Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pią 19 Gru, 2014
Jaki model najlepszy do 3k
Autor Wiadomość
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

Julisan, jeśli jesteś w stanie kupić GX7 z 20 1.7 (chyba, że wolisz ciemny zoom na początek typu 14-42) to nie dość, że błędu nie popełnisz, to jeszcze ów ktoś otrzyma świetny zestaw do bardziej zaawansowanego zgłębiania tajników fotografii, a przy tym nauki kadrowania za pomocą tylko jednej ogniskowej.
Ten obiektyw jest naprawdę godny polecenia.

Kiedyś może sobie ten ktoś dokupić np. Olympus 45 1.8 itp.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komisarz_ryba 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 143
Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

Sunders napisał/a:
Julisan napisał/a:
czy to nie jest też tak, ze Panasonic np. może mieć zarówno swoje obiektywy jak i Olympusa i jeszcze kilku innych producentów? Natomiast samsung może mieć tylko swoje?


Tak jest, wybór obiektywów z bagnetem do systemu micro 4/3 jest znacznie wiekszy niż do systemu nx samsunga.


Taaaa.. Zapytaj posiadacza micro 4/3 a dostaniesz odpowiedz to to najlepszy system na swiecie.

A traz moze rozwin ta kwestie wyboru i napisz co to znaczy "znacznie". Bo ja twierdze, ze roznica jest nieznaczna. Wlasciwie jedyna przewaga u4/3 objawia sie w dlugich zomach - samsung nie ma odpowiednikow zoomow 100-300. reszta jest pokryta calkiem niezle.

Cytat:

Julisan napisał/a:
Dodatkowo czy Samsung jeśli chodzi o aparaty robi je rzeczywiście trwałe?


Trudno powiedzieć czy trwałe, ale jak porównasz NX30 z GX7, to IMO różnica w jakości wykonania jest widoczna/na korzyść GX7 oczywiście/.


Tutaj sie nie spieram bo gx7 nie mialem w reku. Wykanoaniu NX30 nie mam nic do zarzucenia ale chetnie zapoznam sie z rzeczowa krytyka. Slyszalem za to sporo narzekan na wizjer w gx7 i bardzo niewiele na ten w NX30. Moze nieslusznie, bo jak napisalem, uwazam GX7 za dobry aparat.

[ Dodano: Sob 20 Gru, 2014 13:23 ]
muzyk napisał/a:
Julisan, jeśli jesteś w stanie kupić GX7 z 20 1.7 (chyba, że wolisz ciemny zoom na początek typu 14-42) to nie dość, że błędu nie popełnisz, to jeszcze ów ktoś otrzyma świetny zestaw do bardziej zaawansowanego zgłębiania tajników fotografii, a przy tym nauki kadrowania za pomocą tylko jednej ogniskowej.
Ten obiektyw jest naprawdę godny polecenia.

Kiedyś może sobie ten ktoś dokupić np. Olympus 45 1.8 itp.


A NX30 z Samsungiem 30mm bedzie tylko troche lepszy ;-)

[ Dodano: Sob 20 Gru, 2014 13:27 ]
vulkanwawa napisał/a:

NX300 to bardzo dobry aparat - zdjęcia rewelacyjne, w post procesie praktycznie nie ma co poprawiać.
Porównanie do GX7 trochę niesprawiedliwe, ponieważ Panasonic kosztuje dwa razy drożej.


Tyle, ze tu jest mowa o NX30, nie NX300.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

komisarz_ryba napisał/a:
A NX30 z Samsungiem 30mm bedzie tylko troche lepszy ;-)

Za Panasonikiem przemawia jednak cały komcept z guzikologią włącznie.
Owszem, nie jest tani, ale... warto.

Gdybym nie bawił się w FF, to GX7 pozostaje jedynym aparatem póki co, który zamiast FF chciałbym używać.

Samsung - ok, ale NX1.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

julisan, szczerze mówiąc oba są to dobre aparaty. Zakupisz Samsunga to masz tańsze obiektywy stałoogniskowe. Zakupisz m4/3 - masz często mniejsze obiektywy zmiennoogniskowe (i często też tańsze). Wybór obiektywów jest w m4/3 dużo większy niż w NX (co by samsungowi nie pisali), ale u Samsunga też możesz kupić w zasadzie wszystko czego potrzeba. Ceny jak pisałem, ale warto sobie samemu popatrzeć. Nic nie jest proste.

