Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
MOJE PIERWSZE ZDJĘCIA
Autor Wiadomość
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

muzyk napisał/a:
Lustro można wstępnie podnieść

Zwłaszcza w bezlusterkowcu.

Co do moich cierpień i "jasno jak w dzień" - kiedyś podobało Ci się moje zdjęcie zrobione w ten sposób. Są dowody na piśmie. Ale rozumiem - nerwy.

vonorlik,
nie słuchaj bredni, inżynierowie z Sony nie są idiotami, nie będzie jasno jak w dzień, zdjęcie będzie prawidłowo naświetlone.
Ale gdybyś chciał, żeby było "ciemno jak w nocy", to musisz pokombinować inaczej.
Ostatnio zmieniony przez T.B. Pon 25 Kwi, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

T.B. napisał/a:
Zwłaszcza w bezlusterkowcu.

ah... w tym to w ogóle można wyjąć :mrgreen:
T.B. napisał/a:
kiedyś podobało Ci się moje zdjęcie zrobione w ten sposób. Są dowody na piśmie. Ale rozumiem - nerwy.

Dawaj :razz:
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

Indianie na wegetarian mówią "za głupi, żeby polować".
Nie umiesz sam sobie odnaleźć, muzyk? To łatwe.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

T.B. napisał/a:
nie słuchaj bredni, inżynierowie z Sony nie są idiotami

Zatem niech vonorlik sam się przekona co znaczy robić zdjęcia nocne decydując samemu ile czasu potrzeba do naświetlenia, a co oznacza, gdy automatyka za niego to zrobi.

Co zaś do bredni (tutaj uwaga do moderatora) - wypraszam sobie osobiste wycieczki.
W innym miejscu jesteś tak uczulony, że za napisanie prawdy co do użycia auta, zarzucasz jednemu koledze opluwanie, a tutaj sam zachowujesz się jak zwykły prostak.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

muzyk napisał/a:
wypraszam sobie osobiste wycieczki.

Co to jest osobista wycieczka też nie wiesz.
Naucz się odróżniać:
- jak najbardziej dopuszczalne "wypisujesz idiotyzmy"
od
- niedopuszczalnego "jesteś idiotą".
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

T.B. napisał/a:
Nie umiesz sam sobie odnaleźć, muzyk?

Nie chce mi się grzebać w Twoich postach.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

W moich?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

T.B. napisał/a:
Naucz się odróżniać:
- jak najbardziej dopuszczalne "wypisujesz idiotyzmy"
od
- niedopuszczalnego "jesteś idiotą".

Używając słowa brednie w tym kontekście zwyczajnie obrażasz.

Poza tym, jeśli na uwagę o tym, że ustawianie automatyczne czasu w fotografii nocnej jest rozwiązaniem nieodpowiednim w tego typu fotografii (po to jest bulb), piszesz, żeby "nie słuchać bredni" - znaczy, że piszesz bzdury.
Ostatnio zmieniony przez muzyk Pon 25 Kwi, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

No to czuj się obrażony. Nic nie poradzę, mogę tylko współczuć.



[ Dodano: Pon 25 Kwi, 2016 13:46 ]
muzyk napisał/a:
jeśli na uwagę o tym, że ustawianie automatyczne czasu w fotografii nocnej jest rozwiązaniem nieodpowiednim w tego typu fotografii, piszesz, żeby "nie słuchać bredni"

W którym miejscu tak piszę :?:
Sam nie znajdziesz, więc pomogę:
T.B. napisał/a:
nie słuchaj bredni, inżynierowie z Sony nie są idiotami, nie będzie jasno jak w dzień

Tłumaczę:
- brednią jest twierdzenie muzyka, że będzie jasno jak w dzień.
Przypomnę też, że mowa była o fotografowaniu oświetlonych ulic.
Jest nawet taka technika filmowania, która się nazywa "noc amerykańska", a której podstawą (oprócz wszystkich innych "sztuczek") jest oświetlenie sceny światłem dużo jaśniejszym, niż światło otoczenia (naturalne). Wtedy nawet w dzień zdjęcia wychodzą jak w nocy.



