Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Wto 18 Mar, 2008
Obiektyw do klubu/na imprezę
Autor Wiadomość
mhu 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 17 Mar, 2008   Obiektyw do klubu/na imprezę

Witam.

Po 2-tygodniowych studiach forum w końcu pojawił mi się problem, na którego rozwiązanie jak dotąd nie udało mi sie trafić.

Chciałbym się przymierzyć do nazwijmy to fotografii imprezowej, czyli generalnie ciemno - no chyba, że na "parkiecie", gdzie trafić się mogą różnego rodzaju światełka, bądź stroboskop.

Czy ma ktoś doświadczenia z tego typu zabawą i mógłby mi doradzić jak to ugryźć. Mam C30D + parę szkiełek + 580EX i nie ukrywam noszę sie z zamiarem nabycia obiektywu pod kątem wyżej wspomnianych pomysłów (jeśli taki istnieje), no chyba, że któryś z posiadanych jest do tego zadania stworzony, w co jednak wątpię.

Próbowałem zabawy z 50 na pełnej dziurze bez lampy i efekt jest taki ze 1 na 15 fotek w zależności jak się światło zmieniało (lub jak trafił stroboskop) była do zaakceprowania - robiłem bez lampy, bo z nią moim zdaniem zdjęcia były bezpłciowe.

Z góry dzięki za pomoc
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 17 Mar, 2008   

no to masz do wyboru:
50/1.4 ekonomicznie
50/1.2L nie ekonomicznie
35/1.4L szerzej i nie ekonomicznie (ewentualnie Sigma 30/1.4 jak ostrą trafisz - w sensie że musisz sobie wybrać)
85/1.2L - nie ekonomicznie

moim zdaniem elki jak najbardziej :) )
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Mar, 2008   

...Obiektyw do klubu/na imprezę...na impreze to zabierz kobiete :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 17 Mar, 2008   

Jeżeli do ciasnego klubu, to koniecznie szerokie jasne szkło (zoom f/2.8 wystarczy) i lampa w manualu, ale nie na stopce, tylko na kablu lub z najprostszym radiem (choćby Cactus). Dobrze sprawdza się jakikolwiek dyfuzor dający efekt "bare bulb" (może być Omnibounce Sto-fena). Przydaje się też dobry pasek przy gripie, bo ręka potrafi bez niego bardzo szybko się zmęczyć (jesteś zmuszony trzymać aparat jedną ręką przez wiekszość czasu). Aparat oczywiście w M, przysłony w granicach f/2.8-4 (przy większym otworze jest problem z ludźmi wychodzącymi z GO, przy mniejszym łapiesz zbyt mało zastanego i nie ma klimatu), czasy od 1/4 do 1/40s zwykle się sprawdzają, ISO najcześciej 400 do 1600... Generalna zasada, to niedoświetlać w stosunku do zastanego o 1.5-2EV. Siłę błysku ustaw doświadczalnie - przy założonym Omnibounce, na poczatek 1/4 powinna się sprawdzić przy f/4 i ISO400, ale to oczywiście zależy od bardzo wielu czynników. Możesz użyć E-TTL-a (po odpowiednim kablu), ale nie dostaniesz powtarzalnych efektów. Zmieniaj położenie lampy, żeby uniknać stałego schematu oświetlenia i nie wpaść w rutynę.
Ostatnio zmieniony przez jaad75 Pon 17 Mar, 2008, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 17 Mar, 2008   

Najlepszą jakość da Ci 35/1.4 L nie wiem tylko czy kąt będzie odpowiadał na kropie, dlatego bardziej szeroko 16-35/2.8 II L jest super na 16 i 24 mm i nie znam lepszego obiektywu na tych ogniskowych a dłuższy obiektyw polecam 85/1.8 bardzo dobre i jasne szkło do ciaśniejszych kadrów.
 
 
mhu 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 17 Mar, 2008   

Dzięki. Nad obiema wersjami się zastanawiałem. Obawiam się trochę C16-35, że będzie za ciemny bez lampy, ale skoro jaad75 pisze, że można błyskać i fajnie wychodzi to kto wie, czy się nie skuszę, tym bardziej, że mój EF-S 17-85 ostatnio kompletnie nie daje rady sobie z AF (jeździ tam i spowrotem) to bedę miał jak znalazł następcę i pod FF na przyszłość też się zastosowanie znajdzie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17