Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Solidny bezlusterkowieć do relacji koncertowych
Autor Wiadomość
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Sro 07 Sty, 2015   Solidny bezlusterkowieć do relacji koncertowych

Osobiście też nosze się z zamiarem wyboru bezlusterkowca i docelowo planuję przeznaczyć na to większy budżet do 3 tys lub wyżej (bo trzeba brać pod uwagę dokupywanie obiektywów). Najwięcej robię foto relacji z koncertów (na które prawie zawsze posiadam akredytację foto reportera), ale tez staram się poszerzać charakter wykonywanych przez o sesje z udziałem modelek. Biorąc pod uwagę właśnie ten zakres zdjęć chciałabym wybrać przyzwoity model bezlusterkowca, przede wszystkim z dobrym i w miarę szybkim AF, który podczas fotografowania dynamicznych kadrów, najczęściej dziejących się na scenie, może mieć kluczowe znaczenie.
Obecnie posługuje się aparatem kompaktowym Sony DSC HX300.
Po wstępnym rozeznaniu i po opiniach użytkowników mój wybór skupił się na kilku modelach, którymi są Olympus OM-D EM-5, ewentualnie Sony a6000 (i w perspektywie do niego np dokupić niedrogie, mające niezłe noty "szkło" Sigma 30 mm f/2.8 EX DN) oraz panasonic GX7. Oczywiście może ktoś z Was dorzuci do tego zestawu jakiś kolejny model warty rozważenia. Z góry dzięki za wszystkie sugestie i typy.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 07 Sty, 2015   

heeros napisał/a:
i docelowo planuję przeznaczyć na to większy budżet do 3 tys

Przepraszam za jednoznaczność, ale 3 tyś. to mały, czy nawet bardzo mały budżet w fotografii cyfrowej.

Ale jeśli padł już GX7, to proponuję Ci z 20 1.7 II - chyba powinien mieć sprawniejszy napęd obiektywu niż wersja I.
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Sro 07 Sty, 2015   

muzyk napisał/a:
heeros napisał/a:
i docelowo planuję przeznaczyć na to większy budżet do 3 tys

Przepraszam za jednoznaczność, ale 3 tyś. to mały, czy nawet bardzo mały budżet w fotografii cyfrowej.


No wiesz odnośnie budżetu to jest to pojęcie dość względne dla każdego. U mnie to nie mówię, że 3tys. to zapora, ale myślę, że coś sensownego i zadowalającego w tym pułapie cenowym też można wybrać. Zresztą tak samo jak dla kogoś kto celuje czy to do 2 lub 1 tys zł.
Myślałem też o Olku E-M1, ale cenowo póki co odpada.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 07 Sty, 2015   

Cytat:
No wiesz odnośnie budżetu to jest to pojęcie dość względne dla każdego.

Zgadza się. Napisałem w skali, że tak to ujmę absolutnej.
heeros napisał/a:
Myślałem też o Olku E-M1, ale cenowo póki co odpada.

Guzikologia Olka wymaga trochę uwagi, a u Panasonica GX7 znajdziesz w try miga swój świat.
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Sro 07 Sty, 2015   

muzyk napisał/a:
Guzikologia Olka wymaga trochę uwagi, a u Panasonica GX7 znajdziesz w try miga swój świat.


Na tę chwilę też właśnie GX7 wysuwa się na faworyta, tym bardziej, że z tego co się dowiedziałem ad. potencjalnego wyboru szkieł, to te ze "stajni" Olka też będą z nim kompatybilne.

Muzyk a jakiś typ np powyżej 3 tys byś ewentualnie jeszcze mógł zarekomendować?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 07 Sty, 2015   

Jak przeczytałem temat, to od razu pomyślałem GH4,jak zobaczyłem 3000, no to może GH3.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 07 Sty, 2015   

heeros napisał/a:
Muzyk a jakiś typ np powyżej 3 tys byś ewentualnie jeszcze mógł zarekomendować?

Naturalnie. GH4. Ale to już jest dużo ponad...
GH3 nie wiem - ma też super wizjer i szybki AF.
Podejrzewam, że w kwestii jakości obrazu, oba dają sobie podobnie radę, tyle, że GH4 ma już 4k i jest nowszy ogólnie, stąd i cena.

