?

Co myślicie o tej ofercie? http://www.medialider.pl/...70mm-torba.html

BTW możecie podać jakieś linki do stron z nowościami i aktualnościami na temat sprzętu foto? Żebym wiedział co kiedy planują wypuścić na rynek ;) Język pol lub ang. Z góry dzięki :)
Ostatnio zmieniony przez KDZ Sob 29 Lip, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

KDZ napisał/a:

BTW możecie podać jakieś linki do stron z nowościami i aktualnościami na temat sprzętu foto? Żebym wiedział co kiedy planują wypuścić na rynek ;) Język pol lub ang. Z góry dzięki :)


A sprawdzałeś: www.optyczne.pl ?
 
 
KDZ
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

Arek napisał/a:
A sprawdzałeś: www.optyczne.pl ?


Aha :D

tylko jakoś nie widziałem tam o następcach 350-tki i D70s :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

Bo na razie nie ma konkretów. O Canonie tylko plotki, a o Nikonie tyle co Nikon się nachwalił. Że za dwa tygodnie będzie coś nowego z 10 MPix matrycą... Można się domyślać, że to
następca D70s i odpowiedz na 10 MPix u Sony Alfa100, ale o plotkach to sobie tutaj możemy pogadać - newsa o tym nie będę pisał. Jak chcesz więcej plotek i domysłów to zajrzyj na forum Nikona, tam o następcy D70s masz kilkaset postów.

Arek
 
 
KDZ
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 30 Lip, 2006   

czytałem te plotki i rzeczywiście narazie są to tylko domysły - brak konkretów...
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 30 Lip, 2006   

Jak na razie Nikon Klub Polska zapowiedzial, ze 12 sierpnia (trzy dni po swiatowej premierze) w Lodzi odbedzie sie Polska premiera nowej lustrzanki tego producenta.

Tymczasem osby zainteresowane kupnem dslr-a powinne wstrzymac sie do konca wrzesnia, kiedy to beda znane wszystkie nowosci producentow z branzy foto a sytuacja na rynku stanie sie bardziej klarowna.

Konrad
 
 
KDZ
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 31 Lip, 2006   

a w przypadku Canona EOS 350D jakie obiektywy byście polecili? Kitowego w ogóle nie biore pod uwagę z racji złych opinii na jego temat. Interesuje mnie jakiś szerokokątny zoom i teleobiektyw. Cenowo max do ok. 1500 PLN za 2 obiektywy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 31 Lip, 2006   

Najtańszy wariant, to właśnie kitowe szkło, które jest dobre w zaresie 18-30 mm. Trzeba to uzupełnić stałką 1.8/50 mm i np. Tamronem 55-200 mm. Cały zestaw, 100 zł za kita, 370 zł za 50tkę i 600 zł za Tamrona czyli w 1100 się zamykasz.

Wariant droższy to kit, 50tka i np. Sigma 70-300 APO DG. Zmieścisz się w 1300 zł.

Jeśli zaś chcesz bawić się w rozsądne zamienniki kita, to trzeba pójć w kierunku
Tamrona 17-50 lub Sigmy 17-70 i tutaj kasy na tele już nie starcza.

Arek
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 01 Sie, 2006   

To lepiej kupić Nikona D50 z jego kitem i Sigmę 70-300 APO. A jeszcze lepiej tego Nikona plus Nikkor 18-70 i w/w Sigma. Zamkniesz się w okolicach 4200 zł i będziesz miał świetny aparat i bardzo dobre szkła.
 
 
KDZ
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 02 Sie, 2006   

A jak się mają szumy przy wyższych czułościach ISO? Gdzie są najmniejsze/największe? W D50, D70s, 300D czy 350D?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 02 Sie, 2006   

Od najmniejszych szumów do największych: 350D, 300D, D50, D70s.
Arek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16