Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS 7D Mark II - test aparatu
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

jaad75 napisał/a:
Która nie każdemu pasuje...

Cóż, nie ma takiego, który by wszystkim dogodził :)
jaad75 napisał/a:
Ciekawe jak je rozpoznajesz... :razz:
Źle się wyraziłem. Oczywiście, że nie widzę różnicy, ale na małych cropach widać często morę.
akira napisał/a:
Taa, wiem ;) dlatego poszedłeś w tą niesamowitą Sigmę :razz:
Pewnie dlatego, że jak na razie, brak takich szkieł we wszystkich systemach, za to Canon nadrobił to i pewnie niedługo będzie na rynku.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






cobalt 
Bywalec
Canon


Posty: 189
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

Mam starego 7D i pora na zmianę puchy. Porównuje sobie wykresy szumów i jakość obrazu w RAW i niby w MKII jest lepiej, ale szału nie ma. Jak na tyle lat czekania na nowy model, to Canon się nie popisał. Widzę, że znacznie lepiej wykresy wyglądają dla 6D. Przy podobnej cenie wybór jest prosty :) .
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

Wybór nie jest prosty, bo zależy jaki rodzaj fotografii się uprawia i jakimi obiektywami dysponuje. Ja tam chyba się przesiądę z 7D na 7D II, dla mnie wymiana na 6D oznaczałaby przede wszystkim wydatki na zastąpienie Sigm 17-70 i 30/1.4 czymś pełnoklatkowym, na co w najbliższej przyszłości raczej nie będę miał funduszy i raczej wolę dokupić coś powyżej 100mm, bo aktualnie nie mam nic dłuższego.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

komor napisał/a:
Ja tam chyba się przesiądę z 7D na 7D II

Warto dla tej niewielkiej poprawy obrazowania?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

mozer napisał/a:
komor napisał/a:
Ja tam chyba się przesiądę z 7D na 7D II

Warto dla tej niewielkiej poprawy obrazowania?


Dla mnie nie warto.

Przez to kiepskie obrazowanie niemal dwa lata temu pozbyłem się 7D i kupiłem 5D3. A szkieł tylko na APS-C nie kupowałem. Nie licząc 17-85 nabyte razem z 20D 10 lat temu...

Od co najmniej 9 lat namawiam do kupna obiektywów tylko na pełną klatkę bo z czasem każdy chce mieć FF a szkła go blokują.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

cobalt napisał/a:
Przy podobnej cenie wybór jest prosty :) .
Jeśli wybór jest dla Ciebie prosty, to znaczy, że równie dobrze mogłeś kiedyś kupić 60D zamiast 7D.

[ Dodano: Pon 05 Sty, 2015 13:32 ]
MM napisał/a:
z czasem każdy chce mieć FF
Każdy? :roll:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

Cytat:
Każdy? :roll:

Ciekawe, jak Pentax K1 wypuści :twisted: :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

muzyk napisał/a:
Ciekawe, jak Pentax K1 wypuści
Ani mnie to grzeje ani ziębi. Gdybym koniecznie chciał prywatne FF, miałbym go od dawna.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

jaad75 napisał/a:
Każdy? :roll:

Kluczowe tu jest 'z czasem' ;)
 
 
cobalt 
Bywalec
Canon


Posty: 189
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

jaad75 napisał/a:
cobalt napisał/a:
Przy podobnej cenie wybór jest prosty :) .
Jeśli wybór jest dla Ciebie prosty, to znaczy, że równie dobrze mogłeś kiedyś kupić 60D zamiast 7D.

Na 7D przesiadłem się z 650D, bo potrzebowałem szybkiego aparatu w serii i dobrego AF.
6D ma dobry obrazek i wielu fotografów sportowych go kupuje. ISO wymiata w porównaniu z 7D MKII.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

cobalt napisał/a:
6D ma dobry obrazek i wielu fotografów sportowych go kupuje.
Jasne, ale nie z powodu:
cobalt napisał/a:
szybkiego aparatu w serii i dobrego AF
Jeśli potrzebowałeś aparatu klasy 7D, a brakuje Ci przede wszystkim lepszych wysokich czułości, to IMHO powinieneś patrzeć przede wszystkim na 5DIII, a nie na 6D.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

cobalt napisał/a:
ISO wymiata w porównaniu z 7D MKII.

To na pewno, ale nie zgodzę się z tym, że zmiana obrazowania między 7D a 70D/7DII jest niewielka. Owszem, nie ma szału, ale jest postęp, w komplecie z innymi zmianami można więc zmienić sprzęt na nowszy. Nie twierdzę, że każdy musi, a przejście na 6D też oczywiście jest sensowne, każdemu według potrzeb.

MM napisał/a:
Od co najmniej 9 lat namawiam do kupna obiektywów tylko na pełną klatkę bo z czasem każdy chce mieć FF a szkła go blokują.

I co takiego miałem sobie do pierwszego 400D kupić pełnoklatkowego jako standardowy zoom? :) Kupno Sigmy 30/1.4 za 1500 zł też nie mogę uznać za błąd, bo zrobiłem nią wiele fajnych zdjęć przez te parę lat. Nie zrobiłbym ich bez tej Sigmy, bo 35L (przy okazji węższy na APS-C) jest poza moim budżetem, a wielu innych alternatyw wtedy nie było. Wszystkie pozostałe szkła mam/miałem pełnoklatkowe.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

komor napisał/a:
nie ma szału, ale jest postęp
Dokładnie. To zdecydowanie najlepsza matryca APS-C Canona, jak do tej pory.

[ Dodano: Pon 05 Sty, 2015 15:00 ]
komor napisał/a:
I co takiego miałem sobie do pierwszego 400D kupić pełnoklatkowego jako standardowy zoom? :)
Trzeba było kupować stałki... :razz: :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

jaad75 napisał/a:
Trzeba było kupować stałki...

Po Sigmie 17-70 jako standardowym wycieczkowcu były głównie stałki. :) Ale zumik na wycieczki owszem wtedy mi się przydawał, a i w przedszkolno-szkolnej reporterce 17 mm na f/2.8 było przydatne, makro do różnych zabaw również.
Podsumowując mój konkretny przypadek absolutnie nie mogę stwierdzić, że niepotrzebnie zablokowałem się obiektywami APS-C i teraz nie mogę przejść na 6D. Po pierwsze poza obrazowaniem niezbyt mi się ten 6D jakoś podoba, a po drugie zawsze twierdziłem, że ja na pełną klatkę przesiądę się wtedy, jak będę miał budżet 2x większy niż koszt zakupu samego korpusu, bo inaczej nie widzę sensu. Za matrycą muszą iść odpowiednie obiektywy. Teraz akurat mam taką sytuację, że wolę dokupić sobie 135L a pozostać przy APS-C niż kupować 6D i biedować z jakimś Tamronem 28-70 czy na co mi tam by wystarczyło po sprzedaniu Sigm 17-70 i 30/1.4.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

komor napisał/a:
zawsze twierdziłem, że ja na pełną klatkę przesiądę się wtedy, jak będę miał budżet 2x większy niż koszt zakupu samego korpusu, bo inaczej nie widzę sensu.
A ja prędzej "przesiądę" się na coś, co da mi nowe źródło inspiracji, przez diametralnie inną obsługę. Sama zmiana wielkości matrycy nie powoduje u mnie innego kadrowania, czy ogólnie przypływu nowych pomysłów - przesiadka np. na dotykowy ekran i migawkę wyzwalaną na "puknięcie" już tak...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14