Natomiast oba aparaty są w swej koncepcji nieco inne. NX30 ma kształt lustrzankopodobny, GX7 jest kompaktopodobny. Także rozmiarowo się dość wyraźnie różnią.
http://camerasize.com/compact/#497,472,ha,t

Może obdarowany choć zdecyduje który mu się bardziej... podoba?
 
 
vulkanwawa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

komisarz_ryba napisał/a:


Tyle, ze tu jest mowa o NX30, nie NX300.


Fakt, trochę numerologia jest oczozgubna :)
Chociaż jakbym miał kupować aparat o gabarytach NX30 to wolałbym zdecydowanie lustrzankę N lub C z potężnym arsenałem obiektywów i akcesorii.

W obrazowaniu różnice praktycznie się zatarły więc jednym z głównych priorytetów zakupu aparatu są/będą gabaryty/waga.

komisarz_ryba nie przesadzaj z tym "gloryfikowaniem" szklarni Samsunga, ponieważ system mikro 4/3 ma wiele więcej obiektywów do zaoferowania niż Samsung NX, nawet ma po kilka o podobnym zakresie ogniskowych/wej.
Chociaż trzeba przyznać że obiektywów NX jest niewiele to są bardzo dobrej jakości optycznej i przystępnej cenie.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

komisarz_ryba napisał/a:

Slyszalem za to sporo narzekan na wizjer w gx7 i bardzo niewiele na ten w NX30.


A ja wręcz odwrotnie :-) Raczej nikt z pisarzy testowych nad wizjerem nx30 w zachwytach się nie rozpływa...
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

Wizjer w GX1 - VF2/G5 jest bardzo dobry, w GX7 jest świetny...
a w GH4 to już jest mistrzostwo. :wink:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

muzyk napisał/a:
Wizjer w GX1 - VF2/G5 jest bardzo dobry, w GX7 jest świetny...
a w GH4 to już jest mistrzostwo. :wink:


W gx1 jest dobry, całkiem używalny, pomocny... określenia 'bardzo dobry' bym jednak nie uzywał.
GX7 stanowiący przedmiot zainteresowania w tym wątku ma na dzisiejsze standardy świetny wizjer.

Natomiast NXowego nie znam, aczkolwiek... tak jak ryba słyszał coś to ja słyszałem coś innego ;-)
 
 
vulkanwawa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

komisarz_ryba napisał/a:
Slyszalem za to sporo narzekan na wizjer w gx7

możesz podać źródło, chociaż jednego wątku o narzekaniach na wizjer,
używam GX7 i wizjer jest bez zarzutu.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

a efekt tęczy?
) jak w GH3 (
 
 
komisarz_ryba 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 143
Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

RB napisał/a:
komisarz_ryba napisał/a:

Slyszalem za to sporo narzekan na wizjer w gx7 i bardzo niewiele na ten w NX30.


A ja wręcz odwrotnie :-) Raczej nikt z pisarzy testowych nad wizjerem nx30 w zachwytach się nie rozpływa...


Dziwnie definujesz odwrotnosc. Brak pochwal to nie narzekanie.

[ Dodano: Sob 20 Gru, 2014 17:37 ]
RB napisał/a:

Natomiast oba aparaty są w swej koncepcji nieco inne. NX30 ma kształt lustrzankopodobny, GX7 jest kompaktopodobny. Także rozmiarowo się dość wyraźnie różnią.
http://camerasize.com/compact/#497,472,ha,t


I znowu zagadka - w czym niby objawia sie ta roznica rozmarow po podpieciu obiektywu? Tzn. oprocz tego, ze Samsung ma grip a GX7 chcialby go miec.

[ Dodano: Sob 20 Gru, 2014 17:44 ]
vulkanwawa napisał/a:

komisarz_ryba nie przesadzaj z tym "gloryfikowaniem" szklarni Samsunga, ponieważ system mikro 4/3 ma wiele więcej obiektywów do zaoferowania niż Samsung NX, nawet ma po kilka o podobnym zakresie ogniskowych/wej.


Zamiast pisac cos jak prawde objawiona, prosilem o przyklady co takiego micro 4/3 ma czego nie ma Samsung poza oczywiscie dlugim tele. Chetnie sie zapoznam z ta unikalna oferta u4/3 ktora jakos uszla moim oczom.

Oczywiscie mizn anapisac, ze sa stalki 8, 12, 14, 15, 17, 20, 25, 45, 60 i 75mm. Samsung ma 10, 16, 20, 30, 45, 50, 60, 85mm. Ja tu specjalnej przewagi u4/3 nie widze - zakresy sa pokryte az nadto dobrze. Podobnie jak przewagi w ciemnych kitowych zoomach czy jasnych zoomach. Tak jak napisalem, chetnie zapoznam sie z unikalna oferta u4/3.

[ Dodano: Sob 20 Gru, 2014 17:50 ]
vulkanwawa napisał/a:
komisarz_ryba napisał/a:
Slyszalem za to sporo narzekan na wizjer w gx7

możesz podać źródło, chociaż jednego wątku o narzekaniach na wizjer,
używam GX7 i wizjer jest bez zarzutu.


Sam zajrzyj na fora dpreview, przeciez jestes zarejestrowany i umiesz uzywac wyszukiwarke.

Narzekania na wizjer zaczynaja sie od jego wielkosci, zwlaszcza przy robieni zdjec w formacie 4/3 (sam wizjer to 16:9), przez problemy z korekta dla wad wzroku, slaba optyka oraz efektem teczy bedacym wynikiem zastosowanej technologii. Praktycznie wszystkie wady wytykane tez GH3, ktore roznym osobom przeszkadzaja w roznym stopniu.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

Łobróćta se komisarz do pionu i popatrzta na czym polega różnica rozmiaru. A jak se nie porafita to se tutej kliknijta:
http://camerasize.com/compare/#497,472

A teraz, tramtadaram, Kolego komisarzu ryba, zestawy handlowe, które Koleżanka Julisan wymieniła wyglądaja tak:
http://camerasize.com/com...05,472.374,ha,t

Teraz mam nadzieję nasz dzielny szerlok ryba zbliży się nieco do rozwiązania owej zagadki.

A co do narzekania na wizjer NX30: prosze przeczytaj choćby o nim na tutejszym portalu w teście tegoż aparatu, na samuśienkim dole rozdziału 2. OK, nie będę już pisał takich niedopowiedzianych eufemizmów ;-)


Co zaś do obiektywów: pisano o tym, ze wybór do m4/3 jest znacznie większy niż do NX. Bo po prostu jest. Tych obiektywów natywnych do m4/3 jest ponad 2 razy tyle co do NX. Inna sprawa, czy czegoś w NX brakuje. I - moim zdaniem - raczej nie brakuje.
 
 
komisarz_ryba 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 143
Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

RB napisał/a:
Łobróćta se komisarz do pionu i popatrzta na czym polega różnica rozmiaru. A jak se nie porafita to se tutej kliknijta:
http://camerasize.com/compare/#497,472

A teraz, tramtadaram, Kolego komisarzu ryba, zestawy handlowe, które Koleżanka Julisan wymieniła wyglądaja tak:
http://camerasize.com/com...05,472.374,ha,t


Kliknalem linka, trzeba bylo zamiescic poprawnego. Fakt ze jest roznica wysokosci. Co do zdjecia z zoomem, to zaden nie jest kieszonkowy wiec to taki saobie argument. Co innego doradzana tutaj przez muzyka opcja z nalesnikiem, wtedy GX7 do kieszeni powinien wejsc, zwlaszcza kieszeni kurtki.


Cytat:

A co do narzekania na wizjer NX30: prosze przeczytaj choćby o nim na tutejszym portalu w teście tegoż aparatu, na samuśienkim dole rozdziału 2. OK, nie będę już pisał takich niedopowiedzianych eufemizmów ;-)


I co tam takiego napisali? Ze wypada gorzej od tego w GH4 i EM1, czyli aparatach kosztujacych 3 razy wiecej. A dlaczego wypada gorzej? Bo jest mniejszy " Samsung wypadł tu zdecydowanie najsłabiej, głównie ze względu na skromne powiększenie obrazu"

Jak dla mnie to bardzo pochelbe okreslenie. Skoro porownujac z najlepszymi wizjerami na rynku glowna wada jest roznica w wielkosci (a nie np. rozdzielczosci, odzworowaniu kolorow, odswierzaniu itp) to znaczy, ze wzijer jest dobry.


Cytat:

Co zaś do obiektywów: pisano o tym, ze wybór do m4/3 jest znacznie większy niż do NX. Bo po prostu jest. Tych obiektywów natywnych do m4/3 jest ponad 2 razy tyle co do NX. Inna sprawa, czy czegoś w NX brakuje. I - moim zdaniem - raczej nie brakuje.


Ja uważam ze wybor jest wyborem kiedy sa dostępne rożne opcje. Jak mamy obiektyw o identycznym zakresie i świetle 4 razy to wybór jest iluzoryczny. Bo jak tak liczymy to mozna i do NXa wliczyc 18-55 w 3 wersjach, 20-50 w 2 wersjach, 50-200 w 3 wersjach, dolozyc 16-50 i prosze - mamy juz 9 szkiel a to tylko ciemne zoomy. Tylko, ze to zaden wybor i nie swiadczy to o bogactwie systemu.

Jest jeszcze kwestia calkowicie manualnych obiektywow glownie na 4/3, ale ich uparcie nie wliczam, zwlaszcza kiedy ktos wchodzi w system. Po prostu ni widze zadnych zalet takiego rozwiazania ani jego przewag nad zestawem szklo + adapter.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

komisarz_ryba napisał/a:

Kliknalem linka, trzeba bylo zamiescic poprawnego.


Komisarz, przyjąłem do wiadomości, że nie masz pojęcia jak wygląda któryś z tych dwóch korpusów :-) Cóż, nie wierzę w to, ale przyjąłem do wiadomości :smile:

komisarz_ryba napisał/a:
Co do zdjecia z zoomem, to zaden nie jest kieszonkowy wiec to taki saobie argument.


Ale jaki argument? Za czym? Komisarz weź na spokojnie przeczytaj o co mi tam chodziło. Ja nic nie argumentowałem, ja pisałem tylko aby obdarowany popatrzył co mu bardziej odpowiada. Bo to są aparaty dość rózne. O róznej koncepcji i o róznym rozmiarze. Bo są. I to widać.

komisarz_ryba napisał/a:

Jak mamy obiektyw o identycznym zakresie i świetle 4 razy to wybór jest iluzoryczny. Bo jak tak liczymy to mozna i do NXa wliczyc 18-55 w 3 wersjach, 20-50 w 2 wersjach, 50-200 w 3 wersjach, dolozyc 16-50 i prosze - mamy juz 9 szkiel a to tylko ciemne zoomy.

Tak właśnie liczyłem. Wszystkie 3 wersje 18-55 Samsunga :-)
Tak samo jak pisałem, ze IMO w Samsungu w zasadzie niczego nie brakuje. Ale do m4/3 jest obiektywów więcej. I to też prawda.
 
 
komisarz_ryba 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 143
Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   

RB napisał/a:

Ale jaki argument? Za czym? Komisarz weź na spokojnie przeczytaj o co mi tam chodziło. Ja nic nie argumentowałem, ja pisałem tylko aby obdarowany popatrzył co mu bardziej odpowiada. Bo to są aparaty dość rózne. O róznej koncepcji i o róznym rozmiarze. Bo są. I to widać.


Za wieksza wartoscia uzytkowa. Zakladam ze podawanie wymiarow ma jakis sens, wiekszy niz tylko ich podanie. Np. zwrocenie uwagi na wieksza przenosnosc. I to GX7 ma przewage po podpieciu nalesnika, bo NX30 z zadnym obiektywem do przecietnej kieszeni kurtki nie wejdzie.


RB napisał/a:

Tak samo jak pisałem, ze IMO w Samsungu w zasadzie niczego nie brakuje. Ale do m4/3 jest obiektywów więcej. I to też prawda.


No widzisz, ja kazdy z punktow rozpatruje z praktycznego punktu widzenia. Tak rozmary body jak i szklarnie. Oczywiscie jest to moj punkt widzenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16