Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS 7D Mark II - test aparatu
Autor Wiadomość
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   Canon EOS 7D Mark II - test aparatu

Na początku grudnia do naszej redakcji dotarł Canon EOS 7D Mark II. Mieliśmy zatem okazję dokładnie sprawdzić, co ma do zaoferowania i jak w praktyce spisuję się długo wyczekiwany następca modelu 7D. Zapraszamy więc serdecznie do lektury pełnego testu.

http://www.optyczne.pl/in...rat&test_ap=293
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

Aparat piękny tylko matryca do dupy. Ja chcę te bajery w 5D3, tylko zostawcie mi wizjer i matrycę FF :smile:
Może być nawet nowa wersja oprogramowania.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

MM napisał/a:
Aparat piękny tylko matryca do dupy.


To dość dobre podsumowanie. Jeśli dużo starszy Nikon D7100 o większej gęstości pikseli mniej szumi i ma lepszy zakres, to 7D MkII nie zachwyca.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Arek napisał/a:
Jeśli dużo starszy Nikon D7100 ... ma lepszy zakres
No popatrz, a z tabelki na końcu wynika, że zdecydowanie nie (8 pkt vs 6.09 pkt na 10 możliwych)... :razz:
 
 
akira 
Rozmowny


Pomógł: 55 razy
Posty: 262
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Myślałem, że chociaż w temacie AF zaskoczy i wymiecie konkurencję. Przeglądam ten rozdział i dochodzę do wniosku, że podstawą sprzedaży oraz wiary użytkowników w dany system jest dobry marketing ;)
Sam aparat taki sobie i na tle konkurencji w wielu aspektach wypada słabo. Król jest nagi :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Bez przesady, to że to nie do końca dobitnie wyszło w teście, to akurat nie znaczy, że ten AF nie jest bardzo dobry.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

akira, podstawą sprzedaży lustrzanek Canona jest ergonomia i jakość obiektywów, które rekompensują słabsze matryce. Ja osobiście nie trawię większości zdjęć z aparatów nieposiadających filtra AA. W tym systemie jest kilka wynalazków, jakich nie ma w innych systemach, jak naprawdę unikatowy MP-E 65mm f/2.8. Jak ktoś ma publikować fotki na A0 czy więcej to nie wybiera puszek APS-C, tylko profesjonalne np 1D X, a zmniejszane do okienka w gazecie czy innych mniej profesjonalnych zajęć i tak koniec końców nie mają znaczenia. 7D MkII miał target na sport, a co wyszło... okaże się z czasem kiedy użytkownicy wezmą do ręki.
 
 
akira 
Rozmowny


Pomógł: 55 razy
Posty: 262
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

jaad75 napisał/a:
Bez przesady, to że to nie do końca dobitnie wyszło w teście, to akurat nie znaczy, że ten AF nie jest bardzo dobry.


Tak, bajerów i optymalizacji w nim nie brakuje. Ponoć też dosyć czuły.
Ale optycznym wyszło jak wyszło więc pewnie u większości użytkowników te różnice nie będą jakieś wybitnie odczuwalne. Z tego co kojarzę AF w soniaku też jest niczego sobie, zwłaszcza do sportu. D7100 raczej nie trzeba reklamować. K-3 nie miałem w łapach ale wyniki u optycznych wyglądają bardzo zachęcająco. Wieść gminna niesie, że niedługo pojawi się usprawniony następca. Spodziewałem się więcej po AF w 7DII bo to taka sztandarowa funkcja tego modelu. Biorąc pod uwagę resztę testu ten aparat wcale nie wygląda na króla apsc. Z wielu względów warto dobrze zastanowić się czy nie wybrać konkurencji bo zwłaszcza to co z matrycy będzie odczuwalnie lepsze w obróbce.

[ Dodano: Sro 31 Gru, 2014 01:50 ]
Wojmistrz napisał/a:
akira, podstawą sprzedaży lustrzanek Canona jest


Taa, wiem ;) dlatego poszedłeś w tą niesamowitą Sigmę :razz:
A tak poważniej to wiadomo, że szeroka oferta obiektywów przyciąga ... najwięcej tych co zostają przy kicie albo szarpną się na plastikowe 50/1.8 :mrgreen:

Aczkolwiek faktycznie jest w czym wybierać ;)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
podstawą sprzedaży lustrzanek Canona jest ergonomia
Która nie każdemu pasuje...
Wojmistrz napisał/a:
Ja osobiście nie trawię większości zdjęć z aparatów nieposiadających filtra AA
Ciekawe jak je rozpoznajesz... :razz:
akira napisał/a:
Ale optycznym wyszło jak wyszło więc pewnie u większości użytkowników te różnice nie będą jakieś wybitnie odczuwalne.
Ale optyczni testują głównie celność na centralnym w AF-S, a domeną tego aparatu ma być przede wszystkim AF-C. Nawet ten szczątkowy test AF-C (i to zrobiony szkłem macro) pokazuje, że ten moduł radzi sobie bardzo dobrze.
akira napisał/a:
K-3 nie miałem w łapach ale wyniki u optycznych wyglądają bardzo zachęcająco.
Na AF-S. Poprzednika nawet lepiej, ale na AF-C oba mają marne szanse z nowym układem Canona.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Canon nie musiał dawać modułu z 1D żeby mieć AF-C sprawniejszy niż Pentax.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

O ile mi wiadomo, to nie jest moduł z 1D, tylko zupełnie nowa konstrukcja.
 
 
akira 
Rozmowny


Pomógł: 55 razy
Posty: 262
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

jaad75 napisał/a:
Która nie każdemu pasuje...

I jest też dosyć mocno zróżnicowana w przekroju całej oferty.
jaad75 napisał/a:
Ale optyczni testują głównie celność na centralnym w AF-S, a domeną tego aparatu ma być przede wszystkim AF-C. Nawet ten szczątkowy test AF-C (i to zrobiony szkłem macro) pokazuje, że ten moduł radzi sobie bardzo dobrze.

Tak, i w aspekcie AF-S ta celność jest praktycznie taka jak u konkurencji. Sądziłem, że będzie bardziej wzorcowa.

Oczywiście zgadzam się, że AF-C nie wypadł źle ale wątpliwość tych testów jest spora, a wartość szczątkowa. Myślisz, że wpadli chociaż na to aby testować na własnym samochodzie, a przynajmniej w tym samym kolorze i rozpędzanym do stale tej samej prędkości, zawsze na tym samym odcinku drogi oraz w podobnych warunkach atmosferycznych i o podobnej porze? Bo wbrew pozorom takie banalne kwestie mogą rodzić absurdalne porównania i wnioski ;)

jaad75 napisał/a:
Na AF-S. Poprzednika nawet lepiej, ale na AF-C oba mają marne szanse z nowym układem Canona.

Zapewne tak, bo już sama specyfikacja sporo mówi. Poza tym doświadczenie Canona w branży sportowej jest nieporównywalne. Mimo wszystko chętnie zobaczyłbym rzetelne porównanie bo ciekaw jestem jak wielka jest ta "przepaść".

A tak przy okazji jak oceniasz różnicę pomiędzy SAFOX X i SAFOX IXi?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

akira napisał/a:
A tak przy okazji jak oceniasz różnicę pomiędzy SAFOX X i SAFOX IXi?
W AF-C? W dobrym świetle nie widzę większych różnic, ale jakoś szczególnie dokładnie nie porównywałem, w słabym zauważalnie lepszy jest X, co zresztą zrozumiałe. Za to XI, mimo, że szybszy i bardziej konfigurowalny od X oceniam ogólnie jako mniej pewny, choć to wychodzi głównie w AF-S lub przy używaniu AF-C jak AF-S.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

jaad75 napisał/a:
No popatrz, a z tabelki na końcu wynika, że zdecydowanie nie (8 pkt vs 6.09 pkt na 10 możliwych)... :razz:


Po co te głupie uwagi? Żeby jątrzyć? Przecież doskonale zdajesz sobie sprawę, że różnice wynikają ze zmiany procedury.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Arek, jeśli chodzi o zmiany w stosunku do D7100, oczywiście zdaję sobie sprawę, ale w przypadku aż tak drastycznej różnicy uważam, że nie należało go umieszczać w tabelce. Natomiast w przypadku testowanych w nowej procedurze A77II i K-3 punktacja jest IMHO mocno naciągnięta na korzyść Canona. I żeby nie było, akurat uważam, że ta matryca, to jest poprawa w stosunku do starej 18-stki, a 24-ka Sony jest gorsza od poprzedniczki, ale ta różnica w punktach, to jednak przesada.
Tak wiem, tabelka jest nieistotna, trzeba wczytać się w tekst itd., ale ostatnio jednak przekonałem się, że parę osób niestety traktuje ją nazbyt poważnie i wygłasza na jej podstawie dziwne rzeczy.

[ Dodano: Sro 31 Gru, 2014 12:14 ]
BTW, w kwestii AF punktacja też nie odzwierciedla rzeczywistości i dotyczy tylko niewielkiego jej wycinka, czyli celności centralnego na AF-S, wystarczyłoby wziąć pod uwagę choćby proste testy serii na ruchomych obiektach i wiadomo, że K-3 nie mógłby mieć więcej punktów niż 7DII.
A już zwłaszcza, gdybyście użyli dwóch firmowych szkieł makro... :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14