Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kowa BDII 8x32
Autor Wiadomość
Veral 
Nowy
Veral


Posty: 10
Wysłany: Wto 07 Lip, 2020   Kowa BDII 8x32

Właśnie kupiłem BDII 8x32. W dzień wrażenia bardzo pozytywne. Niestety w nocy księżyc jest w wielkiej literze X. Podobnie latarnie. Żadna moja lornetka nie ma takich refleksów, w tym Kowa BDII 10x42. Czy to problem wszystkich BD 8x32? Czy tylko mojego egzemplarza?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 08 Lip, 2020   

Jak nie widzisz tego w BDII 10x42, a widzisz bardzo wyraźnie w BDII 8x32, to być może jest to efekt skopanego egzemplarza 8x32. Coś tam dzieje się złego na krawędziach pryzmatów.
 
 
Veral 
Nowy
Veral


Posty: 10
Wysłany: Sro 08 Lip, 2020   

Dziękuję
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 16 Sie, 2021   

Co prawda minął rok od ostatniego wpisu ale piszę ten post dla "potomnych". Wszystkie Kowy serii BD II mają ten "problem" z latarniami ale z księżycem nie. Mam dwie Kowy (10x42 i 6,5x32), księżyc i gwiazdy widać normalnie, natomiast na latarniach występuje X. Ale to nie są lornetki do oglądania latarni w nocy, więc jakby ten problem powinien być pomijalny. Po za tym lornetki są świetne, w swojej i nie tylko swojej klasie cenowej, i na tym należy się skupić :smile: .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 901
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Sie, 2021   

Moja BD II 10x42 również nie robi X na Księżycu, jedynie na latarniach.
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Pon 16 Sie, 2021   

Arek, prosimy o test lornetek Kowa BD II 8x32 , 8x42, 10x42 !!!


Posiadacze tych lornetek, czy możecie przetestować posiadane przez Was egzemplarze pod kątem wpływu ujemnej temperatury na pracę pokrętła ostrości? Czyli lornetka na noc do zamrażalnika (wystarczy -10 st., może być niżej) i rano sprawdzamy czy pokrętło kręci się równie dobrze. Dla mnie to ważna cecha użytkowa (oczywiście pozytywna jeśli brak wpływu temperatury). Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że Zeiss Conq. HD 8x32 i Nikon Monarch HG 8x10 przechodzi taki test pozytywnie. Nie testowałem jeszcze Swarovskiego EL ale nie dopuszczam myśli, że może być inaczej. Warto to sprawdzić jeśli ktoś zakłada, że w mroźne słoneczne dni będzie chodził na spacery do lasu - można się rozczarować jeśli okaże się, że pod rękawicą pokrętło "ucieka".
Prawdopodobnie we wrześniu będą się rozglądał za małą lornetką więc taka wiedza może mi się przydać.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 16 Sie, 2021   

Popieram pomysł . Prosimy Arka o test zimowy lornetek na Giewoncie przy - 25 C :) . Ps. Leica nie boi się mrozu , sam sprawdzałem :) .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 16 Sie, 2021   

Nie mam regulowanej temperatury w zamrażalniku ( mam cały czas -15) i nie będę ryzykował a w zimie jak będzie mróz to wezmę taką lornetkę, której pokrętło będzie pracowało prawidłowo :mrgreen: . Popieram pomysł Vikinga :lol: . A tak w ogóle to w zimie z lornetki korzystam bardzo rzadko ze względu na oczy i ostre światło. Niestety ale wiek już nie ten i o wzrok trzeba dbać. :cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 17