Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
teleskop / luneta do obserwacji samolotów
Autor Wiadomość
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

Synte 6 i maka 100-127 znajdziesz wszedzie w Polsce, jak poszukasz na forach astro. Tylko ciezko tych ludzi potem namowic, zeby to wystawili na powietrze w dzien. Mimo, ze wszyscy zgodnie deklaruja, ze to sprzet mobilny. Ustaw sie przy lotnisku, tam sa spotterzy i popros niech ci dadza popatrzec przez to co maja. Inne sposoby dzialaja, jak sie dokladnie wie czego sie chce, inaczej to marnowanie pieniedzy.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Darek L 
Uczestnik


Posty: 82
Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

W pełni popieram . Gorzej jak się mieszka tak jak ja, 200 km od najbliższego lotniska :)
Tak przy okazji .Spotkał się ktoś z przystawka kątową do Maka ,która pozwala na jednoczesne podpięcie lustrzanki i okularu ?
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

Takie cus jest mozliwe w Meade ETX ale nie z pryzmatem ale 90st katowka, czyli czyli lusterkiem. Poza tym taka funkcje ma tez wbudowana Questar 90mm ale cena tego maczka to juz... hohoho

Do innych, chyba tylko to:
http://www.teleskop-expre...rfstellung.html
Ostatnio zmieniony przez kivirovi Sob 15 Lis, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Darek L 
Uczestnik


Posty: 82
Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

Właśnie zacząłem szukać i coś nie bardzo mogę znaleźć .W zasadzie i tak ostrzę przez LV (LCD ) ale okular z boku by się przydał .
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

"Flip mirror", Vixen i Orion tez to robia, ale to sie nie sprawdzi do ostrzenia, bo obraz jest albo tu albo tam - jak skierujesz lusterkiem.

Bardzo fajnie sie ostrzy w bezlusterkowcu z EVILEm jako wizjerem i focus-peaking. Ja mam Panasonica GX7 ale Sony tez ma te funkcje.
Ostatnio zmieniony przez kivirovi Sob 15 Lis, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Darek L 
Uczestnik


Posty: 82
Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

kivirovi @ znalazłem Twój post na forum :
"Ja mialem nieco mniejszego, ale w ogolnej obsludze bardzo podobnego Celestrona C5 1250/125. Wlasnie dlatego wybralem SCT bo pragnalem pragnalem nasadki dwuocznej ale od razu zasadzilem sie na Denkmeiera i kupilem kompatybilna z przyszla nasadka bino zlaczke Denkmeier S2, (90st, 2"). Zlaczka lezy do dzis w domu, C5 przed wyjazdem z Polski zdazylem sprzedalac. Uzywanie zlaczek dwuokularowych jest z makami trudniejsze niz z SCT poniewaz maja mniejsze lusterko wtorne i mniej backfokusa. Prawie na pewno nie obedzie sie bez barlowa x1,5 czyli dodatkowego powiekszenia. Moim zdaniem nawet bardzo duza lornetka bedzie lzejszym, prostszym i tanszym rozwiazaniem obserwacyjnym "
Masz jeszcze tą nasadkę w domu ? Jest 2" ? Mocno ciemniejszy jest obraz i czy przypasuje do 2" Mak 127 ?
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

Mam to wciaz w domu Denkmeier S2, chce sprzedac. To jest lustro, wiec prawo-lewo odwraca. Jego zaleta jest to, ze z jednym okularem (najlepiej 2", 20-26mm) sa 3 powiekszenia. Nasadke bino tez mozna dokupic. Obrazu to nie pogarsza w zaden zauwazalny sposob.

Moim zdaniem za duzo pierdzielenia sie z tym. W astro z duzym telepem sie sprawdzi ale w samolotach duza lornetka bedzie tansza, jasniejsza, wygodniejsza i lepsza, np.:
http://www.teleskop-expre...-Okularset.html
Ostatnio zmieniony przez kivirovi Sob 15 Lis, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Darek L 
Uczestnik


Posty: 82
Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

[quote="kivirovi"]"Flip mirror", Vixen i Orion tez to robia, ale to sie nie sprawdzi do ostrzenia, bo obraz jest albo tu albo tam - jak skierujesz lusterkiem.

Bardziej mi chodzi aby obraz na matrycę szedł prosto z tuby a ewentualnie z boku byłby okular .
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

W foto, maki prosto z tuby daja obraz na matryce.