[ Dodano: Pon 25 Kwi, 2016 14:10 ]
Dla vonorlika mogę jeszcze dodać, że przy opisanym przeze mnie sposobie fotografowania, ekspozycję należy ustawiać na światła (jasne miejsca, nie dosłownie na latarnie). Po to, żeby raczej przyciemnić te światła, a nie rozjaśniać cienie.
 
 
FotoVideo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

vonorlik jedno jest pewne masz swietny aparat w polaczeniu z jasnym obiektywem portretowym będziesz miał rewelacyjne zdjęcia ! Poczytaj o tym obiektywie Samyang 85 mm f/1.4 AS IF UMC Sony E

http://www.spidersweb.pl/...piders-web.html
 
 
vonorlik 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2016   

Witam ponownie,

Ostatni miałem bardzo mało czasu na zabawy z aparatem...
Bardzo dziękuje Wszystkim za zaangażowanie się w mój wątek.
Dziś zamieszczam fotografie wykonaną z zalecenia T.B. na automatycznym czasie.
Musze powiedzieć, że podoba mi się bardziej, niż ta która zamieściłem wcześniej, która była wykonana przy ustawieniu czasu naświetlania ręcznie...
( po prostu chyba przegiąłem z czasem... ) - może dzisiaj potestuje, czasy między 10-20 oraz przysłonę F8.

Tutaj znajdziecie link do JPGa
https://zapodaj.net/c7237545631ca.jpg.html

Użyłem przysłony F5, a czas aparat ustawił na 20. ISO 50.

FotoVideo
dziękuje bardzo za sugestie !
Zapoznając się z artykułem i oglądając przykładowe foty, faktycznie zaproponowałeś mi naprawdę dobre szkiełko 85, ale... podobno, bardzo "trudne" w obsłudze ;)
Cena jest bardzo zachęcająca do 1,5tyś.
Słyszałem też, że bardzo trudno jest trafić poprawny optycznie egzemplarz.
Także słyszałem, że mam większą szanse trafić na dobrą sztukę do SONY, niż posiadacze innych marek korpusów.

Serdecznie Wszystkich Pozdrawiam.

100.

urforum.jpg
Plik ściągnięto 8578 raz(y) 247,89 KB

 
 
FotoVideo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Kwi, 2016   

vonorlik z czasem 20 sek wyszlo bardzo dobrze szkoda ze w tym czasie przejechalo tak mało samochodów rzeka swiatla dodala by większego uroku :wink:

Obserwuje od jakiegoś czasu zdjęcia z aparatów Sony A7... zrobione różnymi obiektywami jak na moje oko najbardziej plastyczny obraz portretowy powstaje wlasnie z tego Samyang 85 mm f/1.4 Sony 85 mm f/1.8 niestety nie ma tego czegos ! Samyang jest manualny ale w fotografii portretowej reczne ostrzenie to sama przyjemność !
Przyjrzyj się zdjęcia Pani Iwony zrobione pelna klatka Sony w polaczeniu z portetowka Samyang

https://www.flickr.com/photos/iwonapodlasinska/
 
 
vonorlik 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2016   

Dziękuje za ocene czasu FotoVideo,

Czy to prawda, że jest problem by dostać dobry optycznie obiektyw tej firmy, czy znasz jakiś sklep, który pomógłby w wyborze, i miał stock ?

P.S
Zdjęcia Pani Iwony wspaniałe !!!

Jestem pod wielkim wrażeniem.

Rozumiem, ze są to już "bardzo" z naciskiem na mega bardzo, obrobione zdęcia przez program graficzny ?

Ujęcia super, głębia ostrości miażdżąca !

Bajka ;)
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2016   

vonorlik napisał/a:
Rozumiem, ze są to już "bardzo" z naciskiem na mega bardzo, obrobione zdęcia przez program graficzny ?

Nawet ta miażdżąca "płytka głębia" na niektórych zdjęciach wygląda mi bardziej na sztuczną mgłę :smile:
Ale uśmiecham się tylko. Nie mówię tego z przekąsem, ani tego nie krytykuję, bo zdjęcia są naprawdę super.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

Zdjęcie zostało wykonane aparatem Canon EOS 450D.

101.

IMG_8498.JPG
Plik ściągnięto 8336 raz(y) 495,89 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 20