Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Nie 25 Sty, 2015
Dobry kompakt czy bezlusterkowiec?
Autor Wiadomość
lcf 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 302
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Millner bezlusterkowce różnią się nieco od lustrzanek, ale nie aż tak, żeby do statywu nie dało rady przymocować - to jest nadal po staremu :) .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Tak się składa, że zestaw lustrzanki lub bezlusterkowca z kitem sprzedawany jest zwykłe po cenie mniej lub bardziej promocyjnej, która jest niewiele wyższa, lub nawet niższa od samego body. A aparat z kitem i stałką ma na pewno większe możliwości niż aparat z samą stałką.

Pytanie jest co dokupić - wymienię dwa typy obiektywów, które sam chciałbym mieć.

1. W miarę jasną krótką stałkę. I tu już w m4/3 jest pewien kłopot bo oznacza to ogniskową krótszą niż 12 mm. Z automatyką jest 12/2.0 Olympusa w cenie ok. 3 k oraz parę manuali Samyanga i SLR magic. Ja obecnie skłaniam się do Samyanga 10/2.0. Jeżeli kupię go z bagnetem Pentax K to będę go mógł używać do Olka i do k20d (aż się wreszcie pojawi rozsądny następca tego ostatniego).

2. Uniwersalną dobrze rysującą stałkę (równoważnik 40-30 mm na FF) - najchętniej naleśnik. Tu w m 4/3 są jakby trzy do wyboru - najlepszy i najdroższy naleśnik Panasonic 20/1.7, nienajlepiej rysujący naleśnik 17/2.8 Olympusa oraz największa wymiarowo ale dobrze rysująca i dość tania Sigma 19/2.8.

Z kupnem uniwersalnej stałki chyba nie będę się śpieszyć, bo kupno dwu obiektywów i tak muszę rozłożyć na jakiś czas.

Oczywiście w wypadku dodatkowego obiektywu opłaca się poszukać czegoś używanego. Oczywiście można używać w trybie manualnym obiektywów wielu innych systemów, ale z reguły są to obiektywy o dłuższych ogniskowych.

Do E-PL5 i i wielu innych aparatów m/4 wystarczają zwykle znacznie delikatniejsze i mniejsze statyw niż do typowych lustrzanek, w tym wiele przenośnych.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
krs 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Jeśli zależy Ci na jaśniejszym obiektywie w zestawie to w tym pułapie cenowym uwzględnij Sony A5000 który jest oferowany w zestawie z kitem (16-50) i stałką 20/2.8 za ~1600 zł.

Ostatnio biegałem za bezlusterkowcem i na bieżąco byłem z ofertami i przyznam, że takiej oferty nikt w tego rzędu cenie nie oferuje.

Niezależnie od wyboru, jeśli nie przeraża Ciebie ręczne ustawianie ostrości, to możesz rozważyć także przejściówki i obiektywy za ~kilkadziesiąt zł (najczęściej rosyjskiej produkcji o świetnych parametrach optycznych). W połączeniu z funkcjami powiększania obrazu i wyróżniania powierzchni na której jest ustawiona ostrość (wiele modeli bezlusterkowców to ma) da się z tego całkiem sprawnie korzystać.

Z kompaktów to dobrymi propozycjami mogą być Sony z rodziny RX100 czy Canon G7X.

Jeśli chcesz rozwijać pasję to mimo wszystko sugeruję bezlusterkowca, kompakty górują ciągle wymiarami i "automatycznością" jeśli komuś na tym zależy. Korpus bezlusterkowca może stanowić natomiast bazę, którą będziesz rozszerzał obiektywami w miarę potrzeb.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Być może coś przeoczyłem, ale wydaje mi się, że przy polecaniu stałoogniskowego, uniwersalnego obiektywu dla mikro 4/3 pomijany jest 25mm f/1.8 Olympusa. Mam ten obiektyw od jakiegoś czasu i nie chce mi się zdejmować go z aparatu. Nawet wtedy, gdy w pomieszczeniu robi mi się z nim trochę za ciasno.
 
 
januszsz 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

Pozwolę sobie podczepić się pod temat.

Od kilku lat posiadam D90 z kilkoma obiektywami, którego używam do standardowych zdjęć na wolnym powietrzu (rodzina, krajobraz), jak i bardziej dynamicznych ujęć narty/snowboard oraz rower/downhill (również rodzina zresztą). Ponieważ zmęczony już jestem taszczeniem plecaka z aparatem, rozglądam się za czymś lżejszym i poręczniejszym. W związku z tym mam dwa pytania:

1. czy jakikolwiek zaawansowany kompakt/bezlusterkowiec da mi ciągły AF na poziomie D90?

Jeżeli tak , to będę mógł myśleć nad przejściem w całości na nowy system. Jeżeli jednak nie, to nowy sprzęt będzie mi służył na czas mojego własnego pedałowania/zjeżdżania, a wówczas:

2. czy lepszy będzie wybór LX100, czy e-m10 z 20/1.7? Widząc specyfikację tego pierwszego byłem już niemal zdecydowany, ale późniejsze testy optyki ostudziły mój zapał. E-m10 jest większy, ale ze stałką da pewnie lepszy obraz i nadaje się dalszej rozbudowy.

Dodam jeszcze, ze ze względu na chorobę krótkiej ręki zmuszony jestem szukać sprzętu z wizjerem.

Co koledzy sądzą?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

januszsz napisał/a:
2. czy lepszy będzie wybór LX100, czy e-m10 z 20/1.7?

Hmm, to są dwa diametralnie różne aparaty ze względu na stałą i wymienną optykę.

Patrzyłeś na test GX7? Takie cudo z 20 1.7.
Do tego świetnie leży w rękach, ma logiczną guzikologię, bdb wizjer i jest lekki, albo przez to, że ma taki a nie inny uchwyt wydaje się być lekki.
 
 
januszsz 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

Tak, to również jest opcja.
Zapewne będzie lepiej współpracował z 20/1.7, ale z drugiej strony jest to chyba pierwsza stabilizowana matryca Panasonica w bezlusterkowcu, a skuteczność tej stabilizacji jest taka sobie. Pewnie przy 20mm nie jest to tak istotne, ale gdybym później myślał o 45/1.8 Olka, to zmieniłoby trochę postać rzeczy.

Nie ma to jak próbować dokonać zakupu doskonałego :wink:
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

Olympus E-M10 ma bardzo słabe śledzenie ostrością.

"Continuous H mode performance was good, at around 8.1 frames per second with any file type. Note that focus and exposure are fixed at the first frame of a burst in this mode. There is also a "low speed" mode rated at up to 3.5 fps which supports continuous AF and exposure, however we didn't test that mode." http://www.imaging-resour...pus-e-m10A6.HTM

"Lacking the phase-detection technology creeping into mirorrless cameras like the Sony a6000, the E-M10 relies on contrast detection for tracking focus and does about as well as expected (i.e. moderately). In testing of continuous tracking in burst mode it held focus on a subject moving at a moderate pace toward the camera for around 5-7 frames. The focus point did tend to jump ship as soon as a high-contrast edge became obscured. Our feeling is that the E-M10 does acceptably well tracking high-contrast subjects that aren't moving too quickly, but isn't really designed for much more challenging subjects." http://dpreview.com/reviews/olympus-om-d-e-m10/6

Tu czołówka http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=25023
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

januszsz napisał/a:
Pewnie przy 20mm nie jest to tak istotne,

właśnie.
januszsz napisał/a:
ale gdybym później myślał o 45/1.8 Olka, to zmieniłoby trochę postać rzeczy.

luz - dasz radę. Używam czasem jeszcze z GX1 który jest mimo wszystko słabszy od GX7.
Zero stresu.

Nawet z Sigmą 60 2.8 DN jest ok. Kwestia ISO, przysłony, światła.
No ale to wiesz. :wink:
 
 
januszsz 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

dcs, tak, dotarłem już do tych wątków, pytanie tylko, jak to wypada w porównaniu do mojego D90. Jestem amatorem, więc wyników D4s czy GH4 z filmiku nie oczekuję, bo to nie moja półka cenowa.

Zastanawiałem się nad A6000, ale nie widzę tam żadnego sensownego naleśnika, a głównym powodem zakupu ma być przecież rozmiar/waga.

[ Dodano: Pon 05 Sty, 2015 14:44 ]
muzyk,
dzięki za info, czy zdarza Ci się wykorzystywać ciągły AF i jaka jest Twoja opinia?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

Są. Dwa http://j.mp/1Fa0omE
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

Nie, poza tym, nie man Gx7.
Zapytaj Fatmana. On puścił w maliny FF a kupił sobie właśnie GX7.
Na pewno Ci chętnie opowie.
 
 
januszsz 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

dcs napisał/a:
Są. Dwa http://j.mp/1Fa0omE


Myślałem nad nimi, ale w przypadku stałki ciężko znaleźć jakiekolwiek opinie, a co do zooma, to opinie są, delikatnie mówiąc, wstrzemięźliwe.

Raczej skłaniałbym się do 20mmm, ale to trochę strzał w ciemno.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

http://tnij.org/87fknc7
 
 
januszsz 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

dcs napisał/a:
http://tnij.org/87fknc7


Dzięki za ciekawe porównanie. Największą zaletą sony jest korekcja dystorsji, a to chyba można załatwić softem (tego się nauczyłem na optycznych :wink: ).

Nic to, zdecyduje chyba organoleptyka w sklepie, szczególnie wizjera. Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten zestaw.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15