Wizualnie, to malo ktory MAK obsluzy wyjscie 2", tam jest za wasko. Musialbys wiec kupic SCT, no ale... moim zdaniem szkoda czasu na takie zabawy. Tamron 150-600 jest na prawde za tani i za dobry, zeby wspolczesnie robic tego typu gimnastyke. No ale tak wlasnie robilem pare lat temu...
Ostatnio zmieniony przez kivirovi Sob 15 Lis, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Darek L 
Uczestnik


Posty: 82
Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

[quote="kivirovi"]Mam to wciaz w domu Denkmeier S2, chce sprzedac. To jest lustro, wiec prawo-lewo odwraca. Jego zaleta jest to, ze z jednym okularem (najlepiej 2", 20-26mm) sa 3 powiekszenia. Nasadke bino tez mozna dokupic. Obrazu to nie pogarsza w zaden zauwazalny sposob.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem .Chodzi mi o nasadkę bino na 2" Maka . Jeśli taka masz to podeślij link jak to wygląda i za ile chcesz sprzedać .Pytałem czy ta bino wyraźnie pogarsza jasność .

"Wizualnie, to malo ktory MAK obsluzy wyjscie 2", tam jest za wasko. Musialbys wiec kupic SCT, no ale... moim zdaniem szkoda czasu na takie zabawy. Tamron 150-600 jest na prawde za tani i za dobry, zeby wspolczesnie robic tego typu gimnastyke. No ale tak wlasnie robilem pare lat temu."

Mam Maka127 2" podłączam korpus Canona bezpośrednio do tuby i całkiem niezły digiscopin .Oczywiście ostrzenie manualne .Co do obiektywu to czaiłem się właśnie na tego Tamron bo mam 100-400L IS USm ale w grudniu wchodzi na rynek 100-400 IS II USM ,który podobno z konwerterem 1.4 x daje lepszy obrazek niz ten tamron ,więc się wstrzymałem bo taki kowerter posiadam .Nowa konstrukca zapowiada się rewelacyjnie .
Ostatnio zmieniony przez Darek L Sob 15 Lis, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

Nasadka bino na 2" to tylko od Zeissa, ze 2000 Euro kosztuje :)
Moja to jest katowka 2" do nasdki bino 1.25". Dlatego tak dziwnie, zeby byla redukcja powiekszenia. Linki powpisywalem powyzej. Z tego co wiem, to z Makami nie pociagnie redukcja bo w maku jest za mala dziurka (i lusterko wtorne). Nasadki bino bezposrednio nie ma sensu przylaczac do telepa, bo obraz bedzie do gory nogami.
 
 
Darek L 
Uczestnik


Posty: 82
Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

Ok ,dzięki .To już się wyleczyłem .Jeśli ten obiektyw Canona naprawdę okaże się taką rewelacja to sprzedaję swojego i kupuję nowego .W USA 2119$ , w Europie koło 2500E .Trochę chore te ceny ale za kilka mięsięcy wpada rodzinka ze Stanów ,więc może :)
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

To poczekaj na tego Canona. Do zaobserwowanych w USA cen to jeszcze trzeba podatki dodac, z reguly 10%. C pewnie bedzie drozszy no i z TC ciemniejszy (560/8, a nie 600/6.3) ale Canon to Canon. W Sigma S 150-600/6.3 AF ma chodzic nawet z konwerterami wiec to zapowiada sie jeszcze bardziej obiecujaco do samolotow.
 