Owszem, kupując EM5 też byś źle nie zrobił - ale jeśli miałbyś się zdecydować, może udałoby Ci się podejść do sklepu i porównać EM 5 z GX7.
Od razy wiedziałbyś, który Ci bardziej leży.

W Olku nie podoba mi się menu i siatka AF, zamiast pełnego ekranu i dowolnego miejsca na punkt AF jak w Panasonikach.
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Czw 08 Sty, 2015   

muzyk napisał/a:

Owszem, kupując EM5 też byś źle nie zrobił - ale jeśli miałbyś się zdecydować, może udałoby Ci się podejść do sklepu i porównać EM 5 z GX7.
Od razy wiedziałbyś, który Ci bardziej leży.

W Olku nie podoba mi się menu i siatka AF, zamiast pełnego ekranu i dowolnego miejsca na punkt AF jak w Panasonikach.


Olka już miałem okazję trzymać w dłoni, no ale jakoś właśnie tak nie do końca mi leżał. Przy najbliższej okazji zobaczę GX7 i od razu też tego GH3 (czasem może warto więcej dołożyć w coś solidniejszego, by przekładało się to z nawiązką na super zdjęcia). Odnośnie szkieł do tych modeli Panasoników, to na pewno jakaś dobra stałka by się przydała i chyba jakie jaśniejsze szkła raczej.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 08 Sty, 2015   

heeros napisał/a:
by przekładało się to z nawiązką na super zdjęcia

wobec GH3 a GX7 nie byłbym taki pewien.

GH3 to przede wszystkim ergonomia, na pierwszy rzut oka jeszcze szybszy AF, wspaniały wizjer - większy (choć ten w GX7 jest już spoko)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 08 Sty, 2015   

heeros napisał/a:
z tego co się dowiedziałem ad. potencjalnego wyboru szkieł, to te ze "stajni" Olka też będą z nim kompatybilne

Bezlusterkowce Panasonic oraz Olympus mają wspólny bagnet zwany micro-4/3 (Micro Four Thirds), możesz więc używać szkieł obydwu tych firm plus paru innych firm niezależnych.

http://www.optyczne.pl/in...=Wyszukaj&sort=
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Czw 08 Sty, 2015   

muzyk napisał/a:
GH3 to przede wszystkim ergonomia, na pierwszy rzut oka jeszcze szybszy AF, wspaniały wizjer - większy (choć ten w GX7 jest już spoko)


No to decyzja odnośnie wyboru padła na Panasonica. Teraz tylko muszę przeanalizować czy warto w tym przypadku jest inwestować w droższy i zaawansowany model, czy też jeśli kupię GX7 i dobiorę do niego dobre "szkła" to też zbyt wiele nie stracę.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 08 Sty, 2015   

heeros napisał/a:
Teraz tylko muszę przeanalizować czy warto w tym przypadku jest inwestować w droższy i zaawansowany model, czy też jeśli kupię GX7 i dobiorę do niego dobre "szkła" to też zbyt wiele nie stracę.


To JEST droższy i zaawansowany model. Tyle, ze nie naj... naj...
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

RB napisał/a:
Tyle, ze nie naj... naj...

Zgadza się. Naj jest GH4.

Proponuję, przeczytać test GX7 i GH3. Jeśli się da, pójść do sklepu i wypróbować oba.

Jeśli jednak budżet wyśrubowany, pomyślałbym poważnie nad GX7.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

To w jakiejś wyimaginowanej rzeczywistości bezlusterkowce m4/3 pracują dobrze w słabym świetle
...a dxomark kłamie.
W tym bajkowm świecie kontrastowy AF GX7 czy E-M1 sprawnie ustawi ostrość w takich warunkach w dynamicznych scenach i wcale nie będzie miał tendencji do gubienia się :wink:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

dcs napisał/a:
W tym bajkowm świecie kontrastowy AF GX7 czy E-M1 lepiej ustawi ostrość w takich warunkach. :wink:

Gh4 i Gx 7 mają zakres detekcji AF od -4EV. GH3 ma od 0...
Cóż... może jednak pozostań przy GX7... :idea:

Jeśli zaś filmowanie wchodzi w grę, to GX7 nie ma wejścia na mikrofon.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14