 
Darek L 
Uczestnik


Posty: 82
Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

Trochę zeszliśmy z tematu ,ale skoro już to powiem ,że to wszystko teoria ,testy itp. Życie pokazuje co innego . Fakt ,że bez zaklejania styków w TC,AF nie działa ,a po zaklejeniu wolno ale chodzi .Telekonwerter używam w zasadzie do ptaków i tylko ze statywu .Oczywiście nie w locie :) .Używam LV, nie przez wizjer i tu bez zaklejania styków AF nie błądzi i pięknie ostrzy .Nie wiem czy to zasługa nowej matrycy w 70D (Dual Pixel ) czy inne puszki też tak mają .A jeśli chodzi o jakość zdjęcia ,nie wygląda tak źle jak inni piszą . Praktycznie wygląda tak jakby skropował zdjęcie bez konwertera .Nie jestem fachowcem tylko amatorem i ja praktycznie różnicy nie widzę .Dla mnie jest bardzo dobrze jak na moje potrzeby.
Ten Tamron nie wygląda tak pięknie jak na testach .Coraz więcej ludzi pisze ,że kiepsko działa Al servo .Dla ptasiarzy to kiepska nowina .Podobno też jest w zasadzie ostry do 500 mm .Obserwuję temat tego Tamrona i czym więcej uzytkowników się wypowiada ,tym bardziej się do niego zniechęcam .Miałem niedawno Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD .Testy wszędzie świetne ,ale bardzo się na nim zawiodłem .Może trafił mi się kiepski egzemplarz. Myślę ,że lepiej inwestować w markowe szkła ,ale to niestety kosztuje .
Ps. Miałem okazję ostatnio spotkać gościa z tą Sigmą . Robiłeś tym zdjęcia ? Kupiłbym raczej Tamrona . Dla mnie nic ciekawego ,chyba że fotograf dał d..y :)
 
 
bayan2682
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   odp

Na tym forum dostałem taką odpowiedź :

Stosunkowo najtaniej będzie Ci zaadaptować do obserwacji samolotów ową Syntę na Dobsonie, choć podobnie jak Arek radziłbym do tego tę mniejszą, 6". Za sumę sporo poniżej 1000zł masz sprzęt dobrej jakości i prosty w obsłudze. Bedący jednocześnie bardzo dobrym narzędziem do astro, którego jak piszesz nie wykluczasz. Do obserwacji samolotowo-naziemnych musisz dokupić do niego tzw. soczewkę odwracająca obraz. Jest to gadżet dodawany w komplecie do małych i tanich teleskopów lub (rzadziej) sprzedawany jako tanie akcesorium do nich. Optycznie jest to gorsze rozwiązanie niż kątówka pryzmatyczna (tej ostatniej niestety nie użyjesz z Newtonem). Powoduje ona spadek jakości obrazowania, ALE obserwacje samolotowe będziesz prowadził przy niezbyt dużych powiększeniach (pewnie <40-60x), więc ten efekt będzie w zasadzie pomijalny. Zaś do astro jest ona zbędna i wystarczy ja wyjąć (do fotografii też)..


Na forum RNAV dostałem taką odpowiedź ( pytanie było czy do obserwacji samolotów będę musiał dokupić inny montaż w syncie) :

Synta 6 ma nieznacznie lepsze parametry niż Mak 102, więc, jak Rafał wspominał, zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup 8-calówki. Co do montażu przy niej, zastosowany jest Dobson, nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na statyw .



Chciałbym kupić sprzęt do 1000 zł do planet jak i do obserwacji samolotów . Z tego co czytam to lornetka nie nadaje się ani do planet , do samolotów zaś potrzebna jest wielka lorneta a do niej pożądny statyw ( 25x100) - koszt 1500 zł takiej dobrej lornetki. Poza tym i tak nie zobaczę chyba tyle co w dobrym teleskopie ?

Drugi minus to do lornetki chyba ciężko podczepić aparat - o ile w ogóle się da ?

Kolejna sprawa to taka że nie widzę takich lornetek ( exps olympus) używanych więc musiałbym kupić nową - ok 700 zł a w przyszłości zapewne nie sprzedałbym za taką kwotę - z tego co widzę to mało kto kupuje takie drogie lornetki ...

Wydaje mi się że synta będzie najlepszym wyborem - Synte 8 mogę dostać używaną za ok 700 zł , jest to najlepszy w tej cenie teleskop do oglądania planet ? Po dokupieniu lustrzanki ( zostaje 300 zł + cos dołożę) mogę robić fotki samolotom . Na forum RNAV większość posiada albo synty albo maki , wydaje mi się że to jest najlepszy sprzęt do tego typu zastosowań.

Kupując syntę 8 mogę ją w przyszłości ulepszać i dostosowywać do własnych potrzeb .


Wujek posiada taki teleskop skywatcher za 349 zł

http://teleskopy.pl/produ...a_R-70/900_EQ-1

i jest z niego zadowolony , jak będą warunki to popatrzę na planety. Z tego co mówił to udało mu się ujrzeć jowisza ( nazywał go piłeczką ping pongową ) choć już się zastanawia nad kupnem teleskopu o większej średnicy i jak by on wyglądał na lepszym sprzęcie a mi chce wcisnąć ten :)

Ale nijak jest porównywać wujka teleskop 70/900 do synty 6/8 